Jak nejlépe skloubit hraní a práci?

dvdmchl

Jak nejlépe skloubit hraní a práci?
« kdy: 21. 02. 2011, 09:17:42 »
Teď používám T42 s Ubuntu a pro práci si vždy vytvořím virtuální mašinu. Co projekt to novej stroj. Většinou windows. Ve virtualboxu pak používám seamless integration. Takže můžu mít okýnka z několika virtuálních mašin na jedné ploše a dělat s nimi skoro jako by šlo o jeden počítač. Ubuntu mám pak hlavně pro privátní účely.

Teď si ale pořizuju novější laptop a chci zase hrát i nějaké hry, konkrétně wow. Přemýšlím jak to provést abych si zachoval způsob práce jaký mám teď, maximálně mi vyhovuje. Přemýšlel jsem o wine, ale vypadá to že bych přišel o spoustu FPS.

Zbývá tedy mít win7 jako primár, ale to pak už vlastně nebude třeba ubuntu.

Do dualboot se mi moc nechce, protože i při hraní mám otevřený chat, poštu, browser apod. a nechci udržovat nastavení na dvou systémech.

Jak to jen provést, abych mohl mít ubuntu s compiz stále jako primární komp a zároveň moct hrát WOW bez omezení výkonu dané wine.

Pracovní virtuální mašiny neřeším, nechám si virtualbox. Ale jak pořešit privátní a zároveň primární stroj.
« Poslední změna: 21. 02. 2011, 18:09:53 od Petr Krčmář »


gentoo

Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #1 kdy: 21. 02. 2011, 09:34:00 »
A co takhle hrat hry ve virtualni masine?

Nevim, jak je na tom VirtualBox s 3D akceleraci (pouzivam jej, ale jeste jsem na nem nehral hry), ale kdyz jsem drive pouzival VMWare, hry slapaly perfektne. Mam pocit, ze je na tom VMWare v 3D akceleraci lepe...
Vyzkousej a uvidis...

dvdmchl

Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #2 kdy: 21. 02. 2011, 10:33:06 »
Pročítal jsem si fóra a ono lze hrát ve virtualboxu, ale výkon je ještě nižší než při hraní přes wine.

Salazzar

Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #3 kdy: 21. 02. 2011, 11:39:28 »
hral jsem tak par mesicu pres wine WoW a ta ztrata fps neni nijak velka
novejsi notebook s dedikovanou grafikou WoW urcite utahne

XYZ

Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #4 kdy: 21. 02. 2011, 11:50:37 »
A co mít Windows primárně a Ubuntu virtualizované? Při práci stejně člověk tvoří na různých prostředích. To by mohlo jít. Anebo si zjistit, jaká by byla FPS a reakce v tom opačném řešení.
Nad 25 snímků za sekundu už je pohyb okem chápán jako plynulý. I když jsou lidi, co ty FPS honí.


dvdmchl

Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #5 kdy: 21. 02. 2011, 13:04:26 »
Budu tam mít Nvidia Quadro FX 770M, Intel Dual Core 2.8MHz a 4GB RAM. Ta grafárna není primárně herní a podporuje spíše GL i když asi záleží na ovladačích. Pod win 7 jsem na tom viděl běžet wowko na slušných detailech kolem 50FPS.

Jako láká mě spíše hrát pod wine. Ubuntu mám pěkně poladěný a těším se, až bych si s novou grafikou zapnul všechny compiz vychytávky. Možná bych to měl zkusit, pod opengl sice wowko nepodporuje všechny efekty, tuším že tam ořezali vodu a stíny, ale to bych stejně stahoval dolů i pod D3D, ta grafárna není zase tak dobrá.

Nomen

Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #6 kdy: 21. 02. 2011, 13:51:10 »
PC s Linuxem na práci a konzolu na hry.

dvdmchl

Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #7 kdy: 21. 02. 2011, 13:59:30 »
wowko pro konsoli není, ani pěkné strategie ne, ani LFS ne, ani Richard Burns, Diablo 3 bude jen pro PC....a nic jiného vlastně ani nehraju...

zatt

Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #8 kdy: 21. 02. 2011, 14:35:06 »
Jednoznacne wine. Wow v nem beha naprosto bez problemu, bez padu a viditelneho zpomaleni oproti win7. Jediny problem by mohl byt u novych nvidia karet rady 400, ktere jsou pomalejsi v opengl nez chipy z rad 9000 a 200, ale vzhledem k nenarocnosti wowka to neni nic cim byste se musel nejak trapit.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #9 kdy: 21. 02. 2011, 15:05:07 »
Tiez mam pocit ze notebooky s nvidiou a PlayOnLinux nemaju s WoWkom problem. Aj u nas sa nachadza par ludi s buntu co sa hraju wow.

Adam

Re: Jak nejlépe skloubit hraní a práci.
« Odpověď #10 kdy: 21. 02. 2011, 21:06:12 »
wowko pro konsoli není, ani pěkné strategie ne, ani LFS ne, ani Richard Burns, Diablo 3 bude jen pro PC....a nic jiného vlastně ani nehraju...

http://bonusweb.idnes.cz/zurnal/konzole/diablo-iii-vyjde-i-na-konzolich-dzn-/clanek.A110218_112059_bw-zurnal-konzole_osk.idn

mozna ne :)