Všude narážím jen na legacy projekty

condition man

Všude narážím jen na legacy projekty
« kdy: 09. 02. 2018, 22:20:58 »
Uz jsem z toho zoufalej. I kdyz si velmi peclive vyberu pracovniku nabidku a zkousim vytahnout informace, z koho jen jde, vzdycky akorat skoncim u nejaky plesnivy legacy… Vetsinou to vypada, jak kdyby to vyrabely ruzny tlupy lidoopu. Skoro kdyz uz si rikam, ze uz me nic neprekvapi, narazim na dalsi kousek, kde vendor byl zrejme lecebna v Bohnicich.

Firmy jsou to ruzny. Korporaty i mensi.
« Poslední změna: 11. 02. 2018, 19:35:07 od Petr Krčmář »


anonym

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2018, 22:31:01 »
To je dobrá zpráva. To potvrzuje moji teorii, že když jsou všude hovna, tak není špatný jít alespoň do banky na kontrakt za pořádné love  8) zaměstnáš se snadno přes agenturu a nemusíš nic řešit.

bankéř

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2018, 22:46:41 »
To je dobrá zpráva. To potvrzuje moji teorii, že když jsou všude hovna, tak není špatný jít alespoň do banky na kontrakt za pořádné love  8) zaměstnáš se snadno přes agenturu a nemusíš nic řešit.

Nejsou všude, jen právě tam, kde se dělá pro banky. Takže buď banka, nebo přeprodávači a nebo menší firmy, které se přiživují na dělání věcí pro banky. Prostě jak jsme levná montovna, tak skoro každý tu dělá věci pro banky/pojišťovny/státní a podobné zbytečné firmy. Ale to není ani vývoj.

strycek skblik

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2018, 23:56:48 »
Ono je vse relativni, muzes jit delat treba za 15k pokladni do teska.

anonym

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #4 kdy: 10. 02. 2018, 01:04:20 »
To je dobrá zpráva. To potvrzuje moji teorii, že když jsou všude hovna, tak není špatný jít alespoň do banky na kontrakt za pořádné love  8) zaměstnáš se snadno přes agenturu a nemusíš nic řešit.

Nejsou všude, jen právě tam, kde se dělá pro banky. Takže buď banka, nebo přeprodávači a nebo menší firmy, které se přiživují na dělání věcí pro banky. Prostě jak jsme levná montovna, tak skoro každý tu dělá věci pro banky/pojišťovny/státní a podobné zbytečné firmy. Ale to není ani vývoj.

Není pravda, pracoval jsem i v malé firmě a ta měla legacy počínaje rokem svého vzniku někdo v roce 1993, a junioři ten legacy normálně spravovali. A nebyl to dobře udělaný legacy. Vždyť je to logické, produktově orientovaná firma existuje 20 let, takže tam máš 20 let starý legacy, který se musí udržovat, protože ho používají zákazníci.


Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2018, 01:08:11 »
A to som odpovedal pod iným článkom
« Poslední změna: 10. 02. 2018, 01:13:06 od lelo ol »

anonym

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #6 kdy: 10. 02. 2018, 01:10:48 »
Lupa dow. 48.71 Mb/s up 62.45 Mb/s
Speedtest.net dow 85.57 Mbps up 77.00
Speedtest Brno  dow 76.99 Mbit/s 68.33

Souhlasím. A jaká byla vlastně otázka?

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #7 kdy: 10. 02. 2018, 07:07:00 »
A co teprv, když začnete mít pocit, že ta legacy business aplikace, tehdy před 15 nebo spíš 20 lety, byla udělaná správně. A že všecko co přišlo potom, je už "dole kopcom" :-) Jsou to spíš výjimky, ale občas takový moment zažiju.

Trupik

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #8 kdy: 10. 02. 2018, 07:19:34 »
To čo je dnes cutting-edge, bude zajtra legacy. Takže ak máš produkt, ktorý sa bude používať dlhšie než pár mesiacov, tak nevyhnutne sa z neho stane legacy. Druhá možnosť je, že sa produkt nebude používať a to je ešte horšie, pretože jednak má človek pocit, že márni svoj čas zbytočne a navyše taká firma skôr či neskôr skrachuje. S tým by si sa mal zmieriť, ak sa chceš živiť programovaním.

Martin

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #9 kdy: 10. 02. 2018, 12:55:02 »
Není pravda, pracoval jsem i v malé firmě a ta měla legacy počínaje rokem svého vzniku někdo v roce 1993, a junioři ten legacy normálně spravovali. A nebyl to dobře udělaný legacy. Vždyť je to logické, produktově orientovaná firma existuje 20 let, takže tam máš 20 let starý legacy, který se musí udržovat, protože ho používají zákazníci.

Souhlasím. Zažil jsem několik firem z devadesátých let. Žádná konkurence nebyla, tak i největší debil mohl mít úspěšnou firmu. Když jsem jich ptal, proč v jedné třídě je asi 6 typů pojmenovávání, stylu kódu a všeho dalšího, tak prý každý to dělá jinak. Bastl, který měl v sobě ještě znaky úplných začátků, protože to mezitím nikdo nepředělal. A největší borci u nich byli třeba 20 let, ale taky brali tak 40 tisíc. Což tržně cca sedí, protože byli k ničemu.

Není nad malou českou firmu, která tu je plno let a dělá to pořád stejně špatně ;D Ideální je nějaká nová firma s mladými lidmi, kde ale nejsou blbečci z VŠE, kteří si myslí, že CEO je nejdůležitější pozice a ostatní jen do počtu.

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #10 kdy: 10. 02. 2018, 13:28:59 »
Mnoho teorie vzniklo již strašně dávno, takže i "moderní" věci jsou kolikrát legacy a to jako že 20-60 let.
Paradoxně ty virtualizace, integrace jsou velmi staré koncepty.
Složité někdy říct co je vlastně dobře a co špatně, vždy je třeba dlouho přemýšlet brát věci pro a proti.

Pokud "pro" převáží, je dobré přejít dál, ale staré nemusí být nutně špatné. Pokud je možný postupný přechod přes integraci a členění na "jádro, důležité komponenty, balast, testy", je to ideální varianta.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

anonym

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #11 kdy: 10. 02. 2018, 14:24:02 »
Není pravda, pracoval jsem i v malé firmě a ta měla legacy počínaje rokem svého vzniku někdo v roce 1993, a junioři ten legacy normálně spravovali. A nebyl to dobře udělaný legacy. Vždyť je to logické, produktově orientovaná firma existuje 20 let, takže tam máš 20 let starý legacy, který se musí udržovat, protože ho používají zákazníci.

Souhlasím. Zažil jsem několik firem z devadesátých let. Žádná konkurence nebyla, tak i největší debil mohl mít úspěšnou firmu. Když jsem jich ptal, proč v jedné třídě je asi 6 typů pojmenovávání, stylu kódu a všeho dalšího, tak prý každý to dělá jinak. Bastl, který měl v sobě ještě znaky úplných začátků, protože to mezitím nikdo nepředělal. A největší borci u nich byli třeba 20 let, ale taky brali tak 40 tisíc. Což tržně cca sedí, protože byli k ničemu.

Není nad malou českou firmu, která tu je plno let a dělá to pořád stejně špatně ;D Ideální je nějaká nová firma s mladými lidmi, kde ale nejsou blbečci z VŠE, kteří si myslí, že CEO je nejdůležitější pozice a ostatní jen do počtu.

V mojem městě jsou minimálně 3 "takové ty cool" nové malé firmy. Neberou na IČO. Asi se bojí pokut.

Já vlastně vůbec nevím, proč bych měl pracovat na HPP. Dostanu i v Praze jako medior max 65k, spíše tak 60k. Kdybych tak pracoval na HPP, tak jsem nuzák. Potřebuju se rychle zaopatřit, koupit nějaké slušné bydlení. Nejjistější je, jít na kontrakt do banky.

Procházel jsem si pár stovek inzerátů na jobs.cz. Jenom tak 5% je zajímavá práce, trochu nějaká techničtější. Zbytek jsou weby a inf. systémy. Ta zajímavá práce je většinou v C++ atp., ještě jsem neviděl ani jeden takový inzerát, kde by měli uvedenou práci na IČO. Navíc i tyhle joby samotné jsou špatně placené, počítám že i v Praze bych dostal tak 45k max v tomhletom a ještě navíc na HPP. To bych byl už totální nuzák. Programátor, nejlépe placená profese, a přitom bych byl nuzák v 1+1 v Praze. To ne tohleto.

Martin

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #12 kdy: 10. 02. 2018, 14:55:31 »
To já zase znám hlavně startupy, které dělají švarc. Protože na HPP by jim tam za tak málo nikdo nešel. Takhle nabízejí krásných 50 na švarc a pár blbců se najde.

Nevím, jak jinde ale v Praze švarc dnes frčí. HPP je super, ale musí to být tak 120+. Cokoli pod je výsměch. Jestli ti nevadí dělat lopaťárny v bance a ještě musíš hrát i blbečka, protože v bance nikdo jiný není, tak švarc je super cesta. Dneska se dává tak 100 až 200 na švarc v Praze a pokud máš pár let praxe, tak těch 200 není problém. Chvíli budeš bydlet jako socka v bytě za 20 a třeba 140 šetřit. Za rok pořídíš něco pořádného. Jen to chce být fakt trochu retardovaný, abys tam vydržel.

Většina inzerátů je švarc, jen to tam nepíšou. Možná ale v malých městech ne.

anonym

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #13 kdy: 10. 02. 2018, 15:23:39 »
Jo tomu věřím, třeba Agnostix agentura běžně takové práce 120k+ na švarc inzeruje, takže asi jde najít i něco za 200k. Ale já jsem v podstatě ještě junior.

Martin

Re:Vsude narazim jen na legacy
« Odpověď #14 kdy: 10. 02. 2018, 15:38:57 »
Po juniorech je právě u těchhle firem extrémní hlad, protože jim hodí pár drobků a prodají je za pořádný peníze. U těchle firem se ale prodává jako senior i v podstatě začátečník se třemi lety praxe. Ale jsou to fakt nesmysly jako banky, telco a pojišťovny. Podle mě je škoda tam ztrácet čas, ale peněz více asi jinde nevyděláš.

Zároveň pokud už umíš programovat, tak zase práci moc neseženeš, protože všichni tihle švarcáci potřebují mladé blbce za pár korun, které prodají za hodně a zároveň jim v těch dementních bankách nebudou dělat bordel. Kdyby přišel programátor do banky, tak se jim tam vysměje, co za hovna to dělají a všechny by vyfakoval. To si nemůže přeprodávač dovolit. Zase pak máš podle toho i kolegy. Všem je všechno jedno a jen si sedí v open-space a nic neřeší.