Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)

dofdihsoi

Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« kdy: 08. 02. 2018, 21:57:31 »
Ahoj, chtěla bych se hlásit na MUNI na angličtinu. Chápu to dobře, že je jedno jaký mám percentil, na oborový test půjdu určitě? Ze stránky jsem pochopila, že pořadí se bude dávat podle percentilu, ale moc nechápu, jestli je nějaká hranice toho percentilu, abych mohla jít na ten oborový test. Nevíte?


s kečupem

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #1 kdy: 08. 02. 2018, 22:08:07 »
Úplně zbytečnej obor a ztráta času. Vůbec bych tam nechodil a nebo si ho hezky zaplať, když je tak úžasný 8)

Za pár let by ses divila, proč ženy berou méně v práci. Třeba proto, že místo studia jdou na něco podobného.

sixstar

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2018, 22:48:33 »
a pak budes delat co? Prekladatelka do anglictiny ma dnes cenu pouzityho toaletaku. Zkus nejdriv premyslet.

dofdihsoi

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #3 kdy: 08. 02. 2018, 22:50:13 »
a pak budes delat co? Prekladatelka do anglictiny ma dnes cenu pouzityho toaletaku. Zkus nejdriv premyslet.

Chtěla jsem si udělat bakaláře a pak jít na učitelství pro střední školy, o překladatelství moc neuvažuju.

Peto

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #4 kdy: 08. 02. 2018, 23:59:28 »
Ahoj, chtěla bych se hlásit na MUNI na angličtinu. Chápu to dobře, že je jedno jaký mám percentil, na oborový test půjdu určitě? Ze stránky jsem pochopila, že pořadí se bude dávat podle percentilu, ale moc nechápu, jestli je nějaká hranice toho percentilu, abych mohla jít na ten oborový test. Nevíte?
Asi si troll, ale https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/2561-anglicky-jazyk-a-literatura#prijimaci-rizeni

TLDR: na oborovy test a TSP ides vzdy. Z oboroveho testu musis mat aspon 60%, potom sa uz rozhoduje podla percentilu v TSP.
Presny percentil sa nevie a spravi sa tak, aby sa naplnil planovany pocet miest.


.

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2018, 00:12:13 »
Na angličtinu je potřeba mít percentil docela dost vysoký. Dá se to zjistit podle předchozích let.

.

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2018, 00:14:17 »
Na angličtinu je potřeba mít percentil docela dost vysoký. Dá se to zjistit podle předchozích let.
A asi o dost vyšší, než by dosáhl sixstar.

sixstar

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #7 kdy: 09. 02. 2018, 00:23:41 »
Na IT foru se pipka pta, kolik je potreba k prolezeni na anglictinu...

Vazne mi postrada smysl studia neceho tak primitivniho. Vzdyt tim jazykem mluvi IQ 70 populace Bronxu, to se i sebevetsi debil nauci z materialu, kteryho je na netu 6 zadeki. Ucitelu je tolik, ze se s nima da tapetovat. Na co dalsi?

Presne tyhle se pak nekde nechaj naprcat a stavaji se z nich profesionalni matky. Radsi bez slapat, holka. Vydelas vic a je po tom poptavka.

Peto

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #8 kdy: 09. 02. 2018, 00:35:11 »
Ked ide iba o percentil, tak sa tym netreba nechat odradit. Hlasi sa tam vela studentov co si zvykli na tahaky a tych ferovy clovek lahko predbehne aj ked vidi TSP prvy krat.

Svojho casu mi dost slabych 47 bodov zo 60 stacilo na percentil 99,7. Na gympli take skore bolo za 3, tak som si povedal, ze to nema uroven a isiel som inam.

urhanutý aušus

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #9 kdy: 09. 02. 2018, 08:49:55 »
Na IT foru se pipka pta, kolik je potreba k prolezeni na anglictinu...

Vazne mi postrada smysl studia neceho tak primitivniho. Vzdyt tim jazykem mluvi IQ 70 populace Bronxu, to se i sebevetsi debil nauci z materialu, kteryho je na netu 6 zadeki. Ucitelu je tolik, ze se s nima da tapetovat. Na co dalsi?

Presne tyhle se pak nekde nechaj naprcat a stavaji se z nich profesionalni matky. Radsi bez slapat, holka. Vydelas vic a je po tom poptavka.

Třeba má pipka protekci, fotr ředitel ZŠ, matka učitelka, děda bývalý STBák a tak podobně... to by potom dávalo smysl, nemusí nic umět a přece se díky státu uživí.

monet

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #10 kdy: 09. 02. 2018, 09:24:00 »
Pánové nechovejte se jako úplná nadřazená hovada. Slečna vznesla dotaz a pokud máte v zásobě pouze urážky tak je lepší mlčet.

Ten limit percentilu pro úspěšné přijetí pro konkrétní obor na MUNI se dá určitě pro minulé roky na webu nalézt a z toho usoudit jaký je přibližný poměr přijatých uchazečů vůči celkovému počtu zúčastěných.

Jinak je ubohé plivat na jakýkoliv obor a vyzdvihovat jiný. Pokud člověk věnuje nějaké oblasti vědění dostatečné úsilí a píli, pak se může stát cenněným odborníkem jako guru architekt IT mega systému nebo klidně sociolog. A ruku na srdce, co jsem studoval IT VŠ tak to zase taková přehlídka Einsteinů opravdu není..

Ja si snad zalozim ucet

Re:Přijímačky MUNI (TSP, oborový test, percentil)
« Odpověď #11 kdy: 09. 02. 2018, 15:59:49 »
Milá slečna,
len dve poznámky:
1) toto fórum sa je zamerané prevažne na OSS a HW,
2) najprv treba skúsiť použiť Váš obľúbený vyhľadávač napr. http://www.usethefuckinggoogle.com/

Odpoveď na Vaše otázky:
Výsledky z minulého roka - potrebuje získať percentil nad 62,69. (Google "phil muni percentil" + 3 kliky)
https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_FF-Bc_-_zprava-podminky.pdf
Z oborového testu potrebujete získať 60 zo 100 bodov, potom budete zaradená do poradovníku na základe Vašeho percentilu z TSP. (Google "phil muni anglictina podmienky + 3 alebo 4 kliky)
https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/2561-anglicky-jazyk-a-literatura#prijimaci-rizeni

Je to až tak tažké?