Windows XP aktualizace stále fungují?

j

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #15 kdy: 09. 02. 2018, 09:56:56 »
To asi ne, kdyz zaplaty chodily az do sameho konce. Ostatne jsou stale nalezany chyby, ktere jsou spolecne rade generaci Widli. Takze kdyz je najdou ted v 7 nebo 10, nejspis jsou i v XP.
Jenze novsi 4x vetsi widle budou mit spis tak 100x vic chyb, zaplatuje se z toho naprosto nepatrna cast.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #16 kdy: 09. 02. 2018, 10:09:52 »
Znamena to nejak, ze v XP nebyla zaplatovana jen nepatrna cast? Spis to znamena, ze v novych Widlich lze ocekavat mnohem vetsi absolutni pocet bugu, patrne pri podobnem relativnim poctu bugu na urcity pocet LOC.

karlik

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #17 kdy: 09. 02. 2018, 19:21:33 »
Zrovna dnes se mi ve WXP virtuálu provedla aktualizace.
Problém je spíš nepodporovaný software - Firefox ESR 52 bude končit, LireOffice pouze 5.4, dále podpora hardware - tiskárny atd.
Aktualizace jsou mířeny pro WXP na terminálech, takže jsou neúplné.

ehmmm

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #18 kdy: 09. 02. 2018, 20:43:03 »
Spis, co me pred nekolika mesici prekvapilo, tak i ve WinXP se mi poprve v zivote stalo, ze svchost pri hledani aktualizaci vytizil jedno jadro naplno na nekolik hodin. Vim, ze to je znama chyba a ze staci pockat, ale zatim jsem to videl jen ve Win7. Ve WinXP dosud nikdy a to je pouzivam roky.

A co se tyka PosReady, tak kdyz od zakaznika nafasuji nejaky terminal s WinXP, at na to nainstaluji svuj SW (proc by takove terminaly zakaznik vyhazoval, kdyz na nich nas SW funguje v pohode), tak po dohode s nim je prepinam na PosReady, nechavam je zaktualizovat a pak je vracim s nasim SW.

xxxxx

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #19 kdy: 10. 02. 2018, 15:24:57 »
Myslím, že novější záplaty pro XP se nemusí objevit jen u PosReady. Nezkoušel jsem, ale bylo hlášeno že záplata proti WannaCry (někdy minulý rok) byla vydána i pro XP (bez PosReady). Takže se v současných aktualizacích mohou ukazovat i novější kousky, po ukončení podpory.


Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #20 kdy: 10. 02. 2018, 15:45:34 »
uz jsem ty aktualizace PosReady resp. windows xp embedded rozjel, je jich teda hodne od ukonceni podpory klasickych wxp, po instalaci vse ok jak jsem se bal ze by to neco mohlo rozbit

TomasH

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #21 kdy: 11. 02. 2018, 15:13:12 »
uz jsem ty aktualizace PosReady resp. windows xp embedded rozjel, je jich teda hodne od ukonceni podpory klasickych wxp, po instalaci vse ok jak jsem se bal ze by to neco mohlo rozbit

a jak se ti je podarilo rozjet?

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #22 kdy: 11. 02. 2018, 15:44:23 »
par jsem jich stahnul a nainstaloval rucne z



https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=XP+Embedded


postupoval jsem od nejstarsich dle datumu ukonceni podpory klasickych wxp

a pak konecne zacal fungovat hack ktery jsem jiz mel nainstalovan drive

https://www.ghacks.net/2014/05/24/get-security-updates-windows-xp-april-2019/