Windows XP aktualizace stále fungují?

Murker

Windows XP aktualizace stále fungují?
« kdy: 08. 02. 2018, 08:04:35 »
Dobrý den,
Našel jsem doma WinXP SP3 VL verzi a z práce mám ještě VL klíč.

Ze srandy jsem nainstaloval XP na VirtualBox a stále fungují aktualizace mám tomu rozumět tak že stále je možné je stáhnout ale už se po datumu 2014 nevydávají nové ?


ehmmm

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #1 kdy: 08. 02. 2018, 08:29:31 »
Kdyz si zapnes PosReady, tak stale chodi nove aktualizace. Ne moc casto a ne tolik, ale chodi.
Doma v klidu pouzivam.

Někdo

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2018, 10:20:04 »
Kdyz si zapnes PosReady, tak stale chodi nove aktualizace. Ne moc casto a ne tolik, ale chodi.
Doma v klidu pouzivam.

Já PosReady zapnuto nemám, takže mi chodí aktualizace pouze na Office 2010. Moc v klidu to ale není, protože lednové aktualizace znefunkčnily Outlook - ti úžasní vývojaři v Microsoftu totiž publikují pro Windows XP aktualizace které na Windows XP vůbec netestují a vymlouvají se že už to není podporovaný OS. Zkompilovali tu aktualizaci proti nové verzi jakési knihovny která je k dispozici až od Windows Vista a publikovali to jako aktualizaci i pro Windows XP, takže do té doby perfektně fungující aplikace na Windows XP po instalaci aktualizace padá hned při startu. :-(

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #3 kdy: 08. 02. 2018, 19:34:05 »
mne navod na PosReady nechodi, vedel by nekdo jak spravne nastavit ?

jinak MS vydal loni nekolik aktualizaci primo pro wxp

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #4 kdy: 08. 02. 2018, 19:56:02 »
Je jsem kdysi nasel tohle:

Kód: [Vybrat]
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]

"Installed"=dword:00000001

Vlozte do .reg souboru a jako admin odkliknete.

Lidi v diskusi zminovali jeste nejaka jina nastaveni, zatimco jini rikali, ze je to hovadina, tak nevim. Nejake aktualizace pak snad prisly, ale pak uz jsem to nesledoval, musel bych kvuli tomu zabootovat Widle a ted jsem menil disk, tak uz je ani nemam, tak to neoverim.


Murker

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #5 kdy: 08. 02. 2018, 19:56:57 »
Já jsem tedy žádné "PosReady" nezapínal přesto aktualizace fungují: https://ctrlv.cz/shots/2018/02/08/vcM8.png
Asi mám zázračnej VL klíč  :o

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #6 kdy: 08. 02. 2018, 21:07:37 »
Aktualizace fungují, protože MS nevypl server s XP WUP. A to až do roku 2014, resp. 2015, protože Británie si koupila rok podpory navíc. Po 2015 jsem žádné aktualizace pro XP nezaznamenal.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #7 kdy: 08. 02. 2018, 22:51:56 »
taky nevim jak jsou aktualizace z PosReady resp. Embedded XP bezpecne pro klasicke XP, aktualizuji i uplne zakladni knihovny a aplikace xp

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #8 kdy: 08. 02. 2018, 23:15:16 »
taky nevim jak jsou aktualizace z PosReady resp. Embedded XP bezpecne pro klasicke XP

Nejspis budou bezpecnejsi, nez kdyby nebyly vubec. XP uz musi byt jak reseto.

Jirka1

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #9 kdy: 09. 02. 2018, 00:15:40 »
taky nevim jak jsou aktualizace z PosReady resp. Embedded XP bezpecne pro klasicke XP, aktualizuji i uplne zakladni knihovny a aplikace xp
Naprosto v pohodě, vždyť je to stejné jádro, jen osekané o zbytečnosti.

Jirka1

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #10 kdy: 09. 02. 2018, 00:16:20 »
Aktualizace fungují, protože MS nevypl server s XP WUP. A to až do roku 2014, resp. 2015, protože Británie si koupila rok podpory navíc. Po 2015 jsem žádné aktualizace pro XP nezaznamenal.
Byla ještě nedávno aktualizace na WannaCry.

j

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #11 kdy: 09. 02. 2018, 08:17:56 »
taky nevim jak jsou aktualizace z PosReady resp. Embedded XP bezpecne pro klasicke XP

Nejspis budou bezpecnejsi, nez kdyby nebyly vubec. XP uz musi byt jak reseto.
Proc myslis ... narozdil od vseho novsiho tohle za tech +- 20 let snad aspon trochu zalatali ne?

Foter Loter

Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #12 kdy: 09. 02. 2018, 09:06:21 »
S touto utilitkou je mozne staho.vat a updatovat aj pocitace, ktore nie su pripojene k internetu :
www.wsusoffline.net.

Verzia, ktora funguje aj s XP je 9.2.3

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #13 kdy: 09. 02. 2018, 09:35:55 »
taky nevim jak jsou aktualizace z PosReady resp. Embedded XP bezpecne pro klasicke XP

Nejspis budou bezpecnejsi, nez kdyby nebyly vubec. XP uz musi byt jak reseto.
Proc myslis ... narozdil od vseho novsiho tohle za tech +- 20 let snad aspon trochu zalatali ne?

To asi ne, kdyz zaplaty chodily az do sameho konce. Ostatne jsou stale nalezany chyby, ktere jsou spolecne rade generaci Widli. Takze kdyz je najdou ted v 7 nebo 10, nejspis jsou i v XP.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows XP aktualizace stále fungují?
« Odpověď #14 kdy: 09. 02. 2018, 09:45:13 »
S touto utilitkou je mozne staho.vat a updatovat aj pocitace, ktore nie su pripojene k internetu :
www.wsusoffline.net.

Verzia, ktora funguje aj s XP je 9.2.3

jnze ten neumi stahnout PosReady resp. XP embedded, jen aktualizace pto klasicke   wxp