Co programovat? Velké dilema

alfonzito

Co programovat? Velké dilema
« kdy: 07. 02. 2018, 16:00:34 »
Rozmyslam co programovat. Casu mam celkom dost. Premyslam kazdy den, co by som si naprogramoval. Aj ked mi nieco napadne, tak potom si poviem, ze to uz niekto programoval. Nie som zaciatocnim, ze sa chcem ucit programovat, skor sa chcem zdokonalovat v programovani a ucit sa aj nieco nove. V praci sa moc toho nepriucim. Ziadne nove technologie, niekedy su dni, ze nie je ani co v praci robit. Viem, ze mi mozno poradite, urob nieco, co ti ulahci zivot. Ale ked netusim. Rozmyslam urobit si appku na spravu blockov, faktur, nakolko som zivnostnik. Takisto nejaky password manazer, aj ked tych je plna zadek. Dochadzkovy system s vyuzitim RPi, ale co vsetko obsahuje taky system? Alebo appku na zaznamenavanie mojich ciest pomocou gps? Jednoducho premyslam a premyslam. Ovladam C#, Python, .net core, wpf, uwp, cecko.
Co radite? Alebo niekto, kto by chcel nieco spravit a nema na to cas? Kludne spravim aj zadarmo, ak by to bolo v ramci mojich schopnosti, len chcem programovat.
« Poslední změna: 07. 02. 2018, 19:06:02 od Petr Krčmář »


Jenda

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #1 kdy: 07. 02. 2018, 16:17:02 »

Tomáš25

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #2 kdy: 07. 02. 2018, 16:20:23 »
Jak umíš .NET Core?

aa

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #3 kdy: 07. 02. 2018, 16:21:12 »
No nejsem velky psycholog, ale predstavte si situaci, ze vam skutecne nekdo poradi, co mate programovat. Myslite, ze to pak skutecne naprogramujete? K cemu vam to bude?


Tomáš Roll

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #4 kdy: 07. 02. 2018, 16:45:46 »
No vidíš, já zas mám tolik věcí na naprogramování a den má jen 24 hodin, navíc část z něho musím trávit ve World of Warcraft.


alfonzito

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #5 kdy: 07. 02. 2018, 16:51:33 »
Nieco konkretne?
Dakujem

Tomáš Roll

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #6 kdy: 07. 02. 2018, 16:54:30 »

t2

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #7 kdy: 07. 02. 2018, 16:58:58 »
zasadne programuji jen veci co sam potrebuji nebo maji potencial  mi vydelavat penize na autopilota
lidem co se tim zivi kazdy den a programuji to co sami nechteji, tem tedy nezavadim

Tomáš Roll

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #8 kdy: 07. 02. 2018, 16:59:18 »
Nieco konkretne?
Dakujem
Jako programátor nejlíp znáš odbornou doménu programování. Udělej třeba program po grafické znázornění závislostí
mezi assembly a třídami v C#.

v

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #9 kdy: 07. 02. 2018, 16:59:31 »
Nieco konkretne?
Dakujem
kalkulačka :)

asdf111

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #10 kdy: 07. 02. 2018, 17:13:25 »
chod na github, zapni si filter na tvoj oblubeny jazyk, najdi si OSS projekt ktory ti je srdcu najblizsi a zacni cistit bugy a snaz sa vypracovat v komunite, tak sa k tebe dostanu aj nejake nove feature requesty a zaujimava robota.

gll

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #11 kdy: 07. 02. 2018, 17:17:14 »
Nieco konkretne?
Dakujem
kalkulačka :)

Kód: [Vybrat]
ipython -i -c 'from math import *'

Tomáš Roll

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #12 kdy: 07. 02. 2018, 17:26:46 »
chod na github, zapni si filter na tvoj oblubeny jazyk, najdi si OSS projekt ktory ti je srdcu najblizsi a zacni cistit bugy a snaz sa vypracovat v komunite, tak sa k tebe dostanu aj nejake nove feature requesty a zaujimava robota.
On chce něco vytvořit, ne být podržtaškou v nějakém dávno chcíplem projektu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #13 kdy: 07. 02. 2018, 17:33:03 »
Naprogramuj multiplatformni, lehke, P2P IM/voice+video zvanitko s sifrovanim od konce do konce, ktere definitivne pohrbi vselijake skajpy, whatsupy a dalsi neduveryhodne monstruozity, ktere se krome nenazranosti na zdroje obvykle vyznacuji tim, ze nemaji Linuxoveho klienta nebo maji neco, za co by autori meli dostat 2 roky verejne prospesnych praci.

anonym

Re:Co programovat? Velka dilema
« Odpověď #14 kdy: 07. 02. 2018, 17:42:11 »
Naprogramuj multiplatformni, lehke, P2P IM/voice+video zvanitko s sifrovanim od konce do konce, ktere definitivne pohrbi vselijake skajpy, whatsupy a dalsi neduveryhodne monstruozity, ktere se krome nenazranosti na zdroje obvykle vyznacuji tim, ze nemaji Linuxoveho klienta nebo maji neco, za co by autori meli dostat 2 roky verejne prospesnych praci.

Jardo, ty jsi nevypil svůj čaj na zažívání.