Práce přes agenturu

.

Práce přes agenturu
« kdy: 07. 02. 2018, 15:58:06 »
Jaké jsou nevýhody a výhody práce přes pracovní agenturu? Jednou jsem viděl na jobs.cz inzerát, který vypadal docela zajímavě. Když jsem se na něj ozval, zjistil jsem, že firma, která vypadala, jakože budu pracovat u nich, mi tu práci pouze zprostředkuje. Pracoval bych jakožto kontraktor a oni by mě šoupli třeba do nějaké banky. Měli dokonce i svou smlouvu a v podstatě bych ji uzavíral s onou agenturou.

Pozor, nemluvím teď o personální agentuře, která jen odkáže na konkrétní firmu a já podepisuji smlouvu až s tou firmou. Nevím, jak výše uvedenou agenturu nazvat.


XXX

Re:Práce přes agenturu
« Odpověď #1 kdy: 07. 02. 2018, 20:17:30 »
Tak za hlavni vyhodu bych asi povazoval, ze si nemusis sam shanet zakazky. Pokud agentura ma jiz nejakou sit klientu, mela by te byt schopna 100% alokovat (samozrejme podle tvych potreb)

Hlavni nevyhoda bude asi to, ze cast, kterou plati koncovy zakaznik schrabne agentura, coz je logicke) ale jde o to se nenechat "vykoristovat". Pokud agentura fakturuje 200k a ty dostanes 160k nemam problem ale casto to tak nebyva

Ja jiz vice nez rok pracuji pres jednu agenturu pro nemeckou firmu z financniho sektoru a zatim si nemuzu stezovat. Na konci mesice vypisu fakturu a do tydne mam penize na ucte

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce přes agenturu
« Odpověď #2 kdy: 07. 02. 2018, 20:59:16 »
Citace
Pozor, nemluvím teď o personální agentuře, která jen odkáže na konkrétní firmu a já podepisuji smlouvu až s tou firmou. Nevím, jak výše uvedenou agenturu nazvat.

To personalni agentury delaji take. Najdou firmu, ktera potrebuje lidi, a oni je pak zamestnaji (at uz na HPP, nebo brigadu) a v podstate je vyslou na pracovni cestu do dane firmi. Dana spolecnaost pak plati sjednanou cenu za "pronajatou silu".

Jeste nedavno velky byznys - pac nebyli lidi, a firmi si tak najimali lidi, s tim, ze se o ne defacto nemusi starat (ale chovaji se k nim jak kdyby byli jejich zamestnanci, ne-li kolikrat pomalu otroci) a kdyz se jim znelibi tak je jednoduse vyhodi (zavolaji do agentury, ze uz dotycne(ho) nechteji. Agentura at si to zaridi jak chce). Vymrd na agenturu i na ty lidi. Tady v Brne jsou minimalne dve lokality fabrikovych poli, kde to byla donedavna bezna praxe. A v nekterych firmach porad jeste je.

S tim jak se otaci situace, zveda se trochu sebevedomi lidi, a tez i tech agentur a uz si nenechaj zas tak vsechno libit.
« Poslední změna: 07. 02. 2018, 21:01:39 od D.A. Tiger »

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce přes agenturu
« Odpověď #3 kdy: 07. 02. 2018, 21:43:37 »
do řady společností a k řadě projektů se jinak nedostaneš, buď jako zaměstnanec nebo přes agenturu. V drtivé většině odborníky na databáze a různé enterprise technologie získáváš jen přes agenturu, vyjímečně si vendor sám takového člověka najme.

Klíčová slova: oracle, emc, teradata, sap, mellanox, db2, vertica atd.