K čemu je vůbec Linkedin?

Franta <xkucf03/>

Re:K čemu je vůbec Linkedin?
« Odpověď #30 kdy: 04. 08. 2018, 11:39:29 »
jako životopis + seznam referencí je to dobré. Nemusíte to přímo používat k hledání práce.

Na to stačí obyčejná webová stránka. Tu si navíc může přečíst kdokoli, kdežto Linkedin je už nějakou dobu nepoužitelný a na odkazy na něj už ani neklikám – opruzuje s registrací a bez ní si tam nic nepřečteš (dřív šlo vidět aspoň něco).

Když chci vystavit svoje reference, tak přece nebudu nutit ostatní, aby uzavírali smlouvu s nějakou pochybnou firmou a registrovali se u ní. A když to budu chtít sdílet jen někomu, tak mu to pošlu e-mailem nebo vystavím na stránce chráněné heslem/tokenem. (k tomu se dá použít třeba OwnCloud/NextCloud).


kkt1

 • *****
 • 796
  • Zobrazit profil
Re:K čemu je vůbec Linkedin?
« Odpověď #31 kdy: 04. 08. 2018, 11:58:26 »
Franto, jak ta tvoje stranka nabidne overeni pres reference? Nijak. U linkedin se podivam koho mas v kontaktech, vidim ze je tam tvuj byvaly sef, muzu si overit jestli jsi super senior expert nebo luza kterou vyhodili. U seniornich pozici je obvykle psat 2-3 reference-kontakty na ktere se tvuj budouci zamestnavatel muze obratit. S linkedin je to snadnejsi nez kdyz mas svou nejakou stranku. Nekdy to byl hit, ted netusim.

(Pr)Ověřený

Re:K čemu je vůbec Linkedin?
« Odpověď #32 kdy: 04. 08. 2018, 13:02:03 »
Franto, jak ta tvoje stranka nabidne overeni pres reference? Nijak. U linkedin se podivam koho mas v kontaktech, vidim ze je tam tvuj byvaly sef...

Jak se pozná bývalý šéf? Podle stejné firmy? Podle nějakého pseudohodnocení? Takových "šéfovských" profilů a hodnocení si přeci naklikám kolik budu chtít. Tomu snad dneska nevěří ani z recruitementu... Pokud někdo někdy po mě vyžadoval reference, vždy mě požádal o jejich kontaktní údaje, a následně tyto kontaktoval telefonicky nebo e-mailem.

IMHO není možné brát LinkedIn jako důvěryhodný informační portál.

kkt1

 • *****
 • 796
  • Zobrazit profil
Re:K čemu je vůbec Linkedin?
« Odpověď #33 kdy: 04. 08. 2018, 13:58:50 »
Obvykle uvedes sveho sefa jako referenci. V linkedin budes mit fake sefa a k nemu dalsich 200 linkovanych profilu? To bylo prave to hezke na linkedin, ze jsi se dostal k nejake siti.

Tomáš Roll

Re:K čemu je vůbec Linkedin?
« Odpověď #34 kdy: 04. 08. 2018, 14:43:00 »
A jak moc je jeho hodnocení objektivní?

V jednom případě může být rád, že neschopný kolega konečně vypadne - dohodne se s ním, že mu dá dobré hodnocení, když nebude dělat problémy a rychle zmizí. Zatímco v jiném případě může klíčovému člověku vyhrožovat/naznačovat, že pokud by odešel, bude mu dávat špatné hodnocení. Nakonec je to víc o mezilidských vztazích než o odbornosti - většina lidí nepotopí kamaráda nebo sympatického člověka, i když mu to v práci moc nešlo a z čistě profesního hlediska si oddechli, když odešel.

Např. v české komunitě webařů si taková skupina kamarádů navzájem podkuřuje a doporučují se, zatímco proti nekamarádům intrikaří a snaží se je vyšachovat. (uff, ještě že nedělám weby)

Nakonec zjistíš, že základem je stejně pohovor, test a pak zkušebka, ve které se teprve ukáže, jestli je ten člověk použitelný v praxi.


kkt1

 • *****
 • 796
  • Zobrazit profil
Re:K čemu je vůbec Linkedin?
« Odpověď #35 kdy: 04. 08. 2018, 14:57:43 »
Hodnoceni samozrejme neni objektivni, ale u pohovoru ziskavas informace ktere muzes overovat. Treba mi kandidat rekne ze mel pod sebou 20lidi, tak u telefonatu s osobou uvedenou jako reference zamerne reknu ze mel pod sebou 50lidi a zajimave poopraveni informace je treba ze nikoho pod sebou nemel ale byl soucasti 3clennyho tymu. Nastesti uz nejsem u pohovoru. 

qwertz

Re:K čemu je vůbec Linkedin?
« Odpověď #36 kdy: 04. 08. 2018, 19:13:30 »
reference od "bývalých" šéfů jsou nesmysl. Jednou odejdete proto, že šéf je nekompetentní k0k0t, po druhé zas kvůli dvojnásobné mzdě. Jaké hodnocení vám asi bývalý šéf dá? Nemluvě o tom, že chtít referenci na šéfa, který zatím neví, že chcete odejít, může chít jen úplný dement.

Kontakt na nadřízeného po mě chtěli jen jednou (shodou okolností v tom nebyl problém), ale dělat jsem pro ně nakonec nechtěl. Takového zamstnavatele dávám automaticky na shitlist.