reklama

Distribuce Antergos hlásí ACPI errors

Digi

Distribuce Antergos hlásí ACPI errors
« kdy: 25. 01. 2018, 16:16:52 »
Ahoj všem,
zkoušel jsem několik různých dister jen tak na hraní s linuxem, ale skoro u všech jsem měl na začátku po GRUBU tohle.

Poradíte?

Antergos 18.něco 64bit
LTS kernel
i5 4400
GTX 1050Ti
jedu na integrované i dedikované
« Poslední změna: 25. 01. 2018, 19:33:12 od Petr Krčmář »

reklama

Digi

Re:Antergos, ACPI errors
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2018, 16:17:52 »
Zapomněl jsem dodat, že systém je pak dál funkční.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 25. 01. 2018, 17:25:31 »
Zapomněl jsem dodat, že systém je pak dál funkční.

Vyborne, blahopreji! Ktery system?

soriako

« Odpověď #3 kdy: 25. 01. 2018, 17:52:38 »
to mám taky, vítej v systemd  ;)

ByCzech

• 1 589
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 25. 01. 2018, 21:27:19 »
to mám taky, vítej v systemd  ;)

Co mají hlášení jádra ohledně chyb ACPI necelou sekundu po startu jádra společného se systemd?!

reklama

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 25. 01. 2018, 22:34:09 »
Co mají hlášení jádra ohledně chyb ACPI necelou sekundu po startu jádra společného se systemd?!

Podle cvrkotu na webu to, ze od doby, kdy se jede na systemd, se na konzoli pisou i znacne nekriticke hlasky. Tyhle chyby jsou pry normalni, protoze "tl;dr Manufactures made crappy DSDT ACPI tables and in end lots of features did not work at all. Update EFI Firmware/BIOS don’t resolve issues cause basically is just minor fix releases (for ex. Intel MEI Firmware update).". Pokud tedy to neni "Your bug looks like new regression due lastest ACPICA code changes in kernel cause your ACPI Table (DSDT) don’t have proper code firmware in ROM (BIOS/EFI) for DSSP section. ACPI Warnings SystemIO range just IGNORE. This is just Information. BTW regression is old (2014) https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=43229 Waiting for final 4.9 release. Closing. For debug you need create new issue on https://bugzilla.kernel.org/".

Resenim je ty hlasky ucinit neviditelnymi:

sudo nano /etc/default/grub

then edit this line to look like:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet loglevel=3"

sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Protoze "

These messages indicate that there are BIOS errors related to power management control and PCI root bridge enumeration data due to an improper ACPI table. While these should not cause problems with regular system operation, they could cause issues with power management functions. Please contact your system vendor and ask for an updated BIOS." je zcela nepruchodne, protoze  system vendor se na vas vysere.

ByCzech

• 1 589
    • Zobrazit profil
Re:Distribuce Antergos hlásí ACPI errors
« Odpověď #6 kdy: 26. 01. 2018, 01:25:01 »
Jj Jardo, tohle vše vím, ale co to má podle soriako společného se systemd mi pořád není jasné. Neboli jen trollil...

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
Re:Distribuce Antergos hlásí ACPI errors
« Odpověď #7 kdy: 26. 01. 2018, 11:49:31 »
co to má podle soriako společného se systemd mi pořád není jasné.

Spolecneho to ma to, ze systemd zmenil default logovani na konzoli. Loguje se tam ted nejspis uplne vsechno, zatimco predtim tam byly kriticke veci. Takova zmena zaziteho defaultu by mela byt uvozena hlaskou pri bootu: "Bacha, mate systemd, logujeme kazdou picovinu".

reklama