Ktorý VPS?

andrej

Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #15 kdy: 23. 01. 2018, 09:53:36 »
Já mám asi rok server u vpsfree.cz. Stabilní a běhá to krásně, jsem spokojený.
+1
nie je to sice dp 10e za mesiac (platim polrocne a cena je tusim 72e) ale co sa tyka kvality je to velmi slusne, vypadok konektivity nepamatam, neohlasena odstavka (vypadok) servera tak do 1h / rok, ohlasene odstavky v noci a radovo asi 2h / rok.


sklepmistr

Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #16 kdy: 23. 01. 2018, 10:04:24 »
OVH, protoze sou transparentni a nemaj problem dat mesic zdarma kdyz se neco 1x za rok posere.
Ne jako Wedos, kterym se neco sere kazdej tejden a jeste se to snazej okecavat.

Martinnn

Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #17 kdy: 23. 01. 2018, 11:53:29 »
k nove registraci na Amazonu(email+mobil) je pokud vim aws free porad na rok zdarma.
provozovat tam lze cokoliv, pokud staci 500 MB RAM

Ano AWS ma na rok zdarma - Google GCP ma podobny server zdarma navzdy (+ $300 kredit na prvy rok)

Rhinox

Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #18 kdy: 23. 01. 2018, 12:00:33 »
Autor dotazu by snad mohl napsat, jakej HW ocekava (ram, disk, traffic, ip), jestli chce kontejner (openvz, lxc) nebo full virtualizaci (esxi, kvm, xen), atd.

Z tech co mam ja bych doporucil treba:
https://go.prager-it.com/cart.php?gid=1

Mam od nich tu verzi "2 Core, 4GB Ram, 64GB NVMe", zatim stabilni, za ~10€/mesic je to dobra cena (i kdyz v mem portfoliu jedna z tech drazsich). BTW, dalsi IPv4 se da prihodit za ~0.25€/mesic, to je opravdu levne...

Jenze kazdej servr muze kleknout, takze doporucuju dva, u ruznejch firem...

Jenda

Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #19 kdy: 23. 01. 2018, 12:09:03 »
-Velice časté výpadky konektivity. Hlídal mi to nagios a ten spam z toho...

Zajímavé, mně tam běží IRC, takže to je docela vidět, vidím tam jeden výpadek o délce 12 minut.

Jake su tam nevyhody kontajneru od normalnej virtualky?

OpenVZ aktuálně používá kernel 2.6.32, ve kterém je sice backportována spousta funkcionality, ale byly problémy například hned po vydání nového Debianu se systemd (s jinými inity to jelo) (u Jessieho to během chvilky opravili, u Stretche nevím), že to nepodporovalo nějakou funkcionalitu, kterou systemd vyžadoval. A aktuálně pokud vím tam nefunguje poslední glibc, takže zapomeň na cokoli z tohoto roku - poslední co tam pojede je Debian Stretch a Ubuntu 16.04, například Arch už tam nejede. Předpokládám, že to tak za dva roky začnou poskytovatelé intenzivně řešit, ale těžko říct, s čím přijdou.

Dále jsem zažil problém s tím, že nebyl zaveden modul pro UID match v iptables. vpsFree to má nějak vyřešené + mají support který opravdu za něco stojí, u komerčního poskytovatele bych nečekal, že by se s tebou o tom bavil.

Dále lidé hlásí problémy s dockerem a podobnými věcmi.


Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #20 kdy: 23. 01. 2018, 12:37:18 »
OpenVZ aktuálně používá kernel 2.6.32
...
Předpokládám, že to tak za dva roky začnou poskytovatelé intenzivně řešit, ale těžko říct, s čím přijdou.
specialne VPSFree to pry uz resi, onehda mi tady nekdo psal, ze cilem je mit to letos zmigrovane (tusim do lxc)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #21 kdy: 23. 01. 2018, 15:58:59 »
OVH, protoze sou transparentni a nemaj problem dat mesic zdarma kdyz se neco 1x za rok posere.
Ne jako Wedos, kterym se neco sere kazdej tejden a jeste se to snazej okecavat.

OVH mám taky. Výhoda je, že poskytují dobře dokumentované API (což není vždy zvykem) k celé správě a že nabízí taky e-mail hosting s možností newsletterů zdarma (což také není zvykem). Nevýhoda je pomalá komunikace, protože pokud si s problémem neví rady česká pobočka, tak vše překládají z češtiny do angličtiny a následně do francouzštiny (takže se reakce dočkáte možná za týden). Výkon taky není žádný zázrak, ale nabízí poměrně dost RAM a za tu cenu se to dá akceptovat.

S Wedosem, Savanou a podobnými bych to vůbec neporovnával - s nimi nemám moc dobrou zkušenost.

Server

Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #22 kdy: 23. 01. 2018, 16:01:31 »
Dakujem za rady. Celkom ma zaujal aj levnevps.cz ... Máte niekto skúsenosti.

ja

Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #23 kdy: 24. 01. 2018, 07:36:16 »
Zajímavé, mně tam běží IRC, takže to je docela vidět, vidím tam jeden výpadek o délce 12 minut.

Celkem záleží na štěstí. Mám tam jednu VPN s Team speak 3 a ta běží už několik let bez výpadku, ale pak jsem jich měl pár, které prostě dělají problémy pořád. Pak jsem si taky všiml, že maj různě výkonné procesory v různých serverech tak občas člověk dostane 1.8Ghz a občas 2.6Ghz.

peter

Re:Ktorý VPS?
« Odpověď #24 kdy: 24. 01. 2018, 09:00:21 »
tu je celkom slusne porovnanie DigitalOcean, Linode a Vultr https://joshtronic.com/2017/12/18/vps-showdown-december-2017-digitalocean-linode-vultr/ Na strankach autora sa daju najst aj starsie porovnania a robi to relativne pravidelne.

Novinka DigitalOcean z minuleho tyzdna je, ze maju nove pausaly a za 5$ masina ma 1CPU/1GB RAM/25GB SSD, masina za 10$ ma 1CPU/2GB RAM/50GB SSD