Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu

Tom K

Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« kdy: 18. 01. 2018, 13:28:13 »
Potřebuji vyvolat určitou akci v případě, že v daném časovém intervalu NEOBDRŽÍM emailovou zprávu/zprávy s daným sender/subject. Pokud takový email dojde, je to OK. Pokud ne, chci notifikaci (mailem, spuštěním skriptu či pod.).
Napadlo mne IFFFT, ale uvítám jakékoliv (jednoduché) řešení.


Ladislav Michl

Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2018, 13:36:35 »
Třeba: procmail vyrobí dočasný soubor se značkou, cron job se podívá zde existuje, pokud ne, spustí akci.
Utility zvolte podle svého uvážení.

Lol Phirae

Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2018, 13:37:39 »
Zaměstnej sekretářku, co ti bude kontrolovat emailovou schránku.  ;D Fakt zadání jako stehno. Ty maily máš na vlastním serveru? Nebo na Seznamu/u Googlu? IMAP/POP3? Jebat ježka.

Tom K

Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #3 kdy: 18. 01. 2018, 13:53:08 »
Zaměstnej sekretářku, co ti bude kontrolovat emailovou schránku.  ;D Fakt zadání jako stehno. Ty maily máš na vlastním serveru? Nebo na Seznamu/u Googlu? IMAP/POP3? Jebat ježka.
Prosím o korektnost, ježky nechte na pokoji  :D. Úmyslně neuvádím kde ta schránka musí být. Pokud si pro to mám pořídit vlastní POP3 server, řekněte a navrhněte. Pokud mám použít cloudovou službu, OK. Pokud si musím napsat sám, dobrá.

Lol Phirae

Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #4 kdy: 18. 01. 2018, 14:07:34 »
Úmyslně neuvádím kde ta schránka musí být.

Jasně. Takže my si tady budem cucat z prstu hypotetické scénáře, kde se to bude používat, abysme pak navrhli řešení a tys nám pak slavnostně napsal, že takhle to používat nechceš.



JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #5 kdy: 18. 01. 2018, 16:32:20 »
Prosím o korektnost, ježky nechte na pokoji  :D. Úmyslně neuvádím kde ta schránka musí být. Pokud si pro to mám pořídit vlastní POP3 server, řekněte a navrhněte. Pokud mám použít cloudovou službu, OK. Pokud si musím napsat sám, dobrá.

Maximalni utajeni situace je nejdulezitejsi, aby snad nahodou nekdo nevymyslel reseni.

Tom K

Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #6 kdy: 18. 01. 2018, 16:39:05 »

Maximalni utajeni situace je nejdulezitejsi, aby snad nahodou nekdo nevymyslel reseni.

Nerozumíme si: To, že neuvádím "mám konkrétní mail server se SW tím a tím nebo schránku tam a tam" znamená, že jakmile mi někdo navrhne rozumné řešení, tak se dle něj zařídím. Jsem otevřený návrhům. Nechci kanón na vrabce, ale pokud nikdo nic lepšího nevymyslí, budu muset něco napsat. A jen nerad vymýšlím kolo.

n

Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #7 kdy: 18. 01. 2018, 16:46:56 »
Ale to reseni uz mas z hned prvni odpovedi. Staci uz jen podekovat a implementovat ho.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #8 kdy: 18. 01. 2018, 17:09:56 »
Nerozumíme si: To, že neuvádím "mám konkrétní mail server se SW tím a tím nebo schránku tam a tam" znamená, že jakmile mi někdo navrhne rozumné řešení, tak se dle něj zařídím. Jsem otevřený návrhům. Nechci kanón na vrabce, ale pokud nikdo nic lepšího nevymyslí, budu muset něco napsat. A jen nerad vymýšlím kolo.

Nikdo po vas nechce adresu a prihlasovaci udaje. Ale je dobre vedet, jestli to chcete z POP3, IMAP anebo to ma delat MUA, ktery vam bezi na pocitaci a periodicky stahuje maily.

Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #9 kdy: 18. 01. 2018, 18:36:05 »
V Google Apps Script můžete naplánovat spuštění skriptu na určený čas. Do GMailu tam přístup máte, můžete vyhledat zprávu, označit ji jako přečtenou, a pokud ji nenajdete, odeslat e-mail.

karkar

Re:Notifikace pŕi neobdržení očekávaného emailu
« Odpověď #10 kdy: 18. 01. 2018, 19:52:21 »
Doporučuji použít aplikaci - jednoduše si v ní nastavíš všechny vlastnosti, které požaduješ.