Pokrytí velkého RD WIFI

kolemjdouci

Re:Pokrytí velkého RD WIFI
« Odpověď #60 kdy: 19. 01. 2018, 23:05:40 »
Každopádně mám momentálně stroj s Windows
Nevím kde jste vzal verzi 5.7 byť na linux když na downloads strance neni.

Když někdo používá Windows a ptá se na linuxovém webu, tak by to sem aspoň moh napsat.

https://dl.ubnt.com/unifi/5.7.15-e9b882be05/UniFi-installer.exe

Diky moc za info, na foru jsem nasel jen zminku o "feature request", nevedel jsem, ze uz to maji implementovano. Moc pekne :-D


Q: Máte někdo představu jaké rychlosti se dají očekávat v rámci barevného spektra od AP v 2.5 a 5Ghz? Logika věci říká červená barva na 5Ghz od AP je v ideálních podmínkách kolem 800 Mbps. Co lze očekávat od oranžové, žluté, zelené až po fialovou?

Všem zůčastněným mockrát děkuji za příspěvky!

Ta barva zobrazuje predpokladany dosah signalu AP ale nic nevypovida o sile signalu od klientu.
Jaka bude realna dosazitelna rychlost bude z velke casti zalezet na klientech. Notebooky maji obecne vetsi anteny a tim i lepsi prijem oproti mobilnim telefonum kde muze ovlivnit rychlost i zpusob drzeni telefonu v ruce. Dale zvlaste u varianty LR jistou roli bude hrat i nastaveni nazvane "airtime fairness", ktere by v extremnim pripade mohlo zdrzovat klienty s lepsim signalem aby poskytl prostor tem vzdalenejsim a pomalejsim.


Předpokládám, že vysílací výkon i u LR se dá změnit na nižší hodnoty, aby tolik nesvítil. Jaké nastavení máte na těch AC LITE? Prý se dají využít nějaké Roaming funkce, které zajišťují klientům stabilní a nepřerušované připojení při přecházení v domě mezi vícero AP. Máte i s tímto zkušenosti?

Děkuji
Standart roamingu u WiFi se teprve resi. Vyrobci to momentalne aplikuji tak nejak po svem. U UBNT jsou k dispozici 2 mody ale jak uz uvadeli lide v diskuzi, bude to zalezet take na klientech.

1 - Fast roaming - Vyrobce docilil urychleni prepojeni tim, ze zkratil pocet kroku vedouci k autentifikaci klienta vuci AP.
2 - Zero handoff - Tak trochu mi to pripomina WDS, veskere AP jedou na stejne frekvenci a chovaji se jako jedno AP. Nevyhoda je prave obsazenost jednoho kanalu, kdy pri rostoucim poctu klientu bude klesat realna dosazitelna rychlost.

Vice info:
https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/115004662107-UniFi-Fast-Roaming

btw: Mate nekdo odskousenou variantu Zero handoff pri vetsim poctu klientu (10 a vice) ?