Ponechání okna aplikace při přepnutí Cmd

macík

Ponechání okna aplikace při přepnutí Cmd
« kdy: 14. 01. 2018, 19:20:33 »
Ahoj, nějak mě zlobí přepínání oken & aplikací v Mac.OS X, jako zde
Situace: Mám aplikaci např Safari, jež čítá 2 okna, každé na přes půlku obrazovky (vlevo; vpravo), Spustím si aplikaci Poznámky, kterou přesunu do pravé části obrazovky. Přepnu se přes Cmd tab do safari do levého okna , přepnu do Poznámky. Když ale přepnu Přes Cmd Tab do Safari focusuje se levé okno(správně), stane se že okno poznámek zmizí, protože ho překryje  i neaktivní okno vpravo Na jednu stranu pochopitelné, na druhou stranu mi to vadí, chci Poznámky nechat.

Ovšem pokud přepnu do  levého Safari jinak než cmd-tab (tedy kurzorem), tak se toto neděje a zůstane mi Poznámky nevrchu, nepřekryté neaktivním oknem safari .


1 Zajímalo by mě tedy, jak docílit přepnutí aplikace tak, aby to spíš bylo ve smyslu "přeputí okna" pomocí kláves.
2 Dál by mě zajímaly triky s přepínáním aplikací / oken v OS X pomocí * * * Tab. Znám jenom podivnou  krkolomnou zkratku Cmd+{Shift+Tab ; Tab ; Alt} pojmenovatelnou něco  jako Cmd Tab s obracečkou zakončenou horkým altem.
3 Umí OS X nastavit okno  jako "top most" . Zlatý KDE  + KWIN
4 JDe do OS X jiný okenní WM  ze světa linuxů?

Pozn:
Dalo by se to řešit minimalizací pravého okna, ale mě by zajímalo jak spíš docílit přepínání oken ekvivalentní kliknutí, tedy, že přepnutí do aplikace ne skryje okna jiné aplikace.



PS: "Lol mentále" už nemusíš posílat smajlíky, už jsem si je sem vložil první:  8) :( >:(
« Poslední změna: 15. 01. 2018, 21:25:34 od Petr Krčmář »


jmk

  • ***
  • 178
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ponechání okna aplikace při přepnutí Cmd
« Odpověď #1 kdy: 15. 01. 2018, 14:33:19 »
Macíku, Macíku...neřeš, nepřepínej a hlavně velkého Tima poslouchej :) na Apple fóru si zažádej  ;D Zde se odpovědi nedočkáš, neb Apple není chleba náš  ;D
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.