Doporučení - FullHD 24" monitor AMVA/IPS

DeSade

Doporučení - FullHD 24" monitor AMVA/IPS
« kdy: 13. 01. 2018, 20:12:45 »
Ahoj

sháním kvalitní monitor k notebooku a poprosil bych o nějaké doporučení.

-do 6000 Kč
-24"
-1980x1080
-AMVA/IPS
-slušné podání barev, černá je černá...
-nerušivé podsvícení ve tmavých scénách, sledování filmu atd
-připojitelné přes DisplayPort nebo DVI
-dostupné v obchodech czc/alza/softcom

Long story:
Jsem spokojený uživatel iiyama ProLite X2483HSU-B1, nicméně se už nevyrábí a prodávají se novější revize B2 a B3, které podle zkušeností uživatelů nedosahují kvalit první verze. Jestli to je nahrazením typu panelu za AMVA+ za AMVA nebo japka se rozhodli na něčem šetřit, nevím...Uživatelé si stěžují hlavně na viditelné pruhy z podsvícení displeje, což já u B1 nemám.
Z toho důvodu jsem se rozhodl zkusit od iiyama U2492HSU-B1 (IPS) a narazil jsem právě na problém s rušivými pruhy z podsvícení. Když dám vedle sebe tyto dva monitory s černou plochou, v místnosti zhasnu, tak na X2483HSU je černá prostě černá, podsvícení je krásně rovnoměrné po celé ploše, zato na tom IPSku prostě vidím pruhy a je to hrozně rušivé při tmavých scénách. :(
Osobně nevidím rozdíl v barevném podání mezi AMVA a IPS, ale když to porovnám s TNkem, tak už jo. Jsem příležitostný hráč a nijak nepociťuju pomalejší odezvu, takže mi moc nezáleží na výběru mezi AMVA a IPS, pokud to bude mít srovnatelné papírové parametry s výše uvedenými monitory.