Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?

Franta..

Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« kdy: 13. 01. 2018, 19:39:53 »
Ahoj,

narazil jsem na nabídku Vodafonu na připojení k internetu. Nemáte někdo tento jejich tarif "Pevný internet"?
Má to být napevno nainstalovaná anténa/modem pro LTE.
Je to vážně bez limitu nebo je v tom nějaký háček?
Rychlost by měla být: Stahování až 30 Mbit/s, nahrávání až 5 Mbit/s.
Jenže je tam kouzelné slovíčko "až" -- máte někdo zkušenost, jaká je reálná rychlost? Nezačnou rychlost omezovat, když člověk bude toto připojení "bez limitu" využívat naplno?
Dá se to použít pro připojení malého domácího serveru nebo blokují všechno možné, aby to vyhovovalo jen "konzumentům" obsahu?
O kolik lepší cena se dá ukecat oproti veřejné nabídce? (700 Kč měsíčně včetně modemu se smlouvou na dva roky)
Očekáváte v blízké době nějaké cenové skoky? Tzn. je velká blbost teď podepisovat smlouvu na dva roky?

Franta


fewfwf

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2018, 20:50:08 »
Krátká verze: možná ... na blbou otázku blbá odpověď.

Delší verze: LTE neni garantovaná rychlost. Záleží kolik se na daný vysílač připojí lidí, záleží jaký budeš mít signál a záleží na počasí. To je spousta proměnných které ti nikdo nezaručí a nemůže vědět. Cokoliv ti tu kdokoliv řekne se na tebe nemusí vtahovat.

Příklad z předvánoc. Kamarád chtěl adsl a tmobile mu nacpali LTE modem že to bude super a signálu je dost. 500 měsíčně, smlouva na dva roky a měsíc na vrácení. Instalace bez problému, ale signál kolísal podle počasí od 75 do 25 procent což zásadně ovlivňovalo rychlost. Tak tam volal a po dlouhém bádání se ukázalo, že LTE nepůjde a dali mu ADSL.

Kdybych měl na výběr tak beru ADSL.

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2018, 21:08:52 »

Jaká lokalita? V místech, kde se pohybuje opravdu velká spousta lidí (nádraží, nákupní centra, veřejné akce) můžeš mít občas výrazný propad výkonu. Pokud jsi ale někde ve vedlejší ulici, rychlost budeš mít vesměs stabilní.

Anténu pozicují tak, aby byl plný signál, v opačném případě si parazitují na BTS, což dělat nechtějí. Do jedné lokality na jednu BTS nedají příliš takovýhle připojení, v tom je princip. Zatím to má málo lidí.

Z praxe vidím, že dosáhnout 100 % rychlosti (podle stropu) není problém, když nemám strop, dosahuji na LTE i dvojnásobku.

Mám na 350, jsem partner, takže mám 50 % slevu, víc nedávají. Cena se moc pohybovat do dvou let nebude, nanejvýše to klesne k 500, ale slevu, kterou dostaneš na modem to vyrovná, pár měsíců přeplatíš max. stovku, což není za mě risk podepsat smlouvu.

MMN

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2018, 21:17:39 »
Na co to potřebuješ? Největší problém LTE oproti třeba ADSL je pomalá odezva (klidně i půl sekundy) a pak je tam problém s možnou přetížeností linky, jak píší ostatní. Jinak obecně to na takové to „domácí stahování“ použitelné je, tady ve Finsku jsem dlouho používal LTE místo pevné linky. Akorát od Vodafone bych si pro jejich zmrdovitost nekoupil ani sodovku, ale předpokládám, že ostatní operátoři z české trojky na tom nebudou v tomto ohledu o nic lépe.

?

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2018, 21:23:50 »
Kabel je kabel.


MMN

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2018, 21:29:38 »
Nejlépe skleněný.

fewfwf

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2018, 22:48:11 »
Na co to potřebuješ? Největší problém LTE oproti třeba ADSL je pomalá odezva (klidně i půl sekundy) a pak je tam problém s možnou přetížeností linky, jak píší ostatní. Jinak obecně to na takové to „domácí stahování“ použitelné je, tady ve Finsku jsem dlouho používal LTE místo pevné linky. Akorát od Vodafone bych si pro jejich zmrdovitost nekoupil ani sodovku, ale předpokládám, že ostatní operátoři z české trojky na tom nebudou v tomto ohledu o nic lépe.
Velmi důležité bylo zmínit to finsko. To je to samé jak napsat tady v Evropě ... informační hodnota nula, ale pochlubil ses ::)

MMN

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #7 kdy: 13. 01. 2018, 23:16:49 »
Velmi důležité bylo zmínit to finsko. To je to samé jak napsat tady v Evropě ... informační hodnota nula, ale pochlubil ses ::)
To máte v ČR vzduch kontaminovaný nějakými záhadnými částicemi blokujícími šíření elektromagnetických vln v mikrovlnném spektru nebo snad nějakou jinou specifikaci LTE?

Franta..

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #8 kdy: 13. 01. 2018, 23:25:17 »
Je to na okraji Prahy. V současnosti jsme připojení přes WiFi, ale tam jsou někdy výpadky nebo kolísá rychlost. Jinak jsem s tím připojením většinou spokojený, ale když člověk potřebuje pracovat a je zrovna výpadek/přetížení, tak je to o nervy… proto zvažuji pořízení záložního připojení.

MMN

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #9 kdy: 13. 01. 2018, 23:40:50 »
Je to na okraji Prahy. V současnosti jsme připojení přes WiFi, ale tam jsou někdy výpadky nebo kolísá rychlost. Jinak jsem s tím připojením většinou spokojený, ale když člověk potřebuje pracovat a je zrovna výpadek/přetížení, tak je to o nervy… proto zvažuji pořízení záložního připojení.
Při přetížení si asi zas tolik nepomůžeš, protože se dá docela předpokládat, že vytížení WiFi a LTE bude poněkud korrelovat.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #10 kdy: 14. 01. 2018, 00:32:38 »
To máte v ČR vzduch kontaminovaný nějakými záhadnými částicemi blokujícími šíření elektromagnetických vln v mikrovlnném spektru nebo snad nějakou jinou specifikaci LTE?

Tak ted koukam, ze to jede na frekvencich ve stovkach MHz az neco pres 2 GHz. A to bys koukal, co udela trocha mlhy nebo deste uz s wifi na 2,4 MHz.

Franta..

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #11 kdy: 14. 01. 2018, 00:46:32 »
Je to na okraji Prahy. V současnosti jsme připojení přes WiFi, ale tam jsou někdy výpadky nebo kolísá rychlost. Jinak jsem s tím připojením většinou spokojený, ale když člověk potřebuje pracovat a je zrovna výpadek/přetížení, tak je to o nervy… proto zvažuji pořízení záložního připojení.
Při přetížení si asi zas tolik nepomůžeš, protože se dá docela předpokládat, že vytížení WiFi a LTE bude poněkud korrelovat.

Proč? Myslíš, že většina lidí zálohuje svoje WiFi LTEčkem a při přetížení WiFi na něj přepíná? Ty výpadky/přetížení nejsou nějak pravidelné, není to o tom, že by to ve špičce nešlo, spíš tak nějak náhodně.

MMN

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #12 kdy: 14. 01. 2018, 00:54:01 »
Tak ted koukam, ze to jede na frekvencich ve stovkach MHz az neco pres 2 GHz. A to bys koukal, co udela trocha mlhy nebo deste uz s wifi na 2,4 MHz.
Nepředpokládám, že v ČR by bylo víc mlhy nebo deště než ve Finsku, spíš naopak.

Při přetížení si asi zas tolik nepomůžeš, protože se dá docela předpokládat, že vytížení WiFi a LTE bude poněkud korrelovat.

Proč? Myslíš, že většina lidí zálohuje svoje WiFi LTEčkem a při přetížení WiFi na něj přepíná? Ty výpadky/přetížení nejsou nějak pravidelné, není to o tom, že by to ve špičce nešlo, spíš tak nějak náhodně.
No OK, pak možná ne, nicméně u nás na sídlišti byly ty špičky na LTE cítit.

Jenda

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #13 kdy: 14. 01. 2018, 02:14:10 »
Velmi důležité bylo zmínit to finsko. To je to samé jak napsat tady v Evropě ... informační hodnota nula, ale pochlubil ses ::)
To máte v ČR vzduch kontaminovaný nějakými záhadnými částicemi blokujícími šíření elektromagnetických vln v mikrovlnném spektru nebo snad nějakou jinou specifikaci LTE?

Máme specifický trh, což asi poznáš z pohledu do ceníku. A tedy nejspíš např. jinak nastavený shaping. Tazatel se ptal dost na otázky související s politokou operátora, nikoli samotnou technologií přenosu.

anonym

Re:Vodafone - Pevný internet - LTE bez limitu?
« Odpověď #14 kdy: 14. 01. 2018, 02:33:25 »
Ja mam u LTE Internet, ale s 1 rok starou smlouvou. Platim 450 tarif + 100 modem a mam to jeste za starych podminek, 8MB up, 4MB down. Jako projev solidarity mi zvedli FUP ze 30GB na 60GB. Ale je to bezproblemovy Internet.