Já to chápu. Sám mám doma desku Abit BP6 se dvěma 366MHz Celerony, 384MB RAM, GeForce 256 SDR a dvěma 20GB Seagate Barracuda. Čeká na to, až budu mít chvilku čas, nainstaluju tam originál Windows 98 (ano, mám licenci) nebo XP (ano, také mám licenci) a zahraju si nějaký starý pecky!
A kdyby to výkonově nestačilo po stránce CPU, tak tu mám nějaký HP nebo Dell server s 2x Pentium III procesorem (leč pouze ta méně výkonná verze někde kolem 800MHz), s ECC RAM (už si nepamatuju velikost) a čtyřmi SCSI disky zapojenými do RAID řadiče.
Někdo může říct, že jsem sběratel nebo vetešník, ale ono to je obojí nějakej kus historie... A moderní počítač může mít vše, co je potřeba na starý hry/programy, ale nemá to hlavní - dobovej výkon se vším, co k tomu patří (teplo, spotřeba, pomalost, ...)