Awesome-* seznamy na githubu, konkrétně awesome-python

pythonista

Řídí se někdo seznamy awesome-něco z githubu při výběru knihoven?

https://github.com/vinta/awesome-python

Je dobrý nápad omezit se na knihovny z toho seznamu?

Některé knihvny, které používáme, v tom seznamu nejsou. Například https://github.com/tomerfiliba/plumbum má 1500 hvězdiček a není tam. Nevíte proč?


Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Awesome-* seznamy na githubu, konkrétně awesome-python
« Odpověď #1 kdy: 09. 01. 2018, 16:19:44 »
není to dobrý nápad. Podobné seznamy spravuje často jeden člověk podle své úvahy, neexistují jasná pravidla zařazení/vyřazení ze seznamu a není to žádný merito. Avšak jako základní rozcestník může dobře posloužit.

Vybírej podle licence, důvěry v autora/autory, aktivitě a udržovatelnost, mnosžtví bugů a schopnosti porozumět kódu, není dobré bezhlavně si k sobě natahovat cizí neověřené kódy a čekat, že ti tam nikdy nemůže nikdo nic podvrhnout. U pythonu už je lepší se spolehnout na pip a aspoň nějak jednotně sledovaný balíčkovací systém, avšak opět s opatrností.

kate

Re:Awesome-* seznamy na githubu, konkrétně awesome-python
« Odpověď #2 kdy: 09. 01. 2018, 16:25:40 »
Používám (ale ne na Python, tam si většinou vyhledám knihovnu pro daný účel přímo v pipu / google a pak mrknu na to jak dlouho je vyvíjena, jak aktivně, kolik to vyvíjí a používá lidí, jakou má dokumentaci).

Hodně se mi to hodí jako orientační rozcestník při učení se nového jazyka, třeba momentálně u Rustu. Ale opět následuje kolečko průzkumu aktivity a odhad životnosti projektu. Konkrétně v awesome-rust je plno neudržovaných mrtvol.

pythonista

Re:Awesome-* seznamy na githubu, konkrétně awesome-python
« Odpověď #3 kdy: 09. 01. 2018, 16:29:52 »
U pythonu už je lepší se spolehnout na pip a aspoň nějak jednotně sledovaný balíčkovací systém, avšak opět s opatrností.

v pipu je toho právě moc.

kate

Re:Awesome-* seznamy na githubu, konkrétně awesome-python
« Odpověď #4 kdy: 09. 01. 2018, 16:53:38 »
v pipu je toho právě moc.

Jak u čeho, občas se to dá. Každopádně, proto hledám na víc místech. I ty awesome seznamy jsou fajn, ale prostě, je to spíš dobrá inspirace, ne návod.