Návrh pro odeslání informací na server

GusTav

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #15 kdy: 08. 01. 2018, 02:54:14 »
Jako furt nechápu, s čím je problém?!  ???

Kód: [Vybrat]
exec("/cesta/ke/skriptu " . escapeshellarg($var), $output);
(Ve skriptu použij $1.)
No, že ty scripty potřebuji spustit jako root..


GusTav

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #16 kdy: 08. 01. 2018, 02:55:34 »
aby ti nekdo mohl poradit tak misto "proste" zkus napsat tu zasadni vec, je web s php na totoznem serveru kde chces string spracovat nebo ne? pokud ne, co bezi za sluzbi na cilovem serveru?
Na serveru muze bezet dle potreby cokoliv, je to muj server

Jenda

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #17 kdy: 08. 01. 2018, 05:22:48 »
Jako furt nechápu, s čím je problém?!  ???

Kód: [Vybrat]
exec("/cesta/ke/skriptu " . escapeshellarg($var), $output);
(Ve skriptu použij $1.)
No, že ty scripty potřebuji spustit jako root..

Existuje na to jeden příkaz, kterým se toto řeší, ale nejdřív mi napiš tři dotazy, které jsi zadal do googlu, a z nichž ti ani jeden nenašel použitelnou odpověď mezi prvními třemi výsledky. Pak ti odpovím, protože prokážeš, že jsi udělal dostatečnou snahu a mně rozšíříš obzory, jaké dotazy uživatelé googlu pokládají.

aby ti nekdo mohl poradit tak misto "proste" zkus napsat tu zasadni vec, je web s php na totoznem serveru kde chces string spracovat nebo ne? pokud ne, co bezi za sluzbi na cilovem serveru?
Na serveru muze bezet dle potreby cokoliv, je to muj server

To není odpověď na položenou otázku.

Jenda

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #18 kdy: 08. 01. 2018, 07:21:48 »
To není odpověď na položenou otázku.

I když se to vlastně dá interpretovat tak, že se vzala větev „pokud ne“, ale nejsem si jistý, jestli jsi to tak opravdu myslel.

<sfaf

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #19 kdy: 08. 01. 2018, 07:35:05 »
proboha proc by skript musel bezet jako root?
proc to chces zpracovavat v bashi, kdyz uz tam mas php?


Lol Phirae

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #20 kdy: 08. 01. 2018, 10:31:36 »
No, že ty scripty potřebuji spustit jako root..

Řešení spustit jako root je opravdu nesmírně "obtížné", jak jim konstatoval kolega nade mnou, ale především - z tvého tatarského dotazování a neschopnosti odpovědět na naprosto triviální otázky je nad slunce jasné, že na serveru akorát vyrobíš díru zvíci pasti na mamuta. Zapomeň na to, ode mně už žádné rady.

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #21 kdy: 08. 01. 2018, 10:49:01 »
Zdravím. Mám vytvořený v PHP web a mám v proměnné string o délce cca 20 znaků. Obsah té proměnné potřebuji dostat nějak na server , kde by ho dokázal získat bash/shel script a dále s ním pracovat.
To, co jste popsal, není popis problému, ale (nesrozumitelný) popis návrhu řešení. Pokud chcete opravdu poradit, napište, jaký řešíte problém.

<sfaf

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #22 kdy: 08. 01. 2018, 11:00:31 »
jednou to muselo prijit, tak to sem dam.

jak se chytre ptat:

http://www.catb.org/esr/faqs/smart-questions.html

macík

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #23 kdy: 08. 01. 2018, 13:20:07 »
Ano, je to taková sportka, třeba se podaří, že někdo trefí, co má tazetel za problém, nebo čeho chce docílit. Obzvlášť, když takhle vykutáleně pojmenuje vlákno (Návrh pro odeslání informací)... Původně jsem myslel, že je to nějaký ajťák, co vymyslel HTTP 3.

Co se týče odpovědi, musím konstantovat, že zde neposloužím, protože mě dotaz uvádí do rozpaků.
Dplňující otázka na tazetele:
- proměnná "string " je uložená na disku?
-ten server, na kterou ji chceš dostat, je jiný , nez ten, na kterém je PHP web?
-"kde by ho" Koho? toho servera? Nebo toho proměnnou?

Tip ti dám: běž psát surrealistickou prózu

Tohle jsou uzasne diskuse, skoro jak s macikem nebo i Macikem.
Co si mě bereš do huby? To mám psát pak v diskuzním fóru o pěstování řepky andrejky psát, že je to diskuze jak s Jardou?
 Diskuze ohledně problému s OS X a Macbookem je pro mě obvykle také zkouška o trpělivost, když rovnou v první příspěvku explicitně zdůrazním, že třeba nechci, zaklapávat víko, ještě to odůvodním, že je to proti smyslu otázky a lidé pak stejně radí, že mám zavřít notebook.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #24 kdy: 08. 01. 2018, 14:05:16 »
Vezmu to selskym rozumem dle vlastních zkušeností (pamatuju si doby, kdy jsem byl neznalý jelito... dnes jsem už jen jelito... nebo neznalý, teď nějak nevím).

Ty sis uplácal webovou stránku, kam chceš do textovýho pole napsat něco, co se pak zpracuje na serveru (kde provozuješ tu webovou stránku) v bash...?

Pokud ano, tak to rozdělíme na dílčí části:
1. formulář na webu - víš, co to je, a jak se z toho dostane v PHP ten Tebou zadanej text/string? Pokud ano, jedem na číslo 2
2. zpracování v bash - to lze jednoduše přes PHP funkci exec() a předáním té proměnné (textu/stringu) jako parametr do bash

Nejjednodušší je popsat situaci - co chceš a jak si představuješ, že by to mělo fungovat. Pak přidej, co už jsi udělal a na čem konkrétně jsi ztroskotal. Jinak odpověď nedostaneš, protože není na co odpovídat.

Pokud chceš přes web zadávat příkazy, které bude vykonávat root, je to jako kdybys šel do práce/školy a nechal otevřený vchodový dveře do domu s blikajícím nápisem "VYKRÁST" nad nima.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #25 kdy: 08. 01. 2018, 16:20:59 »
Ano, je to taková sportka, třeba se podaří, že někdo trefí, co má tazetel za problém, nebo čeho chce docílit. Obzvlášť, když takhle vykutáleně pojmenuje vlákno (Návrh pro odeslání informací)... Původně jsem myslel, že je to nějaký ajťák, co vymyslel HTTP 3.

Co se týče odpovědi, musím konstantovat, že zde neposloužím, protože mě dotaz uvádí do rozpaků.
Dplňující otázka na tazetele:
- proměnná "string " je uložená na disku?
-ten server, na kterou ji chceš dostat, je jiný , nez ten, na kterém je PHP web?
-"kde by ho" Koho? toho servera? Nebo toho proměnnou?

Tip ti dám: běž psát surrealistickou prózu

Tohle jsou uzasne diskuse, skoro jak s macikem nebo i Macikem.
Co si mě bereš do huby? To mám psát pak v diskuzním fóru o pěstování řepky andrejky psát, že je to diskuze jak s Jardou?
 Diskuze ohledně problému s OS X a Macbookem je pro mě obvykle také zkouška o trpělivost, když rovnou v první příspěvku explicitně zdůrazním, že třeba nechci, zaklapávat víko, ještě to odůvodním, že je to proti smyslu otázky a lidé pak stejně radí, že mám zavřít notebook.

Tohle asi psal falesny macik, prvni cast prispevku vypada prilis gramotne.

Pokud se ale mylim, tak promin, ze si te beru do huby. Netusil jsem, ze bys radsi, abych si s tebou vytiral p​r​d​e​l.

Re:Návrh pro odeslání informací na server
« Odpověď #26 kdy: 08. 01. 2018, 17:19:43 »
...
Co si mě bereš do huby?
:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? :P :-[ :-X :-\ :-* :'(

dw