Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B

CoffeeMan

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #60 kdy: 12. 01. 2018, 15:16:37 »
Ty widle nepůjdou na tom počítači B aktivovat, protože ty vidle na počítač A dal výrobce a je to spárované se základní deskou. Tečka.

To tady vidím po několikáté. Od které verze toto začali Wokna dělat? Co pak Winy ve virtuálech?

Proč se ptám? Přenášel jsem si Win8 a Vista několikrát, ať už na různá PC tak i do virtuálů a vždy dával jeden PK (ale hlídal jsem si, aby stejně zalicencované verze neběželi současně) (PK jsem vždy tahal někde z registrů nebo UEFI, obě PC byli bez štítku) a nikdy jsem s tím neměl žádný problém.

100 % to párování dělá až W10. Jinak my jsme si před dekádou taky instalovali WXP a kolovalo to cédo přes x desítek lidí a žádný problém, že :D


shemale

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #61 kdy: 12. 01. 2018, 15:44:14 »
Píšete, že licence byla zakoupená s počítačem A, takže předpokládám, že je to OEM licence vázaná na daný počítač. Na počítač B ji tedy přenést nelze.
evropský soud kdysi rozhodl, že OEM podle MS je blbost. Takže pokud si tazatel koupil legálně Widle, může si dát na jakýkoliv PC, ale jen jen a vždy je to legální.

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #62 kdy: 12. 01. 2018, 17:23:37 »
evropský soud kdysi rozhodl, že OEM podle MS je blbost. Takže pokud si tazatel koupil legálně Widle, může si dát na jakýkoliv PC, ale jen jen a vždy je to legální.
Mohl byste odkázat konkrétní rozsudek? Pokud myslíte případ Oracle vs. UsedSoft, tak ten byl o něčem jiném.

fewfwf

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #63 kdy: 12. 01. 2018, 18:41:10 »
evropský soud kdysi rozhodl, že OEM podle MS je blbost. Takže pokud si tazatel koupil legálně Widle, může si dát na jakýkoliv PC, ale jen jen a vždy je to legální.
Mohl byste odkázat konkrétní rozsudek? Pokud myslíte případ Oracle vs. UsedSoft, tak ten byl o něčem jiném.
Vem to tak, že i v čr působí naprosto otevřeně překupníci co přeprodávaji OEM a nikdo je nezavře ... kdyby to šlo tak by si to s nima Microsoft vyřídil.

?

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #64 kdy: 12. 01. 2018, 20:23:41 »
Ano, stejně tak v ČR působí překupníci fetu, šlapek a dalších zajímavých artiklů a nikdo je nezavře.


Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #65 kdy: 13. 01. 2018, 01:36:36 »
Vem to tak, že i v čr působí naprosto otevřeně překupníci co přeprodávaji OEM a nikdo je nezavře ... kdyby to šlo tak by si to s nima Microsoft vyřídil.
Což je ovšem úplně něco jiného, než že Evropský soudní dvůr rozhodl, že OEM licence Microsoftu jsou neplatné. Navíc to, že se něco děje, neznamená, že je to legální – na českých dálnicích potkáte auta, která zcela otevřeně jezdí 150 km/h. Ale neodvozoval bych z toho, že maximální povolená rychlost na českých dálnicích je 150. Navíc ty přeprodávané licence, to nejsou licence, které už by někde byly použité. Takže Microsoft už za ně dostal zaplaceno, a kdyby do toho šťoural, akorát upozorní na to, že někdo nakoupí licence, aby je vzápětí se ztrátou prodal – a kdyby to někdo začal zkoumat, mohla by se také ptát, proč to ty firmy dělají, a zda je k tomu náhodou Microsoft netlačí nějakými nekalými obchodními praktikami.

Mně na tom hlavně fascinuje to, že někdo někde něco zaslechne, a vyloží si to tak, že Microsoftí OEM licence jsou neplatné – a napíše to do diskuse. Já na to reaguju tím, že jmenuju konkrétní případ, který byl ale o něčem jiném, a zeptám se, jestli snad dotyčný nemyslel nějaký jiný případ. Dotyčný neví pořádně ani to, která instituce to rozhodla, natož aby věděl, o jaký případ se jedná – protože jenom papouškuje, co někde zaslechl. Takže samozřejmě neodpoví. Načež se za chvíli přihrne někdo další, kdo samozřejmě nečte diskusi, a znovu vypálí to samé, co také někde zaslechl – a opět to prezentuje jako fakt. Pak má ta diskuse někam vést, když tam pořád akorát různí lidé papouškují nějaký nesmysl, který někde zaslechli a vůbec nic o tom nevědí.

qwertz

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #66 kdy: 13. 01. 2018, 11:06:55 »
Matně si vzpomínám, jak jsem v dřevních dobách prováděl přeinstalaci legálních Win XP OEM, aktivace neprošla, musel jsem volat na nějakou erotickou linku MS, kde jsme si vzájěmně předčítali 50-ti místné kódy a zapisovali je do počítače. Chvíli na to MS vydal skvělou záplatu Windows Genuine Advantage, která vyhodnotila instalaci jako pirátskou a omezila použití. Tehdy jsem pochopil, že jen debil používá legální Windows, protože je za to microsoftem po zásluze potrestán. Instalace Pirated edition vše vyřešila a platná licence letěla do odpadu.

Tohle fakt nemá řešení. Legální licence je většinou za trest, pirátskou licenci "backdoor malware edition" používá jen úplný blb. Nejlepší je produkty MS nepoužívat vůbec. A pokud není zbytí, W10 home Retail stojí stejně jako OEM.

Honzas

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #67 kdy: 13. 01. 2018, 13:55:18 »
Mohl byste odkázat konkrétní rozsudek? Pokud myslíte případ Oracle vs. UsedSoft, tak ten byl o něčem jiném.
Z hlavy si nevzpomenu a na hledání jsem líný :-) Nicméně pokud si pamatuji správně, nešlo primárně o OEM, ale o neplatnost EULA obecně. Vyplývala z toho, že smlouva byla uzavírána podle zákona státu Washington, což je v rozporu s unijními pravidly. Microsoft smlouvu následně upravil.
Jediný mi známý způsob jak "prolomit" omezení OEM, je koupit ji jakou použitou licenci.

?

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #68 kdy: 13. 01. 2018, 14:32:07 »
Sranda jak se vždycky někdo odvolává na nějaký rozsudek, rozhodnutí evropského soudu a bla bla bla a přitom ho nikdy nečetl, natož pochopil.

MasoxCZ

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #69 kdy: 13. 01. 2018, 17:21:42 »
Se mně tady ty slinty fakt číst nechtějí.

Ty widle nepůjdou na tom počítači B aktivovat, protože ty vidle na počítač A dal výrobce a je to spárované se základní deskou. Tečka.

Tazatel si musí buď koupit novou krabici W10 a nebo si někde sehnat starou krabicovou instalaci W7 a pak upgradovat, aby se to spárovalo.

To samozřejmě není přesné. Pokud Windows zahlásí, že číslo už bylo použito na jiném počítači, stačí klepnout na volbu "vyřešit potíže s aktivací / kontaktovat podporu", vytočit číslo na hlasoivý automat, do něj vypípat vygenerovaný reaktivační kód, potvrdit že tato licence je nainstalována pouze  na jediném stroji, a zapsat si nové aktivační číslo. Zapsat proto, že při případné reinstalaci může být potřeba, pokud neprojde správně automatické ověření digitální licence proti konfiguraci počítače.

Re:Jak přenést licenci windows 10 z pc A na pc B
« Odpověď #70 kdy: 14. 01. 2018, 01:09:58 »
Z hlavy si nevzpomenu a na hledání jsem líný :-) Nicméně pokud si pamatuji správně, nešlo primárně o OEM, ale o neplatnost EULA obecně.
EULA znamená End User License Agreement. Nebo-li licenční smlouva s koncovým uživatelem. Všechny země světa, které uznávají autorské právo, jej mají postavené na licencích. Pokud jste „neplatností EULA obecně“ myslel to, že neplatí žádná licence (dejme tomu jen na software), zrušil byste tím kompletně celý trh se softwarem. Pokud jste tím myslel  neplatnost nějaké konkrétní EULA, znamenalo by to především to, že dotyčný uživatel nemá nic, na základě čeho by mohl daný software užívat. Tedy opět by měl smůlu především uživatel.

Řekl bych, že je skoro jisté, že si to pamatujete špatně.