Odpojil jsem se od Wi-Fi, ale proč se OS X po probuzení připojil?

macík

Nazdar, mám uloženou v OS X známou wifi, ale včera jsem se od wifi odpojil (Alt Shift na wifi ikonu, a Odpojit od  sítě %s), pak uspal do RAM Macbook Retina. Po probuzení jsem si ale všiml, že se k té wifi síti připojil.

Jak toto chování zakázat? Aby se nestalo, že se notebook proti mé vůli připojí k wifi.

Úzce to souvisí a a vlastně je způsobeno problémem, že se notebook po zapnutí wifi připojí k té uložené . Totiž jsem předpokládal, že pokud bych wifi vypnul, tak by při příšítím zapnutí wifi se k ní zase připojil . Tudíž jsem na to šel mazaně a pouze se odpojil od dané Wifi s očekáváním, že se nepřipojí sám od sebe, ale OS X byl lišáčtější a po probuzení se automaticky připojil k té wifi proti mé vůli.

Opakuji, že Wifi síť mám a chci  ponechat uloženou, abych nemusel psát pokaždé heslo, ale zároveň se k ní automaticky nepřipojovat.

Hledám tedy nějaké nastavení, které by zakázalo se k dané wifi síti automatické připojovaní  a nebo nastavení, které by globálně zakázalo automatické připojení k wifi po jejím zapnutí a nebo po probuzení notebooku, jestliže před uspáním byla wifi zapnutá, ale nepřipojen k žádné wifi.

Takové nastavení zatím posrádám, a není to Zapamatovat si sítě, ke kterým se počítač připojil nebo  Zeptat se na připojení do nových sítí.
« Poslední změna: 08. 01. 2018, 08:39:18 od Petr Krčmář »

karbous

Re:odpojil jsem se od wifi, ale proč se OS X po probuzení připojil?
« Odpověď #1 kdy: 04. 01. 2018, 10:45:11 »
Protoze to je treba featura. Normalni mac uzivatel Ovciho Systemu X, prece musi byt online, naopak by mu vadilo pokud by se nepripojil.
Proc se radeji nezeptate na nejake mac konferenci anebo na zive? Tady mi to prijde jako pokus o flame...

Lol Phirae

« Odpověď #2 kdy: 04. 01. 2018, 10:45:55 »
 :) ;) :D :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(

Lol Phirae

« Odpověď #3 kdy: 04. 01. 2018, 10:49:07 »
Tady mi to prijde jako pokus o flame...

Dotyčný je známý troll, který tady prudí s naprostými nesmysly už asi rok. Navíc dement neschopný použít Google.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 04. 01. 2018, 11:27:11 »
Ano, to je znamy, siroce reportovany bug OS X, na jehoz opravu Apple uz leta kasle. Pro ilustraci, ten bug je v produktech Apple pritomen jiz od doby, kdy do nich zacali montovat wifi.

Az do vyreseni problemu doporucuji pouzivat osvedceny workaround, kdy je po uspani pocitace vymontovana wifikarta, pokud je pozadovano, aby se po probuzeni nepripojil.

Daevid

« Odpověď #5 kdy: 04. 01. 2018, 11:36:13 »
Mozno by si namiesto trolovania na fore mohol otvorit nastavenia wifi a hned na uvodnej obrazovke iba zrusit volbu "Automaticky sa pripajat k tejto wifi"... Tie tvoje trolovacie nezmysli okolo macOS sa nedaju citat, uz z nadpisu viem zo to zas bude macik...

aaa

« Odpověď #6 kdy: 04. 01. 2018, 11:47:51 »
nebýt macíka tak už na root ani nechodím, prosím pokračuj!  :)

macík

« Odpověď #7 kdy: 04. 01. 2018, 12:00:50 »
Automaticky sa pripajat k tejto wifi je teprv až od HIGH sierra z roku 2017. Nezbývá než zvolat 3X sláva, v roce 2017 KONEČNĚ JE MOŽNOST AUTOMATICKY SE NEPŘIPOJOVAT K WIFI. Tipl bych že je to po 12 letech co zavedl  wifi.

David1234

« Odpověď #8 kdy: 04. 01. 2018, 12:51:30 »
Macíku, pláčeš hezky, ale na špatném hrobě... Kolikrát jsi s tímto problémem/dotazem zkontaktoval Apple support?

Vykook

• 112
    • Zobrazit profil
    • homepage
« Odpověď #9 kdy: 05. 01. 2018, 22:16:19 »
nebýt macíka tak už na root ani nechodím, prosím pokračuj!  :)
Bohužel to v poslední době dost fláká :-(

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 06. 01. 2018, 00:03:14 »
No, neni registrovany, tak bychom ho mohli falsovat. Tedy majitele Macu s fantazii, kteri by dokazali vymyslet dostatecne blbe dotazy a napodobit sverazny sloh.

Steve

« Odpověď #11 kdy: 06. 01. 2018, 09:33:08 »
To je defaultni a zamerne nastaveni, neda se zmenit. Odpojit od site je docasne, po probuzeni ci rebootu se snazi napojit na posledni ulozenou sit. Pokud chces odpojit uplne tak zvol "Turn wifi off". Uz jsem ti to raz psal ty iOsle si porid nejaky iNotes kdyz jses iBlbej. I mej se.

macík

Převápko! !!
o včerejšku už nedělá ... v obou případech, i když se probudí a předtím bylo wifi připojené , , i k dyž wifi vypnu  pak zapnu. tak wifi je zapnuté, sítě nalezené ale nepřipojeno. Verze OS X Je stále sierra 10.12.

Zajímalo by mě proč tomu tak je. Všiml jsem si jedné věci:Předvolby –wifi - Pokročilé: Preferované sítě je  prázné(avšak nevím, jestli to bylo i předtím., tipuji že ne), přesto si pamatuje údaje.

Nestojím o nějaké lamerské vysvětlení malího jardy, že to je easter egg letního času nebo káknutí od hawrana do diskuse, nebo mentální výlev LOL smajlíků  Mentála

Re:Odpojil jsem se od Wi-Fi, ale proč se OS X po probuzení připojil?
« Odpověď #13 kdy: 29. 03. 2018, 19:42:12 »
Maciku, tobě dám klidně i pět káknutí.
A zadarmo.
:)

Lol Phirae

Re:Odpojil jsem se od Wi-Fi, ale proč se OS X po probuzení připojil?
« Odpověď #14 kdy: 29. 03. 2018, 20:04:42 »
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-\ :-* :'(