Jak poslat USD z USA do ČR

Trubicoid2

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #15 kdy: 03. 01. 2018, 12:09:04 »
Jestli dobře koukám, tak jen 1% a střední kurz


Lol Phirae

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #16 kdy: 03. 01. 2018, 12:16:57 »
Ty si tu pak vyberes banku s nejnizsim poplatkem na proplaceni seku.

Ty jsi asi zešílel...

https://forum.mesec.cz/index.php?topic=4479.0
https://forum.mesec.cz/index.php?topic=8984.0

robinhood

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #17 kdy: 03. 01. 2018, 12:24:35 »
Je pozadavek na rychlost? Myslim, ze kryptomeny by mohly byt fajn. Bohuzel stalym problemem zustava jejich nakup. Pri koupi kreditkou je kurz mirne nevyhodny, wire zase trva.

zbynek

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #18 kdy: 03. 01. 2018, 14:35:42 »
Ja bych doporucil jeste prozkoumat, co vsechno nabizi ten TransferWise. Aktivne to puzivam a myslim, ze presne k tomuto ucelu se naprosto hodi jejich Borderless account - dostanes cislo uctu u US banky na ktery ti muze poslat USD a ty je nasledne preposles na CZ ucet u tve banky popripade si nechas USD.

karbik

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #19 kdy: 03. 01. 2018, 14:44:51 »
Ale Paypal umi spravovat ruzne meny, ja tak mam napr. moznost EURa a USD. Pak by nemel byt problem prilinkovat si ten FIO ucet s USD a nechat si poslat ty dolace, ne?


j

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #20 kdy: 03. 01. 2018, 14:59:47 »
Ale Paypal umi spravovat ruzne meny, ja tak mam napr. moznost EURa a USD. Pak by nemel byt problem prilinkovat si ten FIO ucet s USD a nechat si poslat ty dolace, ne?

Jiste, zaplatis 5+% Paypalu + poplatek za konverzi v podobe nevyhodnyho kurzu paypalu, alternativne poplatek za konverzi v bance.

...PayPal... první tisícikoruna prošla a pak účet zablokovali a zbytek zabavili. Na supportu je indický automat...
Paypal ma evropskou registraci banky, tutiz se na nej vztahuje i veskera bankovni legislativa a tudiz jim muzes docela pekelne zavarit (hypoteticky o tu registraci klidne muzou prijit).

neslo by nakoupit zlato a poslat v baliku?
Slo, od jisty castky je nejlevnejsi zpusob prevodu nasednout do letadla a prachy dorucit osobne.

... At ti jednoduse vypise sek a posle postou...
500 + nejmin 0,5% poplatek za vyber seku a to se vyplati

karbik

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #21 kdy: 03. 01. 2018, 15:33:14 »
Ale Paypal umi spravovat ruzne meny, ja tak mam napr. moznost EURa a USD. Pak by nemel byt problem prilinkovat si ten FIO ucet s USD a nechat si poslat ty dolace, ne?

Jiste, zaplatis 5+% Paypalu + poplatek za konverzi v podobe nevyhodnyho kurzu paypalu, alternativne poplatek za konverzi v bance.
Teda nevim presne kolik, ale tech 5% se mi zda  ponekud moc, mam za to, ze je to kolem 2-3%. Pokud ma ucet USD a prijde mu USD, tak tam asi zadna konverze neni.... a FIO ma velmi male poplatky za prijeti platby v cizi mene.
 



napad

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #22 kdy: 03. 01. 2018, 17:04:23 »
jeste varianta, kterou nikdo nezminil - muze poslat USD me do Ameriky, a ja ti to pak dam :)

kdyz vidim, jak jsou v US daleko s mezinarodnima platbama, zacinaji mi ty kryptomeny najednou davat smysl :)

... nicmene pochybuji, ze by treba tady https://us.hsbc.com/ meli s prevodem nejakej problem (UK->CR stalo asi 150 Kc)


PetrK

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #23 kdy: 03. 01. 2018, 17:05:15 »
Ja mam Revolut EUR ucet a nechavam si z USA ($3k mesicne) posilat penize pres transferwise (USD to EUR) a pouzivam revolut kreditku. Propocitaval jsem to s dalsimi moznostmi a tohle mi vyslo jako moznost s nejlepsimi kombinovanymi naklady na ceste zdroj -> utraceni (je tam podminka, ze me jmeno je benefitor transakce z USA, jinak by to slo asi i lepe).

Jenda

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #24 kdy: 03. 01. 2018, 17:39:15 »
Ale RoklenFx, Western Union, TransferWise (i jejich Borderless Account - viz) ani PayPal neumí poslat USD na účet mimo USA, vždy jen v lokální měně! U některých to dokonce zmiňuju přímo v dotazu. Nebo mi něco strašlivě uchází?

Payoneer, Revolut a šeky (i když to si moc nedokážu představit) ještě prozkoumám, děkuji.

grg

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #25 kdy: 03. 01. 2018, 17:44:49 »
Ale RoklenFx, Western Union, TransferWise (i jejich Borderless Account - viz) ani PayPal neumí poslat USD na účet mimo USA, vždy jen v lokální měně!
No podľa toho, koľko možností tu zostalo, asi by malo zmysel uvažovať s celkovými nákladmi, t.j. aj s prípadným spätným prevodom na USD, namiesto vylúčenia danej možnosti.

Aj keď mi nie je celkom jasný dôvod, prečo na konci majú byť USD, ale asi teda nejaký je.

j

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #26 kdy: 03. 01. 2018, 19:04:39 »
...Teda nevim presne kolik, ale tech 5% se mi zda  ponekud moc, mam za to, ze je to kolem 2-3%. Pokud ma ucet USD a prijde mu USD, tak tam asi zadna konverze neni.... a FIO ma velmi male poplatky za prijeti platby v cizi mene.
Tak si to secti
https://www.paypal.com/us/smarthelp/personal/article/What-are-the-fees-for-PayPal-accounts-FAQ690

2,9% + 0,3$ + kurz + ...

A laskave si uvedom, ze vubec nejde o menu, ale o to odkud platba dorazi. Pokud je to v ramci EU, zaplatis +- euro(teda nekde), jakmile je to mimo ... (pokud by ten co plati nastavil ze vse plati prijemce, bez potizi se u nekterych soudruhu dostanes na 1k5 + 0,5% z castky)

Trebas http://www.allkeyshop.com/blog/buy-call-of-duty-ww2-cd-key-compare-prices/ (random klik na prvni vec co byla na mainpage)... kdyz si vyberes paypal, mas stredni navyseni ceny kolem tech 5%.

Jenda

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #27 kdy: 03. 01. 2018, 21:55:12 »
Aj keď mi nie je celkom jasný dôvod, prečo na konci majú byť USD, ale asi teda nejaký je.

Protože kupuju různé věci na Ali a eBay a americké akcie, to vše za USD.

CoffeeMan

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #28 kdy: 04. 01. 2018, 12:26:48 »
Se mně nechce číst celé vlákno. Osobně bych se zamyslel.

1) Starý Western Union
2) Forwardové společnosti. V ČR je třeba Akcenta.

programatoreee

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #29 kdy: 04. 01. 2018, 20:31:05 »
jestli je běžný bezhotovostní styk problém, nevim proč by byl tak Paypal nebo holub