WinRAR na Linuxu

nobody(ten pravej)

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #15 kdy: 01. 01. 2018, 23:06:41 »
@Kometa asi si rikas ze jsou na tebe vsichni zli, ale uvedom si ze na dotaz:Jezdim v BMW a potrebuju poradit s vetou v manualu "zmacknete packu ve Fabii" se spatne radi, sice sem ti poradil i tak na Caju a usermenu ale ne kazdej dokaze ve spatne polozenem dotazu odfiltrovat h
ouposti a nevsimat si tvejch nedoplnujicich ublizenejch komentu :-) doufam ze aspon ferove napises jestli ti to chodi...


mikrom

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #16 kdy: 01. 01. 2018, 23:10:31 »
Mate používá desktopový manažer caja a s tím bohužel nemám velké zkušenosti...
Snažím se přidat do kontextového menu skript/příkaz ...
...
Bohužel se mi nedaří najít žádný způsob jak něco podobného nastavit.
Tiez pouzivam Mint MATE ale trochu starsiu verziu 17.3.
Caja umoznuje jednoducho pridat vlastne skripty do kontextoveho menu. Ja pouzivam taky skript ked chcem postnut nejake priklady zdrojakov na forum www.tek-tips.com. Aby mali syntaxhighlighting prevadzam ich skriptom do TGML.

Tu je moj skript - v komentari je navod na instalaciu.

Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

<<COMMENT
tek_tips_TGML.sh
  create TGML from source files for posting on Tek-Tips.com forum

Installation:
  1. copy script to the local Caja config directory:
     ~/.config/caja/scripts/tek_tips_TGML.sh
  2. make the script executable
     chmod a+x ~/.config/caja/scripts/tek_tips_TGML.sh

  Then the script will be available in Caja on Right-Click-Context-Menu
COMMENT
 
for f in $CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS
do
  fbase=$(basename $f)
  rexx ~/Work/tek_tips_poster.rex < $f > ~/Desktop/$fbase.txt
done

Podla mna ti v skripte staci zmenit iba telo for-cyklu, kde si das svoj prikaz s RARom.
Ked script nakopirujes do config adresara a nastavis jeho atributy, aby bol spustitelny, tak v Caja sa ti pri Right-Click objavi v kontextovom menu polozka Scripts s tvojim skriptom.
Premenna $CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS obsahuje cesty k zdrojakom, ktore v Caja vyberiem (t.j. naraz chcem vygenerovat TGML k viacerym zdrojakom, ktore som oznacil mysou). Zrejme aj ty ked budes chciet pouzit RAR, tak budes chciet skomprimovat viac suborov naraz. Caja poskytuje na skriptovanie kontext. menu viac takychto premennych - mozes si vygooglit.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #17 kdy: 01. 01. 2018, 23:14:43 »
WinRAR chodi na Linuxu jen pod Wine. A tato veta by mela byt tesana do zuly a idealne vystavena na Kultu osobnosti misto metronomu. Rarlabs sice nabizi Rar pro FreeBSD, Linux a Macox, ale pouze CLI a tak se to jmenuje jen Rar, uplne bez Win. Ale je mozne, ze jsme neco nepochopili a tazatel ma na mysli WineRAR, tedy WinRAR pod Wine? ;-)

nobody(ten pravej)

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #18 kdy: 01. 01. 2018, 23:22:27 »
@mikrom tazatel ale nema problem s funkci scriptu, ale nevi kam ho umistit aby ho Caja pouzil, to uz sem mu psal, ale zatim se nevyjadril, bud se urazil nebo se k tomu nedostal, uvidime ;-)

btw: rexx? to sem pouzival na Amize a v OS/2 :-)

mikrom

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #19 kdy: 01. 01. 2018, 23:47:20 »
WinRAR chodi na Linuxu jen pod Wine. A tato veta by mela byt tesana do zuly a idealne vystavena na Kultu osobnosti misto metronomu. Rarlabs sice nabizi Rar pro FreeBSD, Linux a Macox, ale pouze CLI a tak se to jmenuje jen Rar, uplne bez Win. Ale je mozne, ze jsme neco nepochopili a tazatel ma na mysli WineRAR, tedy WinRAR pod Wine? ;-)
Command line RAR bol este v dobach DOSu. V repozitari Mintu je RAR, ale pisu tam, ze je to shareware tak som ho ani neinstaloval. Naproti tomu UNRAR tu mam nianstalovany. Nepamatam si, ze by som ho instaloval tak bol asi predinstalovany - pisu zeje freeware.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #20 kdy: 01. 01. 2018, 23:51:04 »
Command line RAR bol este v dobach DOSu.

Ano. A porad jeste je pribaleny k WinRARu, ktery ostatne mozna je jen frontend k tomu CLI.

mikrom

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #21 kdy: 02. 01. 2018, 00:15:13 »
@mikrom tazatel ale nema problem s funkci scriptu, ale nevi kam ho umistit aby ho Caja pouzil, to uz sem mu psal, ale zatim se nevyjadril, bud se urazil nebo se k tomu nedostal, uvidime ;-)
Co so skriptom robit je aj v komente skriptu. Tazatel sa zrejme urazil, ked sa stretol s reakciou ako to tu na roote chodi. Je pravda ze tu pisal blbosti o WinRARe, ale mozno presiel iba nedavno z Win na Linux, tak ho netreba hned odpudit  ;)

Citace
btw: rexx? to sem pouzival na Amize a v OS/2 :-)
REXX je skriptovaci jazyk pouzivany hlavne na IBM platformach. Byva predinstalovany na zSeries a iSeries. U nas vo firme sa REXX pouzival aj na automatizaciu Windows, nakolko cmd vo Windows je dost primitivny. V Linuxe mam (kvoli par starsim skriptom) nainstalovany tento interpreter:
Kód: [Vybrat]
$ rexx -v
Open Object Rexx Version 4.2.0
...
Okrem toho je k dispozicii pre linux este Regina-REXX.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #22 kdy: 02. 01. 2018, 00:50:18 »
btw: rexx? to sem pouzival na Amize a v OS/2 :-)

Jj to byly časy... Windowsy si o takových vymoženostech mohly nechat jen zdát...

BTW: V Debianu používám https://regina-rexx.sourceforge.io/ je dostupný přímo v repu

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #23 kdy: 02. 01. 2018, 00:51:14 »
Okrem toho je k dispozicii pre linux este Regina-REXX.

A to jsem přehlédl než jsem poslal to samé :)

Kometa

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #24 kdy: 02. 01. 2018, 11:16:45 »
Uražený nejsem ale moje pracovní vytížení mi nedovoluje odepisovat každých 5 minut...

Jak už někteří zmínily WinRAR je program pro Windows s GUI a (Bez GUI na linuxu je to pouze RAR)
Už se mi stalo že když jsem řekl pouze RAR lidi si mysleli že se jedná o soubor. (Když jsem zrovna ale myslel program)
Proto jsem psal o WinRARu a doufal že ti co mají vetší zkušenosti a budou prozaičtější že to pochopí.

Bohužel se tak nestalo..

Wine se používá pro WinRAR s GUI protože linuxová verze jak už jsem psal GUI nemá.
Já psal že používám příkazový řádek jestli si tedy někdo myslel že místo příkazového řádku pro linux používám "rar.exe" (příkazový řádek windows a to používám ještě přes wine) tak opravdu není normální....

Můj problém už jsem vyřešil. Jak psal nobody caja má celkem chytrou možnost přidání skriptů.
"~/.config/caja/scripts"


Se skriptem jsem si poradil takto:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

RAR=/home/linux/rar/rar

target_dir=$(urlencode -d $CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI | sed 's#^file://##')
target_archive=$(basename "$target_dir")

files_arg=""
count=0
for f in $CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS; do
        files_arg="${files_arg:+${files_arg} }'$(urlencode -d $f | sed 's#^file://##')'"
        (( count++ ))
done

if [[ $count -eq 1 ]]; then
        target_archive=$(basename "${files_arg:1:${#files_arg}-2}")
fi

sequence=""
while [[ -e "${target_dir}/${target_archive}${sequence:+($sequence)}.rar" ]]; do
        (( sequence++ ))
done

eval "$RAR a -k -s -m5 -ma5 -ep1 '${target_dir}/${target_archive}${sequence:+($sequence)}.rar' $files_arg"



Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #25 kdy: 02. 01. 2018, 11:49:45 »
Soucasti Mate by mel byt i nastroj engrampa, ktery s rarem umi pracovat. Alespon u me na Ubuntu Mate stacilo doinstalovat unrar a od te doby pracuji s rary jako ve WinRaru pres GUI.

Karolko

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #26 kdy: 02. 01. 2018, 12:48:33 »
Napriklad recovery record. Toto zial neponuka ziaden iny bezny archivator. Keby toto 7zip vedel, nebol by dovod pouzivat rar ani vo windowse...

Karolko

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #27 kdy: 02. 01. 2018, 12:50:14 »
...
Ale fakt je že co se týče vývoje (Aktualizace) a moderních technologií tak WinRAR porazí všechny zmiňované archivační programy.
...
[citation needed]

Napriklad recovery record. Toto zial neponuka ziaden iny bezny archivator. Keby toto 7zip vedel, nebol by dovod pouzivat rar ani vo windowse...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #28 kdy: 02. 01. 2018, 12:57:33 »
Jak už někteří zmínily WinRAR je program pro Windows s GUI a (Bez GUI na linuxu je to pouze RAR)
Už se mi stalo že když jsem řekl pouze RAR lidi si mysleli že se jedná o soubor. (Když jsem zrovna ale myslel program)
Proto jsem psal o WinRARu a doufal že ti co mají vetší zkušenosti a budou prozaičtější že to pochopí.

Ano, to je opravdu skvely zpusob, jak veci ozrejmit..... nekde v hospode po patnactem pivu.

Lorre

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #29 kdy: 02. 01. 2018, 13:08:33 »
@Jarda boze nefnukej stale nikdo na tebe neni zvedavej.
Nikdo nemuze za to ze pomalu chapes  ;D