WinRAR na Linuxu

Kometa

WinRAR na Linuxu
« kdy: 01. 01. 2018, 16:02:13 »
Dobrý den,

Používám Linux Mint Mate 18.3 a potřebuji zjednodušit práci s programem WInRAR
Nejčastěji používám WinRAR v příkazové řádce s těmito parametry:
Kód: [Vybrat]
/home/linux/rar/rar a -k -s -m5 -ma5 -ep1 "/home/linux/Plocha/ABC.rar" "/home/linux/Plocha/Dokumenty"
Mate používá desktopový manažer caja a s tím bohužel nemám velké zkušenosti...
Snažím se přidat do kontextového menu skript/příkaz který vybranou složku archivuje touto metodou do .rar archivu v aktuálním umístění. (Jestliže soubor již existuje "podle jména souboru" aby se do názvu archivu přidalo číslo a to na konec jména)

Bohužel se mi nedaří najít žádný způsob jak něco podobného nastavit.

PS:
Děkuji za pomoc a prosím aby jste se zdrželi komentářů na používání p7zip.
« Poslední změna: 01. 01. 2018, 20:54:13 od Petr Krčmář »


Franta <xkucf03/>

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #1 kdy: 01. 01. 2018, 16:25:15 »
RAR není vhodný archivní program, spousta lidí bude mít problém to otevřít. Program unar sice dokáže rozbalit i novější RARy, ale přesto bych se tohoto formátu vyvarovat. Máš spoustu jiných možností – když se ti nelíbí 7z (proč?), tak tar.gz, tar.bz2, tar.xz, zip…

Kometa

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #2 kdy: 01. 01. 2018, 16:47:02 »
Neberu nikomu názor/volbu co má nebo co nemá používat.
(Tak jí neberte ani mě)
Já jsem si velice oblíbil WinRAR protože poskytuje možnosti které ostatní archivační programy nemají. Nebudu psát jaké má přednosti nebo co naopak nemá.
Ale fakt je že co se týče vývoje (Aktualizace) a moderních technologií tak WinRAR porazí všechny zmiňované archivační programy.
např. jsem si velice oblíbil SFX technologii když vytvářím češtinu do nějakého programu nebo hry.

Jinak to že někdo neumí otevřít RAR archiv není můj problém ale problém neznalosti daného jedince.

PS: Ve skutečnosti je jedno jestli se jedná o WinRAR nebo o p7zip.
Problém je ten že nevím jak přidat skript/příkaz do kontextového menu...

To co už v tom skriptu bude je zase jiná věc...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #3 kdy: 01. 01. 2018, 17:04:06 »
Tak v pripade, ze ty parametry pouzivate vzdy, tak asi nejjednodussi by bylo udelat na winrar alias a do nej prihodit prislusne parametry. Je dost mozne, ze by pak bylo mozne ty parametry i menit, pokud napriklad Winrar pri opakovanem vyskytu parametru bere v uvahu posledni.

Jinak pozor, Winrar asi tezko bude zalohovat pristupova prava.

Caja neznam a ctu o tom poprve. Ale zkuste se mrknout do ~/.local/share/desktop-directories, pri trose stesti tam najdete kus menu Wine aplikaci. Dalsi kus snad v ~/.local/share/applications/wine/Programs/Notepad++ Mozna jeste existuji dalsi kusy, ale uz se nepamatuju a takese nepamatuju, jak ktery s ostatnimi souvisi. Je to dost nepochopitelny bordel a neco v tom predelat je hrozny oser. Podeziram, ze civilizovany editor menu k tomu neexistuje. Asi to nejak navazuje na soubory v ~/.wine/drive_c/users/Public/Start Menu/Programs/

Kometa

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #4 kdy: 01. 01. 2018, 17:22:57 »
Nechápu proč do toho pletete wine já ho nepoužívám a nepsal jsem že používám WinRAR přes wine.



ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #5 kdy: 01. 01. 2018, 17:30:45 »
Nechápu proč do toho pletete wine já ho nepoužívám a nepsal jsem že používám WinRAR přes wine.

Popletený seš v první řadě ty sám, píšeš o WinRAR (což je Windows verze RARu s GUI) a pak dáváš příklady s řádkovou utilitou RAR a divíš se, že to plete ostatní?

Ahh

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #6 kdy: 01. 01. 2018, 17:40:40 »
No tak ono je to také pěkně matoucí, když něco začíná Win, tak je přeci jasné, že je to Linuxová verze, že jo... A takovéhle hovádko se tady ještě rozčiluje nad ostatními. :)

nobody(ten pravej)

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #7 kdy: 01. 01. 2018, 18:04:39 »
@Kometa, kdyby misto drzkovani si zkusil google ;-) za par vterin sem dohledal ze Caja pouziva pro userscripty adresar:
Kód: [Vybrat]
~/.config/caja/scripts zde zaroven nekolik prikladu pro Caja user scripty: https://github.com/bitsgalore/contextactions

Luke

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #8 kdy: 01. 01. 2018, 18:07:26 »
Matoucí to není nemůže za to že jste blbci psal o programu WinRAR a že používá příkazový řádek.

Kdyby jste nebyli blbci a podívali se na ten příkaz mát tam rar takže používá verzi pro linux.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #9 kdy: 01. 01. 2018, 18:14:10 »
Matoucí to není nemůže za to že jste blbci psal o programu WinRAR a že používá příkazový řádek.

Kdyby jste nebyli blbci a podívali se na ten příkaz mát tam rar takže používá verzi pro linux.

Jo jasně a té linuxové verzi říká WinRAR. Jestli si myslíš, že si neumím vyrobit skript na cestě /home/linux/rar/rar, který bude spouštět WinRAR přes Wine, tak seš mimo. Psal několikrát jasně a důrazně, že jde o WinRAR, tak se těžko divit tomu, že to lidi ochotné mu pomoct plete.

Každopádně je to očividně jeden z těch arogantních neumětelů, co přijdou do diskuze ostatním rozdávat úkoly místo slušné prosby o radu a myslí si, že mu ostatní jsou povinni ve svém volném čase pomoct.

Luke

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #10 kdy: 01. 01. 2018, 18:23:54 »
A já jasně a důrazně píšu že když vynecháš jeden topic ve kterém nebudeš psát blbosti bude mít root druhého silvestra po sobě  ;D

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #11 kdy: 01. 01. 2018, 19:10:49 »
Jako dobrou alternativu k WinRaru je PeaZip, ale má to nedostatky (chybí např. nativní 64 bit build)

Radovan.

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #12 kdy: 01. 01. 2018, 22:44:27 »
Nejčastěji používám WinRAR v příkazové řádce s těmito parametry:
Ne, ty skutečně NEpoužíváš WinRar.
Nebo pracuješ na Windows Mint Mate? ;)

Re:WinRAR na Linuxu
« Odpověď #13 kdy: 01. 01. 2018, 22:56:02 »
Musel jsem v linuxu rozbalovat asi 15 rar archivů a se 19 jsem měl problémy.

Největší peklo bylo, když v tom někdo ve widlích zabalil i adresářovou strukturu, samozřejmě vše čésky, ve widláckém kódování.

Jediná výhoda toho widláckého raru, která mne napadá, byla snad jen ta, že v tom šlo  vytvořit třeba 5 souborů takových, aby se vešly (každý na jednu) disketu, ten první bylo nějaké exe a zbytek archivy. Ale to už snad nikdo nepotřebuje.

(nehledě k tomu, že u raru je tuším nějaký problém s licencí, proto v distribucích moc není)

Ale je hezké, jak si tazatel umí decentně a slušně říct, co přesně potřebuje...

Re:WInRAR na linuxu
« Odpověď #14 kdy: 01. 01. 2018, 22:59:50 »
...
Ale fakt je že co se týče vývoje (Aktualizace) a moderních technologií tak WinRAR porazí všechny zmiňované archivační programy.
...
[citation needed]