Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací

Neviditelný

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #15 kdy: 31. 12. 2017, 16:29:30 »
OK, WiFi by měla být živá. Není na tom notebooku nějaký hardwarový vypínač? Další diagnostiku bys mohl získat třeba z iwconfig. Asi by bylo dobré ukázat, jak se ti ten nástroj wifi-menu chová. Pokud se WiFi adaptér aspoň asociuje s Access Pointem, ve výpisu iwconfigu to bude vidět.


Linuxák02

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #16 kdy: 31. 12. 2017, 16:40:18 »
iwconfig:



Nyní dám wifi-menu
Skenuje sítě ...
Zvolím z nabídky jméno, zadám heslo, potvrdím a hned mi naskočí opět příkaz. řádek root bez jakéhokoli hlášení (nepřipojeno):
"root@archanywhere..."

Linuxák02

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #17 kdy: 31. 12. 2017, 16:51:58 »
OK, WiFi by měla být živá. Není na tom notebooku nějaký hardwarový vypínač?
Vypínač na wifi tam je, ale je zapnutá.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #18 kdy: 31. 12. 2017, 16:53:22 »
Zkus dodat vypis rfkill.

Linuxák02

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #19 kdy: 31. 12. 2017, 16:59:46 »


Když jsem tam instaloval Win Vistu, vše fungovalo, i Wi-fi (po instalaci síť. ovladače).


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #20 kdy: 31. 12. 2017, 18:12:39 »
Uz me nic nenapada, tak opakuji: Nainstaluj to pres drat a wifi res potom. Uz jsem to tak take delal, jako jednodussi variantu. Po instalaci mi wifi bud sla nebo to slo nejak relativnesnadno resit.

Ostatne to same bys dela s Widlemi, kdybys mel ovladace na wii, ktere na neupgradovanych Widlich nejdou. Tak bych to nelamal jen proto, ze je to Linux a tak to prece nejak musi jit.

Linuxák02

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #21 kdy: 31. 12. 2017, 18:36:06 »
Zkusil bych to třeba instalovat bez připojení k internetu a až v tom prostředí zkoušel, jak by to šlo. Mám instalovat oficiální Arch, nebo Arch Anywhere? A když mě to bez připojení nepustí? Je nějaký způsob, jak Arch nainstalovat bez internetu? Bootoval jsem flashku s OS asi 500mb, tak proč to po mě ještě chce připojení, když vše by měl mít na flash disku?

Neviditelný

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #22 kdy: 31. 12. 2017, 18:42:16 »
Dle iwconfigu je txpower nastavená na 0 dBm, takže anténa nic nevysílá. V praxi jsem tohle ještě neviděl, ale zkus
Kód: [Vybrat]
iwconfig wlp6s0 txpower 15
a pak se připojit přes wifi-menu. Před vyvoláním wifi-menu i potom zkontroluj, zda se vysílací výkon fakt nastavil a že se nepřenastavil zpátky. Přesnou syntaxi pro iwconfig teď z hlavy nevím, kdyžtak mě někdo opravte...

Linuxák02

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #23 kdy: 31. 12. 2017, 19:08:02 »
Zadal jsem to, dostalo mě to na další řádek, zkontroloval jsem to pomocí iwconfig a nic. Stále 0 dBm. Nenastavuje to.

Linuxák02

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #24 kdy: 31. 12. 2017, 19:44:04 »
Podařilo se mi Tx-Power nastavit na 15 pomocí těchto příkazů:

ifconfig wlp6s0 down
iw reg set GY
iwconfig wlp6s0 txpower 30
ifconfig wlp6s0 up

Nyní je to na 15 dBm.

Dám wifi-menu, vyberu síť, heslo a objeví se CONNECTING FAILED a zeptá se mě, jestli chci generovat profil své vybrané síťe. Odkáže mě to na příkazový řádek, kde když opět dám wifi-menu, vyskočí mi nad tím:

"Job for netctl@mojesit.service failed because the service did not take the steps required by its unit configuration. See "systemctl" status netctl@mojesit.service and "journalctl -xe" for details"




nobody(ten pravej)

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #25 kdy: 31. 12. 2017, 19:52:38 »
opakuji svoji radu, ted uz sice chapu ze se snazis to rozchodit a nemas problem se neco naucit, ale porad olati ze mas moznost ASPON vyzkouset, jak se chova jine distro, takove co je mnohem vice pripravene jak pro ruzny hw, tak pro meneznale a to *ubuntu, DOPORUCUKU S PROSTREDIM Xfce, tedy www.xubuntu.cz...

nemusis to ani instalovatm jen to vyzkousej nastartovat z usb, nabehne ti regulerni desktop a overis jak se tam tva wifi chova.,,

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #26 kdy: 31. 12. 2017, 21:46:14 »
V pripade problemov s pripojenim wifi doporucujem vypnut sifovanie na routri. Ak sa nepripoji ani tak, tak pozriet dmesg. Ak mas hlbsie znalosti a chces sa s tym babrat az do vyriesenia, tak si na dalsi pocitac nainstaluj Wireshark a kartou v monit mode si pozri komunikaciu preco sa nemoze pripojit. Predpoklada sa, ze nemas nastaveny MAC filter na routri, alebo nejake ine obmedzenie. Niektore routre umoznuju obmedzit pripojenie staniciam so slabym signalom.

kuba77

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #27 kdy: 01. 01. 2018, 13:14:34 »
No než u Ubuntu, bych spíš doporučil před instalací Archu zkusit Antergos nebo Manjaro. A může se tam kouknout jaké balíky má nainstalované, což pak může uplatnit při instalaci čistého Archu.

Neviditelný

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #28 kdy: 01. 01. 2018, 13:52:52 »
Mně přijde, že ta instalačka Arch Anywhere je nějaká rozbitá. Zkusil bych to s klasickou instalačkou čistého Archu.

Lol Phirae

Re:Arch linux - nemohu se připojit k WiFi - již před instalací
« Odpověď #29 kdy: 01. 01. 2018, 14:07:05 »
Kristova noho proč tam nestrčíš kabel?  :o ::)