Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)

Kolťák

V únoru nastupuju do jedné nejmenované firmy jako developer, jedná se o tým zhruba o 8 lidech. Je to můj první nástup do korporátu po roce a půl na volné noze a tak nějak nevím co čekat. Zajímaly by mě zejména zkušenosti těch, kteří mají zkušenost s menšími i většími týmy. Vím že je to velmi indiviudualní a zřejme se to liší firma od firmy, ale zajímalo by mě, co vlastně čekají od nové "lopaty" programátora a jaká je všeobecně kultura v menších týmech, jak se řeší deadline, tickety atd.


Daniel Kozak

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2017, 10:23:02 »
V únoru nastupuju do jedné nejmenované firmy jako developer, jedná se o tým zhruba o 8 lidech. Je to můj první nástup do korporátu po roce a půl na volné noze a tak nějak nevím co čekat. Zajímaly by mě zejména zkušenosti těch, kteří mají zkušenost s menšími i většími týmy. Vím že je to velmi indiviudualní a zřejme se to liší firma od firmy, ale zajímalo by mě, co vlastně čekají od nové "lopaty" programátora a jaká je všeobecně kultura v menších týmech, jak se řeší deadline, tickety atd.

 A to jsi nebyl na pohovoru? U nas pri pohovoru, vetsinou presne tyto veci sdelujeme. Jinak jak sam pises firma od firmy se to lisi, takze nejlepe se poptat nekoho kdo tam uz dela/delal

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2017, 10:23:45 »
dokud neřekneš společnost, blbě se ti na to odpovídá, všude to je naprosto jiné, dokonce i uvnitř společností to je jiné, každý tým si to nastavuje sám.

Na tohle vše jsi se měl zeptat při nástupu, pohovor je oboustranná věc.

nebylo zadáno jméno

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #3 kdy: 29. 12. 2017, 11:34:53 »
No, doufej že to nebude nějaký open space, kde jsou vytvořené skupinky lidí, kteří se baví mezi sebou a nováček si jejich "přízeň" musí zasloužit, jinak tě budou víceménně ignorovat. Pokud jste opravdu jeden větší tým, tak by to snad nastat nemělo.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #4 kdy: 29. 12. 2017, 12:04:46 »
Lepsi je oupnspejs, kde ma kazdy pusteny svuj ghetoblaster.


Tomáš Roll

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #5 kdy: 29. 12. 2017, 12:13:55 »
Polovicni plat, ktery jim vykompenzujete usmevem.

Kolťák

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #6 kdy: 29. 12. 2017, 12:18:49 »
Polovicni plat, ktery jim vykompenzujete usmevem.
S tím počítám, že tam budu dělat za poloviční plat poskoka, jinak se nedá ani do firmy dostat a to jsem mohl do smrti zůstat patlal na živnostnák. Ale mám obavy z toho, aby mě prostě nehodili do hluboké vody, tady máš ticket, projekt o 50k řádcích v MVC, kde ten co tu byl před tebou si to psal po svém a do zítra to udělej.

Tomáš Roll

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2017, 16:12:39 »
Hodi te do vody, neni cas, najsou lidi.

Tomáš Roll

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #8 kdy: 29. 12. 2017, 16:36:33 »
Lepsi je oupnspejs, kde ma kazdy pusteny svuj ghetoblaster.

To je to pravé multikulturní obohacující prostředí. Pořádně hlasitý hip hop od černých bratrů, vůně indického jídla, rusky pořvávající kolega, který kdykoli nabídne vodku na uklidněnou a za zády transsexuální Slovák, který pod stolem pořád honí a píše o tom na internet. Mezi tím pobíhají pipky z HR a zakreslují do zasedacího pořádku aktuální pozice fluktuujících zaměstnanců. Tak aspoň že je tam ta holka z VŠE, která se tě sice pořád ptá, jak se v céčku píše for cyklus, ale aspoň ti občas donese kafe a je s ní docela zábava.

Pako

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #9 kdy: 29. 12. 2017, 18:38:35 »
Můžeš očekávat naprosto cokoli... nicméně s velkou pravděpodobností bude hlavní změla že - narozdíl od typického korporátu - nebudou na všechno určené postupy.

Bude se asi čekat víc samostatnosti a myšlení na širší souvislosti.

Bude víc platit že to budeš mít takové, jaké si to uděláš.

lopata lopatovic

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #10 kdy: 29. 12. 2017, 19:04:22 »
Prvni dva tydny jsem shanel firemni ucty (e-maily, task tracker, servery, vpn) a ucil se firemni tooly, ale nikdo na me nemel cas, takze jsem vzdycky dostal za ukol na neco se podivat, studium na tri hodiny, ale odezvu jsem dostal za tri dny.

Po trech tydnech jsem napsal prvni kod, nova ficura v jednoduche 20-radkove funkci. Mel jsem na to dva dny, trvalo mne to dve hodiny. Soucasne jsem dostal zadany dlouhodoby projekt pridat do produktu podporu noveho datoveho formatu, tak jsem googlil, co je k tomu za knihovny.

Ted je nas pet junioru v jedne kancelari a vypada to tak, ze vetsina pracuje ctyri hodiny denne mezi brouzdanim po fejsbuku, obedem a pulhodinovou schuzi se zbytkem tymu. Je tu klid, ale nula soukromi a hrozny boj zustat v takove atmosfere motivovany se opravdu porad neco noveho ucit, nedejboze prosadit ve firme neco jako code review nebo unit testy.

greger

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #11 kdy: 29. 12. 2017, 20:43:07 »
... jedná se o tým zhruba o 8 lidech. Je to můj první nástup do korporátu...
Za chvíli bude korporát i živnostník s jednim zaměstnavatelem .. .

CoffeeMan

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #12 kdy: 29. 12. 2017, 23:29:11 »
... jedná se o tým zhruba o 8 lidech. Je to můj první nástup do korporátu...
Za chvíli bude korporát i živnostník s jednim zaměstnavatelem .. .

 ;D ;D ;D

Oficiálně se tomu říká mikropodniky.

ritny_otvor

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #13 kdy: 30. 12. 2017, 01:44:07 »
Ja má radšej menšie firmy. V korporátoch som mal dojem, že som ako niekde vo fabrike za pásom. Ľudia sa tam furt menia a poznáš tam po mene len pár ľudí okolo seba. Ale POZOR na malé rodinné firmy! Aspoň na Slovensku to funguje tak, že rodina sa rozhodne podnikať a vypadá to tak, že si nájdu pár debilkov, čo budú za nich robiť a okrem tatka tam zbytok je zamestnaný len na oko.

TVL

Re:Pracovní a firemní kultura v malých firmách (vývoj zejména)
« Odpověď #14 kdy: 30. 12. 2017, 07:56:03 »
... jedná se o tým zhruba o 8 lidech. Je to můj první nástup do korporátu...
Za chvíli bude korporát i živnostník s jednim zaměstnavatelem .. .

Tazatel píše v titulku o malém podniku. A v textu o malém týmu v korporaci. Obojí samostatně dává smysl, ale nikoliv dohromady.
Ale proč se psát na vyjasnění, když se může jalově diskutovat, že? :-)