Vytvoření vlastního ISO Windows

Vytvoření vlastního ISO Windows
« kdy: 29. 12. 2017, 00:28:15 »
ahoj
koupil jsem novej netebook  a chci vytvořit ISO obraz OS windows z notebooku abych ho moch používat ve virtualboxu pro testování
zkoušel jsem použit program imgburn pro vytvoření iso obrazu ale nedokázal jsem dostat instalační adresář OS abych moch vytvořit ISO
nepodařilose.
Problém je dostat ISO obraz z aktuálně běžícího os windows
« Poslední změna: 29. 12. 2017, 10:56:11 od Petr Krčmář »


balki

Re:vytvoření vlastní ISO os
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2017, 01:50:39 »
Nestaci si windows stiahnut zo stranky microsoftu a aktivovat klucom, ktory je bud na nalepke, alebo v biose?

Download:
https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/windows10ISO

Ako ziskat product key (prva odpoved s fajkou):
https://superuser.com/questions/637971/how-do-i-get-out-my-embedded-windows-8-key-from-a-linux-environment

Este dalsia vec, co som mal toshibu s windows, tak rovno obsahovala tool, ktory mi to iso vyrobil, nie je tam nieco take?

Re:vytvoření vlastní ISO os
« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2017, 09:05:15 »
Jak říkáte dá se to stáhnout ale tam je nevýhoda ta že pokaždé když budete chtít system reinstalovat tak budete muset nastavit system OS znovu v případě upravím ISO obrazu si to nastavím jednou

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:vytvoření vlastní ISO os
« Odpověď #3 kdy: 29. 12. 2017, 10:30:25 »
vmware nebo parallales tohle tak nějak umí, ale není to dokonalé. Způsob jak to chceš je slepá cesta a vůbec nerozumíš tomu jak fungují instalační obrazy. Udělat si vlastí iso u windowsu není vůbec snadné, hledej winPE, ale je to na dlouho, připravujeme takhle každou novou verzi Windows a je to na týden práce.

Jen bych chtěl upozornit, že tímhle porušíš většinu licencí i SW a budeš mít i samotné Windows nelegální.

Daleko jednodušší je Windows nainstalovat do virtuálu z iso, udělat základní nastavení, udělat si snapshot a poté si snapshot obnovovat, když budeš potřebovat.

Daevid

Re:vytvoření vlastní ISO os
« Odpověď #4 kdy: 29. 12. 2017, 10:47:00 »
Skus Clonezillu (image hdd), ale po vytvorení obrazu disku ho skus aj obnoviť aby si si overil ze je naozaj funkčný. Už sa mi stalo že nebol a keď to človek zistí neskoro, tak je problém...


Jirka1

Re:Vytvoření vlastního ISO Windows
« Odpověď #5 kdy: 29. 12. 2017, 11:07:30 »
Taky jde u už nainstalovaných Windows od Visty výš nechat vytvořit "bitovou kopii systému" a tu pak použít při reinstalaci.

Re:Vytvoření vlastního ISO Windows
« Odpověď #6 kdy: 29. 12. 2017, 12:00:50 »
dík lidi

nobody(ten pravej)

Re:Vytvoření vlastního ISO Windows
« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2017, 12:21:56 »
vytvoreni ISO je v skoro snadne...
1. pustis na tom GNU/Linux Live z USB
2. pomoci wimlib-imagex stahnes C: do install.wim
3. pripojis original ISO
4. nahradis v nem puvodni install.wim za tvuj
5. zabalis ISO (pomoci mkisofs)

ma to 2 hacky:
1. s W10 se to chovalo divne... zatim sem to nezkoumal dale
2. s W7 je potreba pocitat ze tvoje jmeno uzivatele  bude v install.wim a NEpujde pouzit v prubehu instalace, tzn. ze tve osobni nastaveni si nezachovas

pouzivam to takto s W7 na injektovani WindowsUpdate, uzivatele z install.wim pak rusim v ramci automatizovane instalace z PXE....

Fernet

Re:Vytvoření vlastního ISO Windows
« Odpověď #8 kdy: 29. 12. 2017, 12:28:02 »
Zkusil bych pomocí disk2vhd vytvořit VHD a to pak naimportovat do virtulboxu.
S WS2012R2 mi to normálně fungovalo, tak snad to bude funkční i s W10.

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/disk2vhd

MasoxCZ

Re:Vytvoření vlastního ISO Windows
« Odpověď #9 kdy: 29. 12. 2017, 14:19:59 »
Zkusil bych pomocí disk2vhd vytvořit VHD a to pak naimportovat do virtulboxu.
S WS2012R2 mi to normálně fungovalo, tak snad to bude funkční i s W10.

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/disk2vhd

Přesně to jsem zrovna chtěl napsat. Přitom je to první odpověď googlu:
https://www.google.cz/search?q=how+to+convert+winodws+volume+to+vhd+for+running+in+virtual+environment&oq=how+to+convert+winodws+volume+to+vhd+for+running+in+virtual+environment&aqs=chrome..69i57j69i64.21273j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

někdy mi to připadá, jako když zdejší übermensch superuživatelé chrlí z hlavy plný DVDčka v perlu a přitom se neumí anglicky zeptat jednou větou.

jmk

  • ***
  • 178
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření vlastního ISO Windows
« Odpověď #10 kdy: 29. 12. 2017, 19:40:05 »
Připojuji se k @Daevid.

Mám vyzkoušenou Clonezillu.
  • zazálohovat disk do image (souboru)
  • image obnovit do virtuálního disku VBboxu
  • při obnovování image je potřeba v Clonezille zapnout volbu, aby kontroloval velikost cílového disku a pak Clonezilla obnoví image i do menšího disku než ze kterého byla image pořízena.

Celkem jsem tento postup využíval při přeinstalaci notebooku, kdy jsem chtěl ještě mít možnost se vrátit k předchozí instalaci.
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

nobody(ten pravej)

Re:Vytvoření vlastního ISO Windows
« Odpověď #11 kdy: 29. 12. 2017, 20:17:32 »
[...] je potřeba v Clonezille zapnout volbu, aby kontroloval velikost cílového disku [...]
nejspis myslis aby NEkontroloval velikost cile, tedy volbu ICDS (=Ignore Check Destination Size)

jinak Clonezilla take v praxi pouzivam, ale odpovidal sem na dotaz jak vytvorit vlastni ISO ;-)

pri prevodu na jinej HW, tedy napr. pomoci Clonezilly, je vhodne (minimalne s Win7) pred ulozenim image pustit:
Kód: [Vybrat]
%WINDIR%\system32\sysprep\sysprep.exe /oobe /generalize /shutdownparametr generalize pripravy system na prevod na jinej HW, tim ze odstrani z HW DB ovladace vazane na HW (ovladace zustanou k dispozici, pouze nejsou aktivni)

jmk

  • ***
  • 178
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření vlastního ISO Windows
« Odpověď #12 kdy: 29. 12. 2017, 20:39:54 »
Citace
nejspis myslis aby NEkontroloval velikost cile, tedy volbu ICDS (=Ignore Check Destination Size)
jojo. díky za upřesnění, přesně to jsem měl na mysli  ;) můj překlep.

Citace
%WINDIR%\system32\sysprep\sysprep.exe /oobe /generalize /shutdown
parametr generalize pripravy system na prevod na jinej HW, tim ze odstrani z HW DB ovladace vazane na HW (ovladace zustanou k dispozici, pouze nejsou aktivni)

Díky za dobrý tip. Tohle jsem u Widlí neznal. Vždy jsem takto přenášel nainstalovaný Linux - a Linux jádro se s tímto problémem driverů pochopitelně vyrovnává podstatně lépe - v mém případě vždy na 100% bez ztráty květinky  ;D ;D
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.