Ubuntu 16.04 - nefunkční tisk z Firefoxu

Kody

Ubuntu 16.04 - nefunkční tisk z Firefoxu
« kdy: 27. 12. 2017, 13:16:20 »
Prosím o radu, proč nefunguje tisk stránek z Firefoxu pod Ubuntu 16.04.

Používám tiskárnu HP LJ 4050N, ovladač přímo od HP (HPLIP).
Ubuntu je aktuálně stažený a nainstalovaný, nemůže být žádným způsobem nabořený používáním.

Tisk bez problémů funguje z jiných aplikací (testovací stránka, Libre office, ...), pouze z Firefoxu se objeví úloha ve frontě, tiskárna bliká, ale takto zamrzne a nic se nevytiskne. Úloha ve frontě má řádově stovky KB (nečeká se tedy na přenos dlouhých obrázků). Děje se tak u každé stránky.

Jak tisk z Firefoxu rozběhat? Rodiče potřebují tisknout právě z něj.

Děkuji za rady.


Danny

Re:Ubuntu 16.04 - nefunkční tisk z Firefoxu
« Odpověď #1 kdy: 27. 12. 2017, 14:52:54 »
Jako workaround by šlo tisknout do souboru a pak soubor vytisknout v PDF/PS prohlížeči, pokud to rodiče zvládnou nebo na to bude nějaký skript.

dxff

Re:Ubuntu 16.04 - nefunkční tisk z Firefoxu
« Odpověď #2 kdy: 27. 12. 2017, 15:18:36 »
Taky jsem to ze zvědavosti zkusil s tiskárnou Canon a chyba byla stejná jen s tím rozdílem, že mi to podruhém pokusu spadlo.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 16.04 - nefunkční tisk z Firefoxu
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2017, 15:45:07 »
Zkousel jste, jestli mezi ty jine aplikace, ze kterych to tiskne, patri i Pale Moon, Waterfox, Chromium/Chrome?

dxff

Re:Ubuntu 16.04 - nefunkční tisk z Firefoxu
« Odpověď #4 kdy: 27. 12. 2017, 18:14:04 »
Zkousel jste, jestli mezi ty jine aplikace, ze kterych to tiskne, patri i Pale Moon, Waterfox, Chromium/Chrome?

Omlouvám se za zpožděnou reakci, bohužel jsem měl něco na práci. Z Vámi uvedených jsem nainstaloval Chromium s Pale Moonem, ale netiskne ani jeden. Ale jinak tisknu úplně normálně černobíle i barevně.


dxff

Re:Ubuntu 16.04 - nefunkční tisk z Firefoxu
« Odpověď #5 kdy: 27. 12. 2017, 18:22:35 »
Zkousel jste, jestli mezi ty jine aplikace, ze kterych to tiskne, patri i Pale Moon, Waterfox, Chromium/Chrome?

Omlouvám se za zpožděnou reakci, bohužel jsem měl něco na práci. Z Vámi uvedených jsem nainstaloval Chromium s Pale Moonem, ale netiskne ani jeden. Ale jinak tisknu úplně normálně černobíle i barevně.

Tak se omlouvám za mystifikaci, už úspěšně tisknu všude. Asi pomohl restart...

... My fault.

Kody

Re:Ubuntu 16.04 - nefunkční tisk z Firefoxu
« Odpověď #6 kdy: 27. 12. 2017, 18:45:05 »
Problém je vyřešen - v driveru jsem vyměnil "doporučené" postscript nastavení a nahradil PCL3. Poté funguje tisk ve všech programech.
(Nefungovaly ani jiné prohlížeče - Pale Moon, Opera. U Libre office jsem tiskl jen text, nejspíš by nefungoval složitější dokument s obrázky.)