Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze

Sergej Lopaťenko

Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« kdy: 27. 12. 2017, 01:36:28 »
Ahoj,

Microsoft zaměstnává v Praze a má hodně dobré hodnocení na Glassdoor, na to, že je to korporace. Z korporací u nás v ČR asi nejlepší. Nemáte někdo náhodou zkušenost s prací tam?

Díky


Unknown

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #1 kdy: 27. 12. 2017, 01:44:33 »
Jsme zvedavej hlavne na MS-hate free commenty, pokud tedy nejaky budou. U linuxaku nikdy nevite...

Sergej Lopaťenko anonym

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #2 kdy: 27. 12. 2017, 02:49:46 »
No, já musím říct, že jsem viděl už dost inzerátů a ty od microsoftu jsou zatím top notch. Na mě už tímto udělali dojem. Akorát mám ten dojem že nenabírají na .net ale JS, dělají tam v Praze multiplatformní Skype v Reactu.

aa

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2017, 02:54:22 »
MS je vsude, i v Praze, top zamestnavatel. Samozrejme se od opic take ocekava prirozena loajalita, ale to je snad normalni, delat pro nekoho, s kym mam z jakehokoli duvodu "ideovy" problem by prece sel jen blazen...

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #4 kdy: 27. 12. 2017, 08:54:31 »
Microsoft je top zaměstnavatel, ale musíte počítat se dvěma úskalími:
1. plánovitě se tam obměňují lidé, zachovává se jen menšina,
2. je to zářez do CV, po kterém se špatně hledá další práce - nový zaměstnavatel očekává buďto experta, kterého už Microsoft přestal bavit, nebo mu dojde, že zaměstnanec nebyl pro Microsoft dost dobrý, aby se udržel.

V pražském MS nejvíc vydrží ti, které si MS sám uhuntuje, vybere si je podle zkušeností z projektů.


Sergej Lopaťenko

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #5 kdy: 27. 12. 2017, 15:08:09 »
Microsoft je top zaměstnavatel, ale musíte počítat se dvěma úskalími:
1. plánovitě se tam obměňují lidé, zachovává se jen menšina,
2. je to zářez do CV, po kterém se špatně hledá další práce - nový zaměstnavatel očekává buďto experta, kterého už Microsoft přestal bavit, nebo mu dojde, že zaměstnanec nebyl pro Microsoft dost dobrý, aby se udržel.

V pražském MS nejvíc vydrží ti, které si MS sám uhuntuje, vybere si je podle zkušeností z projektů.

1. To by mi až tak nevadilo, já nejsem z Prahy, jedu tam na zkušenou tak na 4 roky a je mi milejší odejít z víceméně anonymního korporátu, než z nějaké menší firmy, kde se mnou počítali atp.

2. No já ti vám nevím, dívám se na glassdoor na recenze a stížnosti na obměňování jsou časté. Vy máte namysli, že mě jako MS vyrazí - což si umím klidně představit, protože já jsem ten typ, co někoho pošle do *, když musí pořád dělat přesčas - já si myslím, že si to u pohovoru někde jinde obhájím. Nějaké sebevědomí mám a dělám jak dělám. Nemám v karierním plánu bulíkovat co 2 roky nového manažera v korporátu, že jsem top expert, jak to dělají někteří, a že mě má zaměstnat za 120 tyček, protože jsem strašný borec...

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #6 kdy: 27. 12. 2017, 15:11:49 »
...

Jj, v pohodě, já psal jen zkušenosti kluků, kteří pro MS pracovali, jaké z toho měli postřehy... Určitě to není špatný zaměstnavatel, tohle bylo myšleno jen jako protiváha k růžovému obláčku.

oNeDaL

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #7 kdy: 27. 12. 2017, 15:41:49 »
Budu psát pouze o FE oddělení, tedy ten FE pro Skype - pracuje se tam dobře. Hezké peníze, dobré pracovní podmínky. Operují tam dost s Linuxem. Angličtina nutnost, pohovor přes Skype s člověkem mimo ČR. 4 roky si tě tam určitě nenechají. :-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #8 kdy: 27. 12. 2017, 15:54:05 »
Budu psát pouze o FE oddělení, tedy ten FE pro Skype - pracuje se tam dobře. Hezké peníze, dobré pracovní podmínky.

Jo, ale ty vysledky...

Unknown

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #9 kdy: 27. 12. 2017, 22:01:20 »
delat pro nekoho, s kym mam z jakehokoli duvodu "ideovy" problem by prece sel jen blazen

Treba tam pochopi ze byl anti-MS fanatikem jen omylem...

greger

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #10 kdy: 27. 12. 2017, 23:10:13 »
[quote author=Miroslav Šilhavý link=topic=17135.msg241645#msg241645
2. je to zářez do CV, po kterém se špatně hledá další práce - nový zaměstnavatel očekává buďto experta, kterého už Microsoft přestal bavit, nebo mu dojde, že zaměstnanec nebyl pro Microsoft dost dobrý, aby se udržel.
[/quote]Ne každý odchází protože je moc dobrý nebo špatný ...

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #11 kdy: 28. 12. 2017, 00:43:14 »
Ne každý odchází protože je moc dobrý nebo špatný ...

Mně to nemusíte vysvětlovat.

alshajmr

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #12 kdy: 28. 12. 2017, 01:13:38 »
Ne každý odchází protože je moc dobrý nebo špatný ...

Mně to nemusíte vysvětlovat.
Tak takovy blbosti nesir ... .

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #13 kdy: 28. 12. 2017, 01:17:29 »
Tak takovy blbosti nesir ... .

Ale ona to není blbost. Hodně lidí to vnímá tak: Microsoft, "a co dál"? Tazatel by na to měl být připravený, i na to, že životnost zaměstnance v MS jsou dva roky. Myslím, že získat tyto informace bylo účelem dotazu.

CoffeeMan

Re:Zkušenosti s firmou Microsoft v Praze
« Odpověď #14 kdy: 28. 12. 2017, 01:44:09 »
Tak takovy blbosti nesir ... .

Ale ona to není blbost. Hodně lidí to vnímá tak: Microsoft, "a co dál"? Tazatel by na to měl být připravený, i na to, že životnost zaměstnance v MS jsou dva roky. Myslím, že získat tyto informace bylo účelem dotazu.

Se mě zdá fakt divné. Jako že nejdříve si udělají festovní vstupní nábor, mazají se s tím a pak toho člověka ukončí a vypláznou tučné odstupné? Jako sorry, ale tomu fakt nevěřím.