Debian a procesor ARM Cortex

matoskoljas

Debian a procesor ARM Cortex
« kdy: 12. 02. 2011, 23:20:59 »
Ahojte.
Chtěl bych se poptat, jestli nevíte, zda-li debian podporuje i nejnovější ARM Cortex (A-9), který míří do nejnovějších tabletů. Druhá otázka je ohledně dotikového displeje, nikdy jsem žádný plnohodnotný systém s dotikáčem neměl tak by mě zajimalo jak je to řešeno? jsou na to nějaké ovladače?
díky
« Poslední změna: 13. 02. 2011, 23:22:20 od Petr Krčmář »


Re: Debian a procesor ARM Cortex
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2011, 23:30:27 »
Pokusím se odpovědět, pokud je někdo v ARMech zdatnější, budu rád za případné doplnění. Debian ARM EABI port podporuje architekturu ARM od v4, i když pro tu jsou třeba nějaké modifikace. Cortex je ARMv7, takže by tam neměl být problém. Další info najdeš na Wiki.

Co se týče dotykových obrazovek, tak podpora je přímo součástí X.Org a nastavují se jako samostatné vstupní zařízení pro Xka. Pokud chceš víc informací, tak polož konkrétnější dotaz.

Re: Debian a procesor ARM Cortex
« Odpověď #2 kdy: 19. 04. 2011, 12:22:03 »
Dobry den,
chtel bych se zeptat jestli je realna moznost nainstalovat nejakou distribuci, nejspise Debian, na tablet s technologii nVidia Tegra 2 - presne tablet Asus Eee Pad Transformer TF101.

Dekuji za odpoved

dustin

Re: Debian a procesor ARM Cortex
« Odpověď #3 kdy: 19. 04. 2011, 13:03:28 »
Dobry den,
chtel bych se zeptat jestli je realna moznost nainstalovat nejakou distribuci, nejspise Debian, na tablet s technologii nVidia Tegra 2 - presne tablet Asus Eee Pad Transformer TF101.

Než ho asus konečně začne dodávat (včetně té klávesnice, kvůli které je kolem něj takový humbuk a která se údajně ještě vůbec nedodává, ani předplatícím zákazníkům), tak možná na ten SoC bude extra debianní distribuce :-)

Re: Debian a procesor ARM Cortex
« Odpověď #4 kdy: 19. 04. 2011, 20:16:53 »
No a do jineho tabletu s Tegra 2 (resp. s procesorem ARM Cortex A9), problem by asi nastal s bootloaderem, ktery je casto zamceny na mob. zarizenich... Mozna, ze se pletu, zadny tablet jsem jeste v ruce nemel a jsem zacatecnik.


Michal Lenc

Re: Debian a procesor ARM Cortex
« Odpověď #5 kdy: 20. 04. 2011, 08:25:33 »
No kus prace uz bude udelanej, na netbooku s tegrou2 (toshiba ac100) uz ubuntu rozbehali a nejvetsi problemy nejsou s precesorem, ale s vecma okolo jako wifi, BT, podsviceni displeje etc. Jinak pro Tegru2 vydava primo nvidia "distribuci" linux for tegra (L4T), ale pokud vim problem je ze nejsou vubec sdilni.