Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #30 kdy: 23. 12. 2017, 09:00:45 »
Co k tomu říct  :-[

Czechitas fungují tak, že jsou vypsané kurzy za zvýhodněné ceny (většinou celodenní workshop v ceně do tisíci korun, ale většinou je to míň) a ty vede většinou lektorka nebo nějaký normální lektor. Proč to existuje? Protože jsme vytlačené testosteronovými borci, podle kterých když to není naprogramované bez chyby s testy do půl hodiny, tak smůla, nemáš nárok  >:(

Říkejte si o tom, co chce, ale já si tím před rokem prošla a teď dělám testerku a nepřijde mi, že bych nějak zaostávala oproti svým mužským kolegům. Pan podnikatel si nás možná plete s ubytovnou pro ukrajince.

My bychom IT chtěly dělat taky, ale vytvořili jste nám tak hnusnou agresivní kulturu, že na to musíme jít po svém  :P Beztak to je zas fake a jen kydání hnoje na Czechitas   >:(

Bohužel občas je tu banda opravdu zamindrákovaných primitivů - nebo možná puberťáků - na internetu se to nepozná. Když jsem naposledy učil na výšce, tak mládenci si mysleli, že to mají v paži, ale byl to průměr. Jedno děvče tam o ligu všechny převyšovala a pár dalších díky snaze byly solidní nadprůměr. Kdybych z té grupy cca 20 lidí si měl vybírat lidi do týmu podle schopností programovat, tak naberu víc holek.

Internet má tu nevýhodu, že nevíte, jestli se s vámi baví 13 letý puberťák nebo dospělý primitiv :/


anonymni anonym

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #31 kdy: 23. 12. 2017, 09:17:24 »
A uz tu mame prvni varku white knightu spechajici nebohe czechitasce na pomoc  ;D ;D ;D

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #32 kdy: 23. 12. 2017, 09:25:37 »
A uz tu mame prvni varku white knightu spechajici nebohe czechitasce na pomoc  ;D ;D ;D
Co dělat, když narazíte na pitomce?

qwertz

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #33 kdy: 23. 12. 2017, 09:26:18 »
Běžte si radši překompilovat jádra, u toho možná nebudete chvíli působit jako parta uhrovitých blbů. Kecama o "White Kings" to fakt nevylepšíte, péra vám to nezvětší.

hrdf

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #34 kdy: 23. 12. 2017, 09:40:40 »
Co k tomu říct  :-[

Czechitas fungují tak, že jsou vypsané kurzy za zvýhodněné ceny (většinou celodenní workshop v ceně do tisíci korun, ale většinou je to míň) a ty vede většinou lektorka nebo nějaký normální lektor. Proč to existuje? Protože jsme vytlačené testosteronovými borci, podle kterých když to není naprogramované bez chyby s testy do půl hodiny, tak smůla, nemáš nárok  >:(

Říkejte si o tom, co chce, ale já si tím před rokem prošla a teď dělám testerku a nepřijde mi, že bych nějak zaostávala oproti svým mužským kolegům. Pan podnikatel si nás možná plete s ubytovnou pro ukrajince.

My bychom IT chtěly dělat taky, ale vytvořili jste nám tak hnusnou agresivní kulturu, že na to musíme jít po svém  :P Beztak to je zas fake a jen kydání hnoje na Czechitas   >:(

Na tyhle diskriminované plačky jsou vážně k smíchu.

Chcete dělat v IT? A kdo Vám reálně brání? Chybí Vám nějaké možnosti? Stejně, jako jakýkoliv muž můžete studovat na VŠ po splnění přijímacích zkoušek které, když jsem je dělal já, byly vyloženě pro debily, takže je s přehledem udělal každý jouda. Pokud nemůžete studovat dení studium, existuje kombinované či distanční.
Pokud ale nemůžete studovat na VŠ, tak je IT, co se studia týče, nejférovější obor, jaký si dokážu představit. Obrovské množství studijních materiálů je k dispozici kdykoliv zdarma na webu. Taky si můžete klidně koupit knížku pro samouky, které taky v některých oblastech můžou splnit svůj účel, jakkoliv informace z internetu jsou často lepší a aktuální. Pokud nevíte, můžete se klidně zeptat v diskusi, klidně pod mužským jménem, jakkoliv jsem si všiml, že se ženami se tady na diskusi jedná spíš slušněji. (Byť Vy možná budete výjimka, ale ve Vašem konkrétním případě se tomu vůbec nedivím.)
Pokud se tedy chcete vzdělávat v oblasti IT, tak máte stejné možnosti, jako muž a nikdo Vás nebude při studiu diskriminovat.

Tvrdíte, že jste vytlačená "testosteronovými borci", kteří po Vás chtějí podle Vás příliš vysoký výkon. Ale skutečně je tomu tak? Ono to možná taky bude tím, že ten člověk, který kontroluje Váš výsledek programuje od patnácti let, vystudoval pět let na VŠ a než si řekl o práci naprogramoval něco, co alespoň vypadalo jako funkční aplikace. A před sebou vidí člověka, který tomu očividně nevěnoval zdaleka tolik času a který neumí "to IT" ani zdaleka tak dobře, jako je musel umět on, když nastupoval.

Říkáte, že byste chtěla IT dělat taky. Ale skutečně Vás tak zajímá, že programujete po večerech, ve volném čase pročítáte dokumentace, datasheety a manuály jen proto, abyste pochopila principy programování, funkci operačního systému nebo cokoliv jiného souvisejícího s IT? Nebo skutečně potřebujete Czechitas jako agenturu pro ženy https://www.czechitas.cz/en/is-it-for-me proto, aby Vám nalili do palice nějaký základ, abyste byla zaměstnatelná? Takže přes všechny možnosti, které se nabízejí, potřebujete nějakou berličku jako podporu? Speciální doučování? Speciálně pro ženy?

Na těchto kurzech mě nejvíce baví, že jsou postavené na ideologii feminismu, který bojoval za rovný přístup ke vzdělání, volebnímu právu atp, ale když ho tady má, najednou potřebuje vytvářet zvýhodnění, aby splnil ženám jejich tužby.

Osobně nemám problém s tím, když nějaká řekněme normální a povahově rozumná ženská chce vykonávat nějakou "mužskou" práci. Ale tady to pro mě soukromě vypadá jako projekt vzniklý na základě obyčejné závisti kvůli chuti vydělávat ty stejné peníze jako ten Franta z IT oddělení a pokud možno za každou cenu. Ideálně samozřejmě tak, aby jí někdo co nejvíce pomohl právě se čtením oněch dokumentací, manuálů, případně dalších materiálů, které jsou užitečné pro pochopení problému.

Takže za sebe se ani trošku nedivím komentářům o řetězu u kuchyně.

Jsou totiž stručné a celkem pochopitelně vystihují situaci. Navíc jejich napsání stojí výrazně méně času, než napsání tohoto příspěvku, o kterém jsem hodně zvažoval, jestli jej mám vůbec napsat, protože už jen komunikace s Vámi je pouze zbytečným mrháním drahoceného času. Ale bylo by škoda, kdyby někdo považoval všechny, kteří pro Vás mají jen injektivy za lidi, kteří by Vám chtěli upírat Vaše práva.


McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #35 kdy: 23. 12. 2017, 10:06:53 »
Hezky řečeno.  ;)

gll

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #36 kdy: 23. 12. 2017, 11:03:28 »
Běžte si radši překompilovat jádra, u toho možná nebudete chvíli působit jako parta uhrovitých blbů. Kecama o "White Kings" to fakt nevylepšíte, péra vám to nezvětší.

nic proti Czechitas, ale vadí mi blbci jako ty, kteří o IT nic neví a mají potřebu si léčit mindrák na IT fórech. Ještě jsem od tebe nečetl hodnotný příspěvek k technickému tématu. Jen urážíš.

PetrM

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #37 kdy: 23. 12. 2017, 11:06:07 »
Hele, asi napíšu něco, co se holkám nebude líbit, ale zapomínají ne jednu věc.

Pravidla jsou:
  • Zaměstnanec si na sebe musí vydělat.
  • Pokud si má vydělávat hlavou, musí mít nějaký minimum znalostí a zkušeností.
  • Až si na sebe vydělá, může řešit koniny.


A když to vezmu pozpátku, tak ty holky řeší koniny na prvním místě, aniž by si v oboru vydělaly jedinou korunu na projektu. Protože po týdnu ve škole možná zjistí, že existuje nějaký zdroják, jak udělat nějaký formulář v IDE a přiřadit akci tlačítku. Víc se stihnout nedá. A někdo, kdo nemá na svou práci a místo toho zdržuje od práce ostatní filozofováním, si na sebe nevydělá a zaměstnavatel není charita.

Neříkám, že to holky nedají. Spolupracoval jsem s několika holkama, namátkově:
  • Jedna kolegyně byla zvědavá jak opice. Jak někde bylo něco novýho, hned do toho začala vrtat z snažila se přijít tomu na kloub. Dělala embeďačku a jediný rozdíl proti chlapům bylo, že ve zdrojáku měla víc komentářů, kde si rozepisovala, co a proč dělá.
  • Jiná měla titul ing elektro. Byla spíš pod průměr, ale zkusila to jako projekťačka. Organizovat uměla a protože do toho trochu viděla, tak nežrala výmluvy a nenechala se opít rohlíkem. A hodilo se mít zázemí na projektu, kdy všechno posháněla a podomlouvala, takže ostatní měli čas na práci a nějaký to design review taky dala.
  • Další neuměla při nástupu programovat, nerozuměla elektrice. Ale měla matfyz a uměla dělat v matlabu. No tak ji chalapi naučili základy a dělala různý simulace chování reálnýho systému pro testování algoritmů. Oni totoiž chlapi neměli moc kladný vztah k matice...

Jenomže všechny ty dobrý o ten obor měly zájem nejpozděj od puberty, věnovaly hodně úsilí (= škola + roky volnýho času) tomu, aby se to naučily a učily se průběžně i při práci, jako ostatní. Představa, že si někdo přečte "C++ za 21 dní" a může jít na pohovor, je trochu mimo. Bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci a cokoliv jinýho (mimochodem, jedna z těch tří zmíněných například nenechala na pokoji jedinou sukni).

Long Shaft

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #38 kdy: 23. 12. 2017, 11:09:36 »
Docela bych bral, kdyby vzniklo neco ciste pro kluky, treba Boyitas. Plus jeste nejaky dotovany neziskovky s programem dostat kluky do kadernictvi, kosmetiky a HR. Muzeme jen tipovat, proc nic takoveho neexistuje.

Czechitas je hlavne dobrej byznys pro jistej okruh zucastnenych. Je jedno, jestli tam preucujou holky, horniky nebo treba cikany. O to vubec nejde.

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #39 kdy: 23. 12. 2017, 11:14:25 »

Jenomže všechny ty dobrý o ten obor měly zájem nejpozděj od puberty, věnovaly hodně úsilí (= škola + roky volnýho času) tomu, aby se to naučily a učily se průběžně i při práci, jako ostatní. Představa, že si někdo přečte "C++ za 21 dní" a může jít na pohovor, je trochu mimo. Bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci a cokoliv jinýho (mimochodem, jedna z těch tří zmíněných například nenechala na pokoji jedinou sukni).

Sorry, ale tohle jsou taky kecy - 90% programátorů vejšku nemá a hromada si ani to C++ za 21 dní nepřečte. Ročně proškolím tak 250-300 lidí a možná 2/3 maji problém s bublesortem.

gll

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #40 kdy: 23. 12. 2017, 11:15:53 »
............

Programování nejsou jen low lovel věci. Přeučená učitelka matematiky může být lepší programátor než technik.

ld

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #41 kdy: 23. 12. 2017, 11:19:57 »

Jenomže všechny ty dobrý o ten obor měly zájem nejpozděj od puberty, věnovaly hodně úsilí (= škola + roky volnýho času) tomu, aby se to naučily a učily se průběžně i při práci, jako ostatní. Představa, že si někdo přečte "C++ za 21 dní" a může jít na pohovor, je trochu mimo. Bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci a cokoliv jinýho (mimochodem, jedna z těch tří zmíněných například nenechala na pokoji jedinou sukni).

Sorry, ale tohle jsou taky kecy - 90% programátorů vejšku nemá a hromada si ani to C++ za 21 dní nepřečte. Ročně proškolím tak 250-300 lidí a možná 2/3 maji problém s bublesortem.

Docela by me zajimalo, jaky je smysl tohoto "skoleni" a kdo tam chodi? A chodi tam dobrovolne? Pokud by se nekdo chtel naucit bubble sort, tak mu staci par sekund na googlu stejne jako na veskery ty zaklady s cimkoli. Ale presto je tu miliarda skoleni na tema "Zaciname s..." kde misto googlu supluje typek, co si za to rekne prachy.

Jsou ty lidi nesvepravny nebo je do toho nekdo nuti? Jaky maji tyhle skoleni vyznam, kdyz je vsechno dohledatelny s ilustracemi jak pro retardovane opice?

gll

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #42 kdy: 23. 12. 2017, 11:22:20 »
Jenomže všechny ty dobrý o ten obor měly zájem nejpozděj od puberty

někteří potom zamrznou v technologiích, které se naučili v té pubertě a nadávají na forech na vše nové.

lopath

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #43 kdy: 23. 12. 2017, 11:38:54 »
............

Programování nejsou jen low lovel věci. Přeučená učitelka matematiky může být lepší programátor než technik.

To asi těžko. Normální učitelství je dnes odpad a je to na úrovni humanitních oborů. Takže mi řekni, jak někdo hloupý, kdo to vystuduje, pár let učí, tak po tom všem může být lepší než technik? Někdo asi rád pohádky, co?

jpu

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #44 kdy: 23. 12. 2017, 11:40:48 »
Jenomže všechny ty dobrý o ten obor měly zájem nejpozděj od puberty


někteří potom zamrznou v technologiích, které se naučili v té pubertě a nadávají na forech na vše nové.
S cim mas problem? Dnes tu su same lopatacke technologie - js frameworky.