Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas

Lemming

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #15 kdy: 22. 12. 2017, 15:40:33 »

Ale 50 je opravdu víc než 44.

:D :D :D

Jsem si říkal, jestli se najde někdo tak nedůvtipný, kdo nepochopí překlep (bohužel, zpětná oprava není možná).


Jenda

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #16 kdy: 22. 12. 2017, 16:18:36 »
Jo, po odeslání mě taky napadlo, že by někdo mohl nepochopit, že jsem to pochopil :(

Bořivoj

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #17 kdy: 22. 12. 2017, 16:19:41 »
Kód: [Vybrat]
Zajímá mě, jaký je konsenzus na absolventky Czechitas.

Tak jako ostatní firmy v Praze (a asi i jinde) i ta moje řeší nedostatek vývojářů, testerů, analytiků a vůbec všeho, co software house potřebuje. Nedalo mi to a trochu blíže jsem se podíval na Czechitas. Jestli to chápu správně, jsou to holky z různých neIT oborů, které se jakýmsi způsobem rekvalifikují?

Domluvil jsem pohovor se 3 z nich na pozici junior vývojář a junior tester. Zatím byly dvě z nich, bohužel jsem u pohovoru nemohl být a už je to tedy nějaká doba, co jsem naposledy programoval. Každopádně můj CTO (kámoš co-founder) to zhodnotil jako tragédii. Nebyl jsem tam, nemohu soudit. Trochu mi přijde, že to možná trochu přeháněl, protože on je tou technikou lehce švihnutej. Takže nemám obrázek.

Jako podnikatel vidím samozřejmě benefity: nedostatkoví zaměstnanci za nízké náklady. Ovšem i junior vývojář musí něco umět, že.

No někdo nějaká zkušenost, nějaký názor? Nerad bych si do firmy zanesl kdoví co, ale může to být i velmi dobrá příležitost.
Velká část žen z tohoto programu jsou svobodné matky a nebo absolventky humanitních oborů bez uplatnění.
Mají zkušenosti jen z kurzu, ale to nestačí. Než vznikne juniorní programátor, musí mít za sebou alespoň 1-3 roky tvrdé (tj. denně alespoň 5-8 hodin) domácí nebo univerzitní práce. Za předpokladu že je talentovaný.

Czechitas je na stejné úrovni jako snaha přeučit horníky na web design. Pár z nich budou skryté talenty, zbytek odpad.
Je na vás zdali máte prostředky na hledání 2% hvězd mezi 98% zoufalců.

Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #18 kdy: 22. 12. 2017, 19:34:24 »
Velká část žen z tohoto programu jsou svobodné matky a nebo absolventky humanitních oborů bez uplatnění.
Mají zkušenosti jen z kurzu, ale to nestačí. Než vznikne juniorní programátor, musí mít za sebou alespoň 1-3 roky tvrdé (tj. denně alespoň 5-8 hodin) domácí nebo univerzitní práce. Za předpokladu že je talentovaný.

Czechitas je na stejné úrovni jako snaha přeučit horníky na web design. Pár z nich budou skryté talenty, zbytek odpad.
Je na vás zdali máte prostředky na hledání 2% hvězd mezi 98% zoufalců.

Na druhou stranu, jako simulátor zákazníka pro školení technické podpory by to asi i fungovalo...

O

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #19 kdy: 22. 12. 2017, 21:24:30 »
Velká část žen z tohoto programu jsou svobodné matky a nebo absolventky humanitních oborů bez uplatnění.

Máš k tomuhle nějaký konkrétní věrohodný zdroj?


cumil

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #20 kdy: 22. 12. 2017, 22:02:56 »
http://starty.cz/clanky/lide/ajtaci-ve-flanelkach-jsou-vyhynuly-druh-ted-leti-ajtacky/

"Doba, kdy se po vyleštěných chodbách korporací plížila mastná mánička v manžestrácích a pletených ponožkách vražených do sandálů, je nenávratně pryč. Vývojářů je nedostatek a dívky nové generace vyrůstají s mobilem v kolébce stejně jako chlapci. Zvýšit atraktivitu IT odvětví pro něžné pohlaví je jedním ze způsobů jak uspokojit požadavky trhu a zároveň bojovat proti genderovým stereotypům."


Pockat pockat, tak vy teda bojujete proti tem stereotypum a nebo je vytvarite?

Je mi smutno ze z mych dani se plati nechutne stvave femfasisticke kampane.



xyz

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #21 kdy: 22. 12. 2017, 22:33:25 »
Proč si myslíte, že ženy nejsou v IT obecně příliš zastoupeny?
Je to kombinace mnoha faktorů. Ženského sebevědomí, mystifikace obtížnosti nebo nedostatek informaci o IT oboru mezi ženami.


 :D :D :D V době, kdy internet má každej vidlák na vesnici, je akutní nedostatek informací o IT oboru mezi ženami. Zajímalo by mě, jestli to je zas nějaký vysavač na dotace nebo inkubátor budoucích matek ve stylu HR.

Lama

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #22 kdy: 23. 12. 2017, 01:08:33 »
nedostatek informaci o IT oboru mezi ženami.


Pokud si někdo v dnešní době nedokáže vyhledat aspoň základní informace, tak je asi vážně neschopný. Sorry jako.

J

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #23 kdy: 23. 12. 2017, 03:35:18 »
Nerad bych si do firmy zanesl kdoví co, ale může to být i velmi dobrá příležitost.
Máš na mysli nové talenty v IT a diverzitu v pracovních týmech, bez které se neobejdeš? Protože vo to tady gou...

Jsme holky a kluci, kteří se pohybují ve světě IT. Holek je tu málo. Chceme to změnit a vyrovnat síly. Chceme víc žen do IT, protože to má smysl. A protože bez digitální gramotnosti se už brzy neobejde vůbec nikdo. A protože firmy se zas neobejdou bez nových talentů v IT a diversity v pracovních týmech.
Zdroj: https://www.czechitas.cz/cs/kdo-jsme

Jak taková diversita později může vypadat v praxi a ne jen na papíře, je známo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Google's_Ideological_Echo_Chamber

Pockat pockat, tak vy teda bojujete proti tem stereotypum a nebo je vytvarite?

Je mi smutno ze z mych dani se plati nechutne stvave femfasisticke kampane.

Ještě ti chybí ten zbytek. ::)
https://forum.root.cz/index.php?topic=15123.msg205509#msg205509

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #24 kdy: 23. 12. 2017, 04:34:24 »
On ten kluk z Google měl fakt pravdu. Kolik takových Czechitas si na práci pak jen hraje a dělá to někdo za ně? Jen aby se naplnili kvóty.
Prostě takový novodobý úřad práce / sociálka ... každému produktivnímu sebereme jeho část a pěkně to přerozdělíme.

Nikdo jim nikdy nebránil dělat něco takového, všude by je vzali pokud mají potřebné schopnosti.
Jenže ony nechtějí obětovat ten čas a hledat si informace. Potřebují kurzíky... umělou práci a klid.

Ten tón jejich zpráv je ve stylu "máme na to právo, jestli to umíme to neřeš".
« Poslední změna: 23. 12. 2017, 04:39:56 od Jan Forman »
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

N

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #25 kdy: 23. 12. 2017, 05:21:24 »
Další hloupý trolling zaměřený na zamindrákované chudáky.

Catness

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #26 kdy: 23. 12. 2017, 08:01:08 »
Co k tomu říct  :-[

Czechitas fungují tak, že jsou vypsané kurzy za zvýhodněné ceny (většinou celodenní workshop v ceně do tisíci korun, ale většinou je to míň) a ty vede většinou lektorka nebo nějaký normální lektor. Proč to existuje? Protože jsme vytlačené testosteronovými borci, podle kterých když to není naprogramované bez chyby s testy do půl hodiny, tak smůla, nemáš nárok  >:(

Říkejte si o tom, co chce, ale já si tím před rokem prošla a teď dělám testerku a nepřijde mi, že bych nějak zaostávala oproti svým mužským kolegům. Pan podnikatel si nás možná plete s ubytovnou pro ukrajince.

My bychom IT chtěly dělat taky, ale vytvořili jste nám tak hnusnou agresivní kulturu, že na to musíme jít po svém  :P Beztak to je zas fake a jen kydání hnoje na Czechitas   >:(

Smrt feminam

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #27 kdy: 23. 12. 2017, 08:05:04 »
Co k tomu říct  :-[

Czechitas fungují tak, že jsou vypsané kurzy za zvýhodněné ceny (většinou celodenní workshop v ceně do tisíci korun, ale většinou je to míň) a ty vede většinou lektorka nebo nějaký normální lektor. Proč to existuje? Protože jsme vytlačené testosteronovými borci, podle kterých když to není naprogramované bez chyby s testy do půl hodiny, tak smůla, nemáš nárok  >:(

Říkejte si o tom, co chce, ale já si tím před rokem prošla a teď dělám testerku a nepřijde mi, že bych nějak zaostávala oproti svým mužským kolegům. Pan podnikatel si nás možná plete s ubytovnou pro ukrajince.

My bychom IT chtěly dělat taky, ale vytvořili jste nám tak hnusnou agresivní kulturu, že na to musíme jít po svém  :P Beztak to je zas fake a jen kydání hnoje na Czechitas   >:(

Ja to porad rikam, ze ty retezy od plotny by se mely delat pevnejsi.

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #28 kdy: 23. 12. 2017, 08:34:50 »
Jsem jediný kdo očekával poněkud jiné zkušenosti, než ty programátorské, když už tedy s holkama má možnost přijít do styku? :)
Videl jsi nekdy nejakou fotku z takove akce? S tim nechces nechces mit styk...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

anonym (ten pravej)

Re:Zkušenosti s absolventkami programu Czechitas
« Odpověď #29 kdy: 23. 12. 2017, 08:54:18 »
root je prostredi plne retardovanych zamindrakovanych  debilu a jejich diskuznich zvratku.

Bohuzel to  vypovida dost  o spolecnosti, coz je  mi lito.

Kecy o retezu a styku si nechte pro sve (nejspis virtualni) partnerky, zkuste nekdy vyjit ven a delat neco normalniho, ITci jste po vetsinou stejne na hovno.