Jakou IP kameru

wajta

Jakou IP kameru
« kdy: 21. 12. 2017, 13:35:32 »
Zdravím,

potřeboval bych spolehlivou kameru do skladové haly.
Moje požadavky jsou zhruba tyto:
- rozlišení alespoň 720x480
- noční vidění
- výstup standardní jpeg stream
- možnost nastavit nějaký alarm
- rozhraní ethernet (když bude i wifi nevadí, ale drát je drát)
- za možnost otáčení a zoomu bych se nezlobil
- cena řekněme do 7000 plus mínus

Z počátku to bude pouze k občasnému nahlížení, později se bude možná i nahrávat. Na to bych rád využil
Raspberry Pi.

Můžete mi něco doporučit?
Jde mi zejména o informace z praxe.


Martin Dvořák

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #1 kdy: 21. 12. 2017, 18:14:59 »
Nějakou od Hikvision, mám s nimi dobrou zkušenost.

Jméno

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #2 kdy: 21. 12. 2017, 18:56:07 »
taky hikvision dobre zkusenosti.

romanz

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #3 kdy: 21. 12. 2017, 21:44:15 »
mam v chodu asi 20 kamer vesmes od Vivoteku (od 1280x800, nebo fullHD), nejstarsi cca 8 let a jede to porad nevim o tom.
Napajeni pres POE (ethernet kabel desitky metru). Vetsina ve vyrobnich halach a skladech.
Vivotek k tomu zdarma dodava funkcni sw pro windows, funguje to velmi spolehlive, nahravani pri pohybu, vsechno je pekne nastavitelne.
Kde kvuli tomu nechcete mit spustene PC da se pouzit nahravani na NAS Synology kde je na to balicek Surveillance station. V cene NASU je licence pro jednu kameru, dalsi se daji prikoupit (kamera se tam da pripojit v podstate jakakoliv)
Obe reseni nahravani maji www rozhrani sledovatelne na pc i mobilnich zarizenich.

Nahravat na RPi je podle me blbost. Pro zakladni nahravani maji kamery vlastni SD slot, ale porad je to nespolehliva SD karta. System musite nastavit a pak se o to rok nestarat a presto mit jistotu ze tam zaznam je az bude potreba.

A nakonec jeste jeden tip..  doma na dvore mam uz treti rok pod okapem tuhle cinskou kameru za 830,-
http://www.volumerate.com/product/escam-qd300-onvif-p2p-cmos-3-6mm-lens-waterproof-network-ip-bullet-camera-w-4-ir-led-white-324862?utm_source=vr&utm_medium=productbysearch&utm_campaign=search

Hlinikove telo, HD rozliseni, nocni prisvit za 15M, za tu cenu super vec. uz jsem to rok nerestartoval a jede spolehlive  ;)

PaulBrno

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #4 kdy: 08. 09. 2018, 17:41:22 »
mam v chodu asi 20 kamer vesmes od Vivoteku (od 1280x800, nebo fullHD), nejstarsi cca 8 let a jede to porad nevim o tom.
Napajeni pres POE (ethernet kabel desitky metru). Vetsina ve vyrobnich halach a skladech.
Vivotek k tomu zdarma dodava funkcni sw pro windows, funguje to velmi spolehlive, nahravani pri pohybu, vsechno je pekne nastavitelne.
Kde kvuli tomu nechcete mit spustene PC da se pouzit nahravani na NAS Synology kde je na to balicek Surveillance station. V cene NASU je licence pro jednu kameru, dalsi se daji prikoupit (kamera se tam da pripojit v podstate jakakoliv)
Obe reseni nahravani maji www rozhrani sledovatelne na pc i mobilnich zarizenich.

Nahravat na RPi je podle me blbost. Pro zakladni nahravani maji kamery vlastni SD slot, ale porad je to nespolehliva SD karta. System musite nastavit a pak se o to rok nestarat a presto mit jistotu ze tam zaznam je az bude potreba.

A nakonec jeste jeden tip..  doma na dvore mam uz treti rok pod okapem tuhle cinskou kameru za 830,-
http://www.volumerate.com/product/escam-qd300-onvif-p2p-cmos-3-6mm-lens-waterproof-network-ip-bullet-camera-w-4-ir-led-white-324862?utm_source=vr&utm_medium=productbysearch&utm_campaign=search

Hlinikove telo, HD rozliseni, nocni prisvit za 15M, za tu cenu super vec. uz jsem to rok nerestartoval a jede spolehlive  ;)

Chci se zeptat, jak kamera zvládá nízké teploty kolem nuly a mráz? Funguje bez problémů? Předem díky za odpověď.


ffef

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #5 kdy: 08. 09. 2018, 22:16:19 »
Měl jsem čínské kamery a ty vysloveně nesnášely zimu, ale v zásadě je to jedno protože po dvou letech z dvaceti fungovalo pět.

Pak mám kombinaci Viotek a Sony (boxy v krytech) je jich asi deset a po pěti letech absolutně bez poruchy.

romanz

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #6 kdy: 08. 09. 2018, 22:32:12 »
A nakonec jeste jeden tip..  doma na dvore mam uz treti rok pod okapem tuhle cinskou kameru za 830,-
http://www.volumerate.com/product/escam-qd300-onvif-p2p-cmos-3-6mm-lens-waterproof-network-ip-bullet-camera-w-4-ir-led-white-324862?utm_source=vr&utm_medium=productbysearch&utm_campaign=search

Hlinikove telo, HD rozliseni, nocni prisvit za 15M, za tu cenu super vec. uz jsem to rok nerestartoval a jede spolehlive  ;)

Chci se zeptat, jak kamera zvládá nízké teploty kolem nuly a mráz? Funguje bez problémů? Předem díky za odpověď.

no jak jsem psal..  je nekolik let venku pod okapem, posledni zimy byly mrazy kolem 20°C nebo v lete vedra 36°C (ale slunce na ni primo sviti jen dopoledne). Zima je proste v pohode, veskerej pohyb nahravam a kdyz na to obcas kouknu zpetne tak to jede za kazdyho pocasi.

Sam se divim.. za tu cenu.. Bud jsem chytil extreme kvalitni kus a nebo jsou opravdu takhle kvalitni..  Aktualni cena je asi 600 korun..  podobna venkovni kamera od Vioteku stoji min. 10x vic..

Snad jedinej zapor je ze nema napajeni aktivnim POE IEEE 802.3af - musi se k to tedy resit pasivnim POE injektorem pripadne blizsi zasuvkou... ale za tu cenu  :D

Medo

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #7 kdy: 09. 09. 2018, 10:09:56 »
DAHUA TUBE 4MP IP HFW4431R-Z, ebay, 100 eur.

50m IR prisvit (realne se odskusali do 25, viac nedovoluje monitorovany priestor, 100% spokojnost)
Opticky zoom + mozny digitalny vyrez nad tym.
Pri zoome (optickom) vies na tych 50m cca rozpoznat tvar (den). (Ale to uz je strop, a trochu uz tipujes, kto to bol).
Uspokojivo by som to videl asi na 30m noc, 40m den).

Vies zadefinovat zony zaujmu, t.j. zacne nahravat, ci sposobit alarm, ked je napr. prekrocena ciara, obdlznik ...
(niekto zaparkuje/odide z parkovacieho miesta ...), nehladiac nato, ze vo zvysku pola kamery je pohyb.

Nema natacanie do stran.
Uaaa - IE plugin .. (asi jedina vec, co ma z principu na tom se.re)

Za tie prachy super kseft ...

Lol Phirae

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #8 kdy: 09. 09. 2018, 10:21:45 »
Uaaa - IE plugin .. (asi jedina vec, co ma z principu na tom se.re)

Aha. Takže ve skutečnosti to funguje pouze ve Widlich na systému, kde máš admina (a to jen do doby, než MS z těch Widlí IE definitivně vykopne), a to ještě jen do doby, než se aktualizacemi rozbije ta ActiveX sračka, na které to běží.

No, tak takovýchhle "super kšeftů" jsem nedávno vyhazovat plnou krabici.

Mimochodem, ty kamery jsou výhradně pro Čínu, pokud tam vidíš cokoliv jiného než rozsypaný čaj, je to tam dobastlené přes upravený firmware => neupgradovatelné.

 ::) ::) ::)

dustin

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #9 kdy: 09. 09. 2018, 10:52:35 »
IMO to je ovládané obyčejnými http příkazy, které lze snadno odchytit. Aspoň tak to měla onvif PTZ kamera, se kterou jsem dělal nedávno. Původní sw byl dobrý tak pro otestování, že funguje, jinak jsem jej vůbec nepoužil. Vůbec bych se takové kamery nebál.

Medo

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #10 kdy: 09. 09. 2018, 11:17:10 »
Lol - ano viem, co mi vsak nebranilo ju kupit za tie prachy.
A spravne - ONVIF funguje dobre, takze srac.ckovy sw nie je dovod pouzivat.
(aj ked zakaznik to chce vyhradne na live sledovanie, takze je to jedno ... a upgrady mi ziadny activex prvok nezrusia, lebo tam je w7 :-)


Lol Phirae

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #11 kdy: 09. 09. 2018, 12:09:00 »
IMO to je ovládané obyčejnými http příkazy, které lze snadno odchytit.

Jasně, odchytávat příkazy, aby se to dalo použít, to je přímo snová produkt... To se ta čínská zabackdoorovaná sračka skutečně vyplatí!!! Hlavně že to vyšlo jen na 100€.

Ještě k původnímu dotazu:

Citace
- rozlišení alespoň 720x480

A co si od toho slibujete? Jako na to, abych poznal, jestli tam hoří nebo ne, na to slouží spíš požární čidla, a to, že do haly naboural kamion, taky asi poznám i bez kamery. Fakt by bylo dobré si definovat, k čemu následně ty nahrávky budou sloužit - při tomhle "rozlišení" to např. k identifikaci osob je zcela nepoužitelné.

dustin

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #12 kdy: 09. 09. 2018, 12:20:28 »
Jedna věc je kamera, druhá je software. Ne každému vyhovuje zrovna ten dodávaný výrobcem, i kdyby byla sebeznačkovější. Proto to má nějaký standard a softwarů je spoustu. Já si třeba dělal soft vlastní, protože to bylo speciální použití ve stavebním stroji. Normálně fungovala s několika onvif softy, co jsem testoval.

Někdo řeší updaty softwaru od výrobce, někdo použije něco jiného. Každému co umí a potřebuje.

Lol Phirae

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #13 kdy: 09. 09. 2018, 12:43:05 »
Někdo řeší updaty softwaru od výrobce

Opravdu nechápu, jak third-party nebo vlastní zbastlený software vyřeší bezpečnostní díry a chyby ve firmwaru kamery. Ale asi jsem extrémně nechápavý...  ::)

dustin

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #14 kdy: 09. 09. 2018, 14:37:45 »
Nemluvil jsem o firmwaru, ale o obslužných softwarech přibalených ke kameře. Z firmwaru je pro jiný SW potřeba akorát funkční onvif. Pokud jsou v něm chyby již v aktuálním FW, není co řešit.

Pokud někdo takovou čínskou kameru vystaví na net, nedá za obousměrný firewall nebo snad použije nabízené cloudové služby, pak má, co chtěl.

Mluvím o využití jako HW, bez jakýchkoliv SW služeb dodavatele. Kdo chtěl, to pochopil...  Věř mi, že se tu s tebou nebudu hádat.