Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)

MN

Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« kdy: 19. 12. 2017, 04:27:49 »
Zdravím,

potřeboval bych radu. Nemáte někdo tip na spolehlivý VDSL modem (ideálně s Wifi)? V současné době mám na 50/5 lince běžně dodávaný Zyxel od O2 a je to peklo, které se musí několikrát týdně restartovat, resp. ke kterému se již teď skoro ani nepřipojím... Nemám v podstatě žádné požadavky, budou na tom běžet 3 počítače a 3 telefony, ale musí to fungovat bez problémů v běžném domácím zatížení.

Bohužel jsem již ztratil ponětí o nabídce v "běžných" značkách jako Asus, Zyxel atd. Na všech ostatních místech mám Mikrotik RB751G neob 951G a nevím o nich, představoval bych si něco podobného (používám jen základní funkce, ale chci stabilitu).

Díky za pomoc.


t2000

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #1 kdy: 19. 12. 2017, 12:10:55 »
Mám ten jejich Comtrend VR-3026e v2 asi rok, funguje bezproblému, akorát to web GUI je šílené.. Provoz 4PC a 2 VOIP telefony přes kabel, 2 mobilní tel. a 1 notebook na wifi.

spacek

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #2 kdy: 19. 12. 2017, 12:40:24 »
Stávající Zyxel (či jinej VDSL) do bridge a za něj pověs Mikrotik. Používám to také tak.

Josh

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #3 kdy: 19. 12. 2017, 12:41:29 »
Pokud máš mikrotiky, tak ideál. Přepni toho Zyxela do bridge módu a přestane se kousat. A PPPoE vytáčej z mikrotiku. Já mám místo mikrotiku Turris, ale princip je stejnej. O Zyxeloj jsem už tak 3/4 roku neslyšel.

Pokud máš ten vmg1312-b30b tak si stáhni firmware z t-mobile, byl malinko stabilnější podle některých diskuzí.

SB

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #4 kdy: 19. 12. 2017, 15:21:19 »
Jak píšou ostatní: Hledáním v diskusích nakonec zjistíte, že pravděpodobně neexistuje (a levný už vůbec ne) modem VDSL (kterých je i tak málo) kombinovaný s routerem, který by byl spolehlivý. Takže je třeba cokoliv spolehlivého v bridge + jakýkoliv slušný router (např. Mikrotik je ověřený).


Ondro

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #5 kdy: 19. 12. 2017, 17:27:00 »
Vyber je dost slaby, bud spominany bridge alebo nieco od Asusu. Zyxel ma uz svoju najvecsiu slavu za sebou a je tu este Tp-link, ktory celkom stabilne funguje ale ma svoje muchy a bezne dlho nevydrzi. Osobne som nedavno kupil Asus DSL-AC52U, ma to slusne parametre, siroke moznosti nastavenia a ak sa clovek vyzna tak si vie celkom slusne vyladit nastavenie DSL linky.Je to taky stred v ponuke Asusu.

MN

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #6 kdy: 19. 12. 2017, 23:53:23 »
Takže jestli to dobře chápu, tak v podstatě nic kombinovaného za rozumné SOHO peníze neexistuje a bez kombinace pořádný router + modem v bridgi se nedá zařídit nic pořádného. OK, v tom případě asi budu řešit Mkt a napojit ho jako bridge za ten Zyxel... Díky...

Sklicko

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #7 kdy: 20. 12. 2017, 10:35:42 »
Zdravím,

potřeboval bych radu. Nemáte někdo tip na spolehlivý VDSL modem (ideálně s Wifi)? V současné době mám na 50/5 lince běžně dodávaný Zyxel od O2 a je to peklo, které se musí několikrát týdně restartovat, resp. ke kterému se již teď skoro ani nepřipojím... Nemám v podstatě žádné požadavky, budou na tom běžet 3 počítače a 3 telefony, ale musí to fungovat bez problémů v běžném domácím zatížení.

Bohužel jsem již ztratil ponětí o nabídce v "běžných" značkách jako Asus, Zyxel atd. Na všech ostatních místech mám Mikrotik RB751G neob 951G a nevím o nich, představoval bych si něco podobného (používám jen základní funkce, ale chci stabilitu).

Díky za pomoc.

VDSL modemy sa riesli na Rootu napr. tu:

https://forum.root.cz/index.php?topic=14061.45

https://forum.root.cz/index.php?topic=13209.0

daemon

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #8 kdy: 20. 12. 2017, 13:30:31 »

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #9 kdy: 20. 12. 2017, 14:22:19 »
Já jsem měl podobné problémy se Zyxelem, ale potom i s dalšími modemy. Na vině byla zašuměná telefonní linka. A stačilo dotáhnou šrouby v krabicích.

Sklicko

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #10 kdy: 20. 12. 2017, 16:11:23 »
Což něco z tohoto?

http://www.draytek.cz/cz/vdsl-routery

Ja som tiez uvazoval o Dryteku, ale su velmi drahe. Obycajny VDSL bez WiFi je za 120 Ejro od SK distributora Atttel.sk

Jan Jan

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #11 kdy: 07. 01. 2018, 18:13:08 »
Také jsem teď řešil jestli koupit nový VDSL modem/router jako náhradu za ten shit od O2, ale koupit něco trochu rozumného je tak cca +/- 5000,-.

https://www.alza.cz/asus-dsl-ac68u-d2170125.htm

Tak jsem nechal ten pološílenej Comtrend, vše jsem na něm vypnul a za něj připojil za 1600,- Tenda AC9:

https://www.alza.cz/tenda-ac9-d4589296.htm?o=1

Domácí wifi běhá jak po kabelu, je to cca 3xrychlejší ten Comtrend a hlavně to má úžasný signál - pokrytí RD přízemí i patro. Plus je i sdílení tiskárny nebo disku. Za ty prachy bomba.

Re:Stabilní VDSL modem (ideálně s Wifi)
« Odpověď #12 kdy: 07. 01. 2018, 20:33:24 »
Po nekolika marnych pokusech najit neco slusneho jsem pred asi 5 roky koupil Fritzbox a od te doby mam klid. Jen O2 TV na tom nerozbehnete.