Dobré IDE pro C/C++ pod Linuxem

trouba

Dobré IDE pro C/C++ pod Linuxem
« kdy: 18. 12. 2017, 19:53:52 »
Ahoj,

trapi mne kolisajici kvalita IDE pro C/C++ bezicich pod Linuxem.

Me zakaznicke pozadavky:
- Uroven autocompletion alespon jako MS VS
- Podpora (nejlepe nativni) projektu CMake
- Podpora Clang (vicemene je mi jedno cim si to bude interne parsovat, na buildy ma server, cilem ale je, aby to co mi Clang vyhodoti jako OK kod nevyhodnocovalo IDE jako chybu)
- Podpora C++17 (zejmena s ohledem na autocompletion)
- Jako bonus stabilni debuger frontend, no a trosku uziv. prijemny. alespon dobry print STL kontejneru, rozumne moznosti krokovani, vse ostatni by bylo super. slozitejsi pripady jsem ochoten resit hardcore konzoli.

Co jsem zkusil:
- KDevelop, bajecny nastroj. Bohuzel je nevyzpytatelny. Neco co dnes funguje vam zitra na projekt s trosicku odlisnym nastavenim fungovat prestane. Debuger v KDevelop je nestabilni tragedie.
- QtCreator, bajecny nastroj. Bohuzel vzdy kdyz na nej z KDevelopu prejdu, narazim na stare bugy, ktere jakoby nikomu nevadi. Nyni je to nested namespaces z C++17. Cokoliv co je deklarovane uvnitr nested namespace zapisu (napespace neco::nekde{ class blablabla{};} ), proste nejde proklikavat.
- Eclipse CDT, uz jsem to dlouho nezkousel, ale asi bych si jen potvrdil, ze je to pomale, nestaci mu 16GB ram a kazde moderni CPU uz nema dost sil, aby zarucilo dobrou odezvu - NO JAVA FLAME
-...?

Fakt prosim zadny flame, jen mne zajima jestli neroste nejake nove mlade jako konkurence mym dvema tradicnim IDE.
« Poslední změna: 18. 12. 2017, 23:22:01 od Petr Krčmář »


lopati mlade

Re:Dobre IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #1 kdy: 18. 12. 2017, 20:08:31 »
Co CLion? Pry je to bomba, ale vim jen tak neopustim  8)

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobre IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #2 kdy: 18. 12. 2017, 20:18:00 »
Na PC mám Windows, ve VirtualBoxu Linux a C++ píšu pro oba systémy. Visual Studio mám intalované, občas v něm něco dělám, ale raději mám notepad++ a kompilátory v příkazové řádce. Je to asi hlavně věc zvyku. A mě příkazovou řádku naučil hlavně ten zmíněný Eclipse, protože v práci dělám i Javu a mají tam jen Eclipse. Dlouho jsem měl EditPlus se spouštěním javac, později jsem přešel na notepad++. V těchto editorech jsem si zvykl na funkce, které IDE nemají. Nebýt Javy a Eclipsu, asi bych doteď zůstal ve Visual Studiu a nepoznal bych svět netušených možností příkazové řádky.

Trupik

Re:Dobre IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #3 kdy: 18. 12. 2017, 20:47:29 »
Mne sa celkom dobre robilo s Code::Blocks, ale je to už dávno a netuším, či to má všetky tie fičúry, čo spomínaš. I keď za pokus nič nedáš.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobre IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #4 kdy: 18. 12. 2017, 21:27:04 »
- Eclipse CDT, uz jsem to dlouho nezkousel, ale asi bych si jen potvrdil, ze je to pomale, nestaci mu 16GB ram a kazde moderni CPU uz nema dost sil, aby zarucilo dobrou odezvu - NO JAVA FLAME

Ne že bych chtěl nějak extra obhajovat Eclipse, ale čím to, že to kromě desktopu s 16 GiB RAM používám i na notebooku se 4 GB RAM se sdílenou grafickou pamětí na Učkové i3 a nestěžuji si (samozřejmě odezva java aplikace se nedá srovnávat s nativní jako je třeba právě ten KDevelop a QT creator)...


fela

Re:Dobré IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #5 kdy: 19. 12. 2017, 07:18:35 »
Čo takto GNU EMACS?

- Uroven autocompletion alespon jako MS VS
- Podpora (nejlepe nativni) projektu CMake
- Podpora Clang (vicemene je mi jedno cim si to bude interne parsovat, na buildy ma server, cilem ale je, aby to co mi Clang vyhodoti jako OK kod nevyhodnocovalo IDE jako chybu)
- Podpora C++17 (zejmena s ohledem na autocompletion)
  -- toto netuším
- Jako bonus stabilni debuger frontend
   -- ja programujem len v C, tam gdb ide perfektne; na C++ je zrejme ddd

trouba

Re:Dobre IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #6 kdy: 19. 12. 2017, 08:09:44 »
.. dělám, ale raději mám notepad++ ...
.. později jsem přešel na notepad++.

Milujii Notepad++ :-).

trouba

Re:Dobré IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #7 kdy: 19. 12. 2017, 08:20:57 »
- QtCreator, bajecny nastroj. Bohuzel vzdy kdyz na nej z KDevelopu prejdu, narazim na stare bugy, ktere jakoby nikomu nevadi. Nyni je to nested namespaces z C++17. Cokoliv co je deklarovane uvnitr nested namespace zapisu (napespace neco::nekde{ class blablabla{};} ), proste nejde proklikavat.

Update:
Tady jsem vas uvedl v omyl. Diky QtCreatoru 4.4.x z Ubuntu 16.04 jsem dosel k zaveru, ze to nefakci, tento bug https://bugreports.qt.io/browse/QTCREATORBUG-16774 mi to jen potvrdil (v jejich QtCreator buildu chybbi Clang code model a proto se tam pouziva stary GCC backend - bug tady: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/qtcreator/+bug/1682129).

Nastesti jsem to nevzdal, a stahl si stejnou verzi 4.4.x primo od QT (z qt-opensource-linux-x64-5.10.0.run), kde to funguje paradne.

Kazdopadne dekuji za vase reakce.

Ze sportu zkusim ten Emacs :-).

Tommy Angelo

Re:Dobré IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #8 kdy: 19. 12. 2017, 08:26:18 »
CLion  jednoznacne. A ak mas rad vim, tak nainstalovat plugin ideavim  :)

ano

Re:Dobré IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #9 kdy: 19. 12. 2017, 08:30:46 »
Za mna NetBeans - len si nie som isty tou podporou clang a C++ 17 (treba overit). :)

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobré IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #10 kdy: 19. 12. 2017, 08:43:31 »
CLion  jednoznacne. A ak mas rad vim, tak nainstalovat plugin ideavim  :)
Neběží to náhodou pod Javou ?

Tommy Angelo

Re:Dobré IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #11 kdy: 19. 12. 2017, 13:14:06 »
CLion  jednoznacne. A ak mas rad vim, tak nainstalovat plugin ideavim  :)
Neběží to náhodou pod Javou ?
Áno - ale nič Ti nebráni prečítať si o tom viac: https://www.jetbrains.com/clion/

Daniel Kozak

Re:Dobré IDE pro C/C++ pod Linuxem
« Odpověď #12 kdy: 20. 12. 2017, 10:02:31 »
Ahoj,

trapi mne kolisajici kvalita IDE pro C/C++ bezicich pod Linuxem.

Me zakaznicke pozadavky:
- Uroven autocompletion alespon jako MS VS
- Podpora (nejlepe nativni) projektu CMake
- Podpora Clang (vicemene je mi jedno cim si to bude interne parsovat, na buildy ma server, cilem ale je, aby to co mi Clang vyhodoti jako OK kod nevyhodnocovalo IDE jako chybu)
- Podpora C++17 (zejmena s ohledem na autocompletion)
- Jako bonus stabilni debuger frontend, no a trosku uziv. prijemny. alespon dobry print STL kontejneru, rozumne moznosti krokovani, vse ostatni by bylo super. slozitejsi pripady jsem ochoten resit hardcore konzoli.

Co jsem zkusil:
- KDevelop, bajecny nastroj. Bohuzel je nevyzpytatelny. Neco co dnes funguje vam zitra na projekt s trosicku odlisnym nastavenim fungovat prestane. Debuger v KDevelop je nestabilni tragedie.
- QtCreator, bajecny nastroj. Bohuzel vzdy kdyz na nej z KDevelopu prejdu, narazim na stare bugy, ktere jakoby nikomu nevadi. Nyni je to nested namespaces z C++17. Cokoliv co je deklarovane uvnitr nested namespace zapisu (napespace neco::nekde{ class blablabla{};} ), proste nejde proklikavat.
- Eclipse CDT, uz jsem to dlouho nezkousel, ale asi bych si jen potvrdil, ze je to pomale, nestaci mu 16GB ram a kazde moderni CPU uz nema dost sil, aby zarucilo dobrou odezvu - NO JAVA FLAME
-...?

Fakt prosim zadny flame, jen mne zajima jestli neroste nejake nove mlade jako konkurence mym dvema tradicnim IDE.

CLion, zrovna jsem to nedavno resil, a je to nesrovnatelne lepsi nez cokoliv jineho