Je hashovaný údaj osobný údaj?

j

Re:Je hashovaný údaj osobný údaj?
« Odpověď #30 kdy: 20. 12. 2017, 14:35:29 »
...berie sa to stále ako osobný údaj?
Ehm ... osobnim udajem je LIBOVOLNY udaj nebo soubor udaju, ktery muze identifikovat konkretni osobu nebo jejich skupinu.

Takze tim, ze neco zahashujes si vubec nepomuzes, pokud ten hash je ID ktery identifikuje konkretni osobu, je to ID samo o sobe osobnim udajem.

... když si ofotíš občanku...
Coz je trestne samo o sobe - ofotit OP si smeji (ze zakona a vyhradne se souhlasem, protoze realne to nanic nepotrebuji, potrebuji ty udaje z OP) jen vybrane organizace - napriklad banky.


apion

Re:Je hashovaný údaj osobný údaj?
« Odpověď #31 kdy: 20. 12. 2017, 17:03:02 »
Rodné číslo není dobrý identifikátor, protože existují duplicity.

Ano, pry existuji. Uz jste nejakou osobne potkal? Kolik jich asi v CR bude, aby to muselo delat vrasky nekomu pro nejaka skoleni? Navic ty duplicity nejspis pochazeji z doby pred centralnim registrem, takze pokud neplanuji skoleni pro duchodce, tak to asi bude jeste mensi problem, nez by se na prvni pohled zdalo.

Duplicity RČ vznikly ze dvou důvodů, první důvod je chyba v porodnici a druhý důvod je úmysl z let 1968 a 1969. Některá RČ jsou použita i 3x. Celkem jich bylo na konci minulého roku necelých 400 a jejich počet stále klesá.

K hlavnímu dorazu: Jakýkoli údaj vedoucí k identifikaci dle zákládních registrů ROB, ROS, RPP a RÚIAN je považován naplnění zákona 101/2000 Sb a ustanovuje správce a zpracovatele těchto údajů odpovědným za splnění veškerých pozadavků zmíněného zákona. :-)


Re:Je hashovaný údaj osobný údaj?
« Odpověď #32 kdy: 20. 12. 2017, 21:16:19 »
Bolo mi povedané že sa čaká na podrobnejšie vyjadrenie právnika ohľadne celého systému takže právne detaily radšej nehám skúsenejším z tejto oblasti. Moja hlavná otázka už bola zodpovedaná (teda že hashovanie nepomáha) takže mňa už budú zaujímať len technické záležitosti okolo a prípadným výhradám právnika sa dúfam dokážem prispôsobiť :D .

Ešte raz ďakujem všetkým za odpovede a o podelenie sa o skúsenosti  :) .