Jak se přihlásit jako root do databáze

Dáda

Jak se přihlásit jako root do databáze
« kdy: 12. 12. 2017, 20:26:44 »
Ahoj, snažím se přihlásit do databáze MariaDB přes phpmyadmin ale dostanu tuto chybu:
Kód: [Vybrat]
#1698 - Access denied for user 'root'@'localhost'
Mám tuto verzi
Kód: [Vybrat]
# mysql --version
mysql  Ver 15.1 Distrib 10.1.26-MariaDB, for debian-linux-gnu (x86_64) using readline 5.2

Našla jsem nějaké řešení ale je to všechno anglicky :( Pomůže někdo?


Lotr

Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #1 kdy: 12. 12. 2017, 20:41:01 »
A přes shell to jde? mysql -u root -p

Těch informací je opravdu celkem málo.

Dáda

Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #2 kdy: 12. 12. 2017, 20:46:20 »
Ano, přes program Putty to jde, zadám heslo a jsem tam. Jaké informace mám prosím doplnit? Jedná se o úplně čistou instalaci serveru bežící na Debianu.




andrej

Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #5 kdy: 12. 12. 2017, 23:10:46 »
Ano, přes program Putty to jde, zadám heslo a jsem tam. Jaké informace mám prosím doplnit? Jedná se o úplně čistou instalaci serveru bežící na Debianu.

"přes program Putty to jde" znamena ze sa ti da prihlasit na server alebo ze sa ti da prihlasit na server a potom spustit mysql -u root -p a dostanes sa do databazy?
lebo ak sa takto nedostanes do databazy tak musim rootovi na localoste pridelit prava na pristup k danej databaze - napriklad pomocou mysql usera a prikazov grant:
mysql -u mysql
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'localhost' WITH GRANT OPTION;
FLUSH PRIVILEGES;
alebo musis spravit noveho usera pre phpmyadmin https://askubuntu.com/questions/763336/cannot-enter-phpmyadmin-as-root-mysql-5-7 a tomu pridelit prislusne prava.

Dáda

Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #6 kdy: 12. 12. 2017, 23:24:25 »
Příhlásím se na server přes Putty, pak spustím příkaz mysql -u root -p, zadám heslo a jsem uvnitř databáze.


Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #8 kdy: 13. 12. 2017, 06:30:24 »
Mrknul bych na konfiguraci pro phpMyAdmin...defaultně je to vypnuté...např.: https://www.server-world.info/en/note?os=Debian_9&p=mariadb&f=2

Skid

Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #9 kdy: 13. 12. 2017, 06:52:55 »
Pokud nevis jak na to, pritom si neumis precist anglicky napsany text, doporucuju na to nesahat vubec a pozadat v praci o pomoc nekoho, kdo to umi.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

Hobitt

Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #10 kdy: 28. 09. 2018, 10:23:43 »
Pokud nevis jak na to, pritom si neumis precist anglicky napsany text, doporucuju na to nesahat vubec a pozadat v praci o pomoc nekoho, kdo to umi.
A tobě zase doporučuji nečíst týhle fóra a nepřispívat do nich, protože ti to zbytečně zvedá tlak a může ti prasknout žíla.

Tyhle sobecký komentáře jsou přesně ty které všechny fóra zabijí.
Lidi jako ty si myslí, že všichni hned umí všechno, že všichni se narodili se všmi znalostmi, že všichni hned rozumí všem anglicky napsaným maunálům, že na googlu najde každý všechno.

Ale forum je od toho aby se lidi ptali a jiní jim odpovídali a pomáhali, ti kteří to vědí. Ty jsi nic neporadil čili naprosto zbytečný komentář, ukazujicí jen na tvoji sobeckost. Vsadím se, že jsi taky kdysi něco neuměl a určitě jsi od někoho potřeboval poradit. Ne jen na nějakém foru, ale v životě. A vsadím se že by ti taky vadilo, že by ti například automechanik na dotaz, že ti nejde vyměnit žárovka, odpověděl, že se máš nejdřív vyučit automechanikem a pak se naučit španělsky, protože návod je španělsky. A jestli to neumíš, tak si máš najít někoho jiného protože on ti vlastně nepomůže a ještě ti nezapomene poradit že jsi vlastně lempl.

Stejně zbytečný jako tento můj komentář...

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #11 kdy: 28. 09. 2018, 10:42:19 »
Hobitte, tazatel odpoved dostal. Jestli neumi pouzit google, nebo google translate, je tady seznam, je tady preklad od seznamu. Pokud tazatel neni schopen pouzit ani 1 z vyseuvedenych nastroju, mira IQ bude pod hranici debility (IQ80), tudiz je odpoved na dotaz ohledne spravy databazy naprosto zbytecna protoze to tazatel nebude schopen pouzit. A pokud tazatel neni debil, ale je naprosto liny clovek, tak nikomu normalnimu nebude stat za odpoved.

Lol Phirae

Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #12 kdy: 28. 09. 2018, 13:18:20 »
A nejlepší je za účelem podobného dementního rantu jako předvedl Hobbit exhumovat 3/4 roku uleželou mrtvolu.

 ::) ::) ::)

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #13 kdy: 28. 09. 2018, 14:33:13 »
Tak treba pouziva IPoAC dle rfc1149 a zrovna se dostal k obsahu z pred roku...

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se přihlásit jako root do databáze
« Odpověď #14 kdy: 28. 09. 2018, 14:54:42 »
A nejlepší je za účelem podobného dementního rantu jako předvedl Hobbit exhumovat 3/4 roku uleželou mrtvolu.

 ::) ::) ::)

 ;D ;D ;D