ADSL2+ packet loss

daemon

ADSL2+ packet loss
« kdy: 09. 12. 2017, 08:27:21 »
Jaký packet loss bych měl považovat za přijatelný/obvyklý na ADSL2+ přípojce? 21% to asi nebude, že? Osobně mě, s ohledem na technologii a okolnosti, přijde přijatelných cca <3-5%. Ale možná mám zkreslenou představu...


doctorXY

Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2017, 08:34:10 »
0.00%

Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #2 kdy: 09. 12. 2017, 08:37:59 »
Jaký packet loss bych měl považovat za přijatelný/obvyklý na ADSL2+ přípojce? 21% to asi nebude, že? Osobně mě, s ohledem na technologii a okolnosti, přijde přijatelných cca <3-5%. Ale možná mám zkreslenou představu...

Už 1 % pocítíte jako poměrně nepoužitelnou linku, která se seká. Představte si, že jeden ze sta dotazů do DNS nevyjde - a kolik dotazů udělá jen jedno blbé načtení webové stránky.

Loss musí být 0,00 %.

Jinak je nutné měřit loss při různých parametrech - zejména na větších packetech, případně flood pingem (ale tam už musíte spočítat propustnost linky).

V.

Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #3 kdy: 09. 12. 2017, 08:54:08 »
Hlavně se podívejte na statistiku atm/adsl interfejsu v modemu. To je to, co můžete nejvíc ovlivnit, to se týká přímo vás, linka mezi DSLAMem a modemem. A do toho by měla mluvit vzdálenost a nastavený profil na DSLAMu.
Pravda ještě můžete zkusit jiný splitter nebo jiný modem pro porovnání zda se to nezlepší.

?

Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #4 kdy: 09. 12. 2017, 11:05:23 »
Loss musí být 0,00 %.
Takže 100% dostupnost?


Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #5 kdy: 09. 12. 2017, 13:05:15 »
Loss musí být 0,00 %.
Takže 100% dostupnost?

Po většinu času. Neměla by ale trvale oscilovat "někde pod 100 %".

daemon

Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #6 kdy: 09. 12. 2017, 14:24:43 »
Ok, jenom jsem se chtěl ubezpečit, že nemám přehnané požadavky. ;)
Ta linka slouží jako záložní a nikdy jsem ji v podstatě nepoužíval. Teď ji chci použít na nějaké testovací účely a packet loss (měřeno pomocí ICMP echo) tam je cca 20%. Odjinud je to na stejnou protistranu 0%. V minulosti jsem přes stejný modem byl připojený k jinému ISP a dlouhodobě byl packet loss do cca 1-2%. Odtud pramení moje současná ochota překousnout s jistou rezervou <3-5%.
Šlo mi spíš o zkušenost ostatních, na jiných linkách. Jestli to třeba O2/CETIN nemá nějak plošně rozbité nebo co já  vím... Dnes už se jede přes VDSL a to už jsou úplně jiná zařízení, než na kterých se v minulosti dělalo ADSL.

Ad vzdálenost od DSLAM a jiné vlivy - je to cca 600m, DSL se na tom kabelu provozuje od samého počátku, kdy začalo být komerčně dostupné a nikdy s tím v podstatě nebyl problém. Akorát se během času několikrát změnil ISP.
Mám tady ještě jiný modem, který se chystám vyzkoušet během dneška.

Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #7 kdy: 09. 12. 2017, 15:46:41 »
Nemáte přehnané požadavky. 100 % stav linky musí být většinu času (např. 99 % času). To je úplně jiná situace, než kdyby 100 % času byla linka jen 99 %. V prvním případě prostě vypadne na pár minut, ale pak běží na plno, bez ztrát. V druhém případě se budete neustále vztekat.

Jak jsem už psal, 1-2 % ztrátovosti na malých paktech = pocitově nepoužitelná linka.

daemon

Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #8 kdy: 09. 12. 2017, 19:23:59 »
Mám tady ještě jiný modem, který se chystám vyzkoušet během dneška.

Njn, tak už to vypadá, že to má starý Zyxel za sebou. S D-Linkem packet loss 0%. Asi vyschly elektrolyty a blbne už napájení. Tenhle P660RU-T3 vždycky topil jako kamna.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #9 kdy: 09. 12. 2017, 19:59:41 »
No, obcas take ma neco zkurveneho ISP, ale nemelo by to byt trvaly problem a pokud nejsou prasata, nemeli by to resit tydny. Ale stalo se mi, ze ISP neco preoraval a docela dlouho jsem mel packet loss jak prase.

Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #10 kdy: 09. 12. 2017, 20:03:47 »
No, obcas take ma neco zkurveneho ISP, ale nemelo by to byt trvaly problem a pokud nejsou prasata, nemeli by to resit tydny. Ale stalo se mi, ze ISP neco preoraval a docela dlouho jsem mel packet loss jak prase.

To muselo být pro internet a čtenáře poměrně ulevující.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #11 kdy: 09. 12. 2017, 21:06:55 »
To muselo být pro internet a čtenáře poměrně ulevující.

Silhavy, prectete si neco o tcp/ip. Pisou tam, ze to bylo navrzeno na to, aby to neco vydrzelo. A verim, ze moji pripadnou absenci byste dokazal bohate vykompenzovat vasimi zvasty.

Re:ADSL2+ packet loss
« Odpověď #12 kdy: 09. 12. 2017, 21:36:30 »
A verim, ze moji pripadnou absenci byste dokazal bohate vykompenzovat vasimi zvasty.

Tak na to by moje síly opravdu nestačily.