Síťová karta pro Linux s podporou CWDM

dsewqewqewqeq

Síťová karta pro Linux s podporou CWDM
« kdy: 08. 12. 2017, 21:52:55 »
Dobry vecer, mohol by mi niekto odporucit single port alebo dual port sietovu kartu 10G SFP+ s podporou CWDM? Dakujem.
« Poslední změna: 11. 12. 2017, 09:00:46 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 1 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sietova karta pre Linux s podporou CWDM
« Odpověď #1 kdy: 08. 12. 2017, 23:30:01 »
Ovladace k intel sitovce jsou otevrene, takze "nepodporovany" barevny transciever si tam s trochou snahy rozjedes.

dsewqewqewqeq

Re:Sietova karta pre Linux s podporou CWDM
« Odpověď #2 kdy: 08. 12. 2017, 23:54:31 »
Ako najst kartu ktora podporuje CWDM? Predpokladam, ze nie vsetky INTELy maju CWDM podporu. Konkretne by som tam potreboval zasunut SFP+ na 40-80km.

slezi2

Re:Sietova karta pre Linux s podporou CWDM
« Odpověď #3 kdy: 09. 12. 2017, 11:56:24 »
Intel Corporation 82599ES 10-Gigabit SFI/SFP+ Network Connection (rev 01)
je to karta Supermicro STGN-i2S
a v jednom portu je
LX4358CDR 1611nm EML 0 ~ +4dBm APD < -24dBm 70km
10GEthernet 80km CWDM SFP+ Transceiver

slezi2

Re:Sietova karta pre Linux s podporou CWDM
« Odpověď #4 kdy: 09. 12. 2017, 12:01:07 »
ještě výpis z routeru

root@bgp1:~# ethtool -m eth4
        Identifier                                : 0x03 (SFP)
        Extended identifier                       : 0x04 (GBIC/SFP defined by 2-wire interface ID)
        Connector                                 : 0x07 (LC)
        Transceiver codes                         : 0x80 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00 0x00
        Transceiver type                          : 10G Ethernet: 10G Base-ER [SFF-8472 rev10.4 only]
        Encoding                                  : 0x06 (64B/66B)
        BR, Nominal                               : 10300MBd
        Rate identifier                           : 0x00 (unspecified)
        Length (SMF,km)                           : 80km
        Length (SMF)                              : 25500m
        Length (50um)                             : 0m
        Length (62.5um)                           : 0m
        Length (Copper)                           : 0m
        Length (OM3)                              : 0m
        Laser wavelength                          : 1590nm
        Vendor name                               : OEM
        Vendor OUI                                : 00:00:00
        Vendor PN                                 : LX4357CDR
        Vendor rev                                : 1.0
        Optical diagnostics support               : Yes
        Laser bias current                        : 28.234 mA
        Laser output power                        : 1.4732 mW / 1.68 dBm
        Receiver signal average optical power     : 0.0090 mW / -20.46 dBm
        Module temperature                        : 55.14 degrees C / 131.26 degrees F
        Module voltage                            : 3.2873 V


RDa

  • *****
  • 1 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sietova karta pre Linux s podporou CWDM
« Odpověď #5 kdy: 09. 12. 2017, 13:02:16 »
CWDM nepotrebuje zadnou explicitni podporu - pokud karta ma SFP+ slot (tj. 10G), napr. na Intel X520, coz je taky 82599 - jako hromada dalsich 10G karet... tak to fyzicky pojede. Co nemusi chodit je identifikace SPF modulu a odmitnuti jako necertifikovaneho. Takto jsem si opatchoval drivery aby akceptovali levne Cisco FET-10G moduly.

Pokud jde o nejake long range veci, mozna bych dbal na problem s napajenim, resp. s odvodem tepla.

dsewqewqewqeq

Re:Sietova karta pre Linux s podporou CWDM
« Odpověď #6 kdy: 10. 12. 2017, 00:32:25 »
Dakujem za cenne rady, dost ste mi pomohli  :)

Re:Sietova karta pre Linux s podporou CWDM
« Odpověď #7 kdy: 10. 12. 2017, 22:29:39 »
Pokud potrebujes do 40km, koukej po SFP+ "ER". Pokud vic (cca 80), musis jit do "ZR". Ty delky jsou samozrejme orientacni, rozhoduje celkovy utlum trasy. A pokud by to bylo na hrane, je lepsi vzit silnejsi transceiver a pripadne trochu utlumit.