Postgrey občas nepustí normální mail

Michal Holub

Postgrey občas nepustí normální mail
« kdy: 10. 02. 2011, 08:21:57 »
Ahoj,

podařilo se mi zprovoznit postgrey, žádný spam neprojde, problém mám s tím, že občas to chytne i regulérní email (dle dokumentace nesprávná implementace SMTP protokolu na straně odesílatele).
1x denně si nechám vygenerovat postgreyreport zachycenych emailu a zkontroluju to proti uzivatelum v sql. Jenomze takhle to nemuzu delat donekonecna :( poradte mi prosim jak to vylepsit. Diky
« Poslední změna: 10. 02. 2011, 08:26:22 od Petr Krčmář »


Markoniuss

  • *
  • 19
  • IT Systémový administrátor
    • Zobrazit profil
    • Markoniuss
    • E-mail
Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #1 kdy: 10. 02. 2011, 09:26:24 »
No moc možností není, já to vidím leda na whitelist.

Michal Holub

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #2 kdy: 10. 02. 2011, 09:33:45 »
Whitelistuju, to jo...ale stejne...napriklad onemocnim na 14 dni a hned je tam asi 10 emailu (false positive). Takhle to prece nemuze fungovat ne? Tim padem se to asi moc nepouziva v produkcnim nasazeni, nebo mi neco unika?

Markoniuss

  • *
  • 19
  • IT Systémový administrátor
    • Zobrazit profil
    • Markoniuss
    • E-mail
Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #3 kdy: 10. 02. 2011, 09:39:15 »
My to používáme ve firmě o 100 lidech, a prý si nikdo nestěžuje, ale jinak souhlas, že to není nejideálnější řešení. Sice jako funguje to, ale občas to zdržení e-mailů je až děsivé.

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #4 kdy: 10. 02. 2011, 09:42:26 »
Taky to máme nasazené a bez potíží. Zdržení mailů není problém, protože mail není chat a hlavně si server zapamatuje adresy, které už prošly a pak je pouští okamžitě.


Michal Holub

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2011, 10:13:06 »
Taky to máme nasazené a bez potíží. Zdržení mailů není problém, protože mail není chat a hlavně si server zapamatuje adresy, které už prošly a pak je pouští okamžitě.

A jak jste resili, ze obcas se regulerni email nedostal skrz?

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #6 kdy: 10. 02. 2011, 14:16:03 »
BTW: Aky cas pouzivas na grey liste? U mna je to 3 minuty, SPAM sice chodi, ale tak 1/2. Tu jednu polovicu potom s mensou zatazou odstranis dalsimi anti spam toolsami.

Niektori dilinovia maju nastavenych 30 min... Mozno aj dlhsie. Napriklad moj mail server skusa 1. raz hned, potom za 5 min a potom za 30 min. Ak sa nepodari odoslat, uzivatel dostane bounce.

Cize ak by si dakto dal 40 min a grey liste, odo mna nedostane jediny mail.

Michal Holub

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #7 kdy: 10. 02. 2011, 15:39:06 »
POSTGREY_OPTS="--inet=127.0.0.1:60000 --delay=60" muzu to zvysit, ale problem to (asi) neresi...Fakt se mam spolehat na to, ze kdyz ten odesilatel (=clovek co tomu nerozumi) dostane "rejected" tak po tom bude patrat a posle to znovu?! A to se tyka i velkym serveru jako treba hotmail.de, email.cz ktere se objevily v postgreyreportu

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #8 kdy: 10. 02. 2011, 17:03:51 »
Nechce sa mi citat doku... Tych 60 je minut alebo sekund? Ak minut tak to mas samovrazdu. Ak sekund, tak to je praveze este celkom malo a potom nechapem problem.

EDIT:

POSTGREY_OPTS="--inet=127.0.0.1:60000 --delay=180 --max-age=30 --auto-whitelist-clients=10"

Takze mas nastavenych 60 sekund, cize tvoj mail server prijme mail uz po 1 minute. Cize kde je problem? To akoze niektore mail servre sa neobtazuju poslat po par (5) minutach mail znova? Sa mi nezda...
« Poslední změna: 10. 02. 2011, 17:06:45 od PCnity »

Michal Holub

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #9 kdy: 10. 02. 2011, 18:40:28 »
No prostě asi 3x do týdne najdu v logu zablokovaný email, který by ale měl projít (jde o soukromé klienty)...původně jsem si myslel, že za to může tohle na straně odesílatele
(výňatek z wiki)

On a technical level, some SMTP clients and SMTP servers acting as clients may interpret the temporary rejection as a permanent failure. Old clients conforming only to the obsolete specification (RFC 821) and ignoring its recommendations may give up on delivery after the first failed attempt—RFC 821 states that clients "should" retry messages rather than using the word "must". RFC 2119 dictates that "should" means recommended and to ignore at your own risk, and it is a violation of the current SMTP standard for the client to fail to retry. The current SMTP specification (RFC 5321) clearly states that "the SMTP client retains responsibility for delivery of that message" (section 4.2.5) and "mail that cannot be transmitted immediately MUST be queued and periodically retried by the sender." (section 4.5.4.1).

Jenomže jsou tam i servery jako hotmail.de a email.cz (u kterých bych tohle nečekal). Samozřejmě to whitelistuju...ale celkem mě děsí představa, že se prostě nějaký email nedostane tam kam má.

Gazda

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #10 kdy: 10. 02. 2011, 22:51:43 »
Ahojte,

nedávno som tiež pátral, prečo náš sqlgrey neprepúšťa niektoré správy. Bolo to preto, že druhý pokus o doručenie prišiel síce od toho istého hostname, ale z inej IP-adresy. U mňa išlo konkrétne o moutng.kundenserver.de

dig moutng.kundenserver.de

vráti viacero IP-adries, i čím si sqlgrey bežne poradí, pokial sú tie adresy z jedného /24 subnetu, lenže v tomto prípade sú v hre dva subnety).

V sqlgrey pomohlo jedine zaradenie do whitelistu. Postgrey má možno rovnaký problém.

vandrovnik

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #11 kdy: 10. 02. 2011, 23:26:08 »
Chcete říct, že po 30 minutách se už s doručením mailu neobtěžujete? To mi připadá jako dost málo, ve firmě, kde dělám správce, se celkem běžně párkrát do roka stává, že jsou několik hodin bez proudu, tudíž i bez mailserveru, který by maily přijal. Většina serverů má interval pro doručení myslím 3 dny.

BTW: Aky cas pouzivas na grey liste? U mna je to 3 minuty, SPAM sice chodi, ale tak 1/2. Tu jednu polovicu potom s mensou zatazou odstranis dalsimi anti spam toolsami.

Niektori dilinovia maju nastavenych 30 min... Mozno aj dlhsie. Napriklad moj mail server skusa 1. raz hned, potom za 5 min a potom za 30 min. Ak sa nepodari odoslat, uzivatel dostane bounce.

Cize ak by si dakto dal 40 min a grey liste, odo mna nedostane jediny mail.

vandrovnik

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #12 kdy: 10. 02. 2011, 23:29:43 »
A proč dvě podsítě vadí? V nejhorším případě to tedy vypadá tak, že nastane pokus z první podsítě, postgrey ho odmítne. Oni to po pár minutách zkusí z druhé podsítě, postgrey odmítne. Potřetí to projde, protože postgrey už má zaznamenané pokusy z obou podsítí.

Ahojte,

nedávno som tiež pátral, prečo náš sqlgrey neprepúšťa niektoré správy. Bolo to preto, že druhý pokus o doručenie prišiel síce od toho istého hostname, ale z inej IP-adresy. U mňa išlo konkrétne o moutng.kundenserver.de

dig moutng.kundenserver.de

vráti viacero IP-adries, i čím si sqlgrey bežne poradí, pokial sú tie adresy z jedného /24 subnetu, lenže v tomto prípade sú v hre dva subnety).

V sqlgrey pomohlo jedine zaradenie do whitelistu. Postgrey má možno rovnaký problém.

Michal Holub

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #13 kdy: 11. 02. 2011, 08:07:27 »
Chcete říct, že po 30 minutách se už s doručením mailu neobtěžujete? To mi připadá jako dost málo, ve firmě, kde dělám správce, se celkem běžně párkrát do roka stává, že jsou několik hodin bez proudu, tudíž i bez mailserveru, který by maily přijal. Většina serverů má interval pro doručení myslím 3 dny.

BTW: Aky cas pouzivas na grey liste? U mna je to 3 minuty, SPAM sice chodi, ale tak 1/2. Tu jednu polovicu potom s mensou zatazou odstranis dalsimi anti spam toolsami.

Niektori dilinovia maju nastavenych 30 min... Mozno aj dlhsie. Napriklad moj mail server skusa 1. raz hned, potom za 5 min a potom za 30 min. Ak sa nepodari odoslat, uzivatel dostane bounce.

Cize ak by si dakto dal 40 min a grey liste, odo mna nedostane jediny mail.

Vetsina to tak mit bude, kdyz vidim v postgreyreportu, ze se neco regulerniho bloklo, dam to do whitelistu a za chvili to dojde (i po dni, dvou)

Re: Postgrey občas nepustí normální mail
« Odpověď #14 kdy: 11. 02. 2011, 10:43:55 »
Já bych ten dotaz napsal trochu jinak:

Občas se mi stává, že postgrey pozdrží nějaký mail a jeho odesílatel se neobtěžuje ho poslat znovu.

:)