Proč je ten zelený skřet všude?

olio

Re:Proč je ten zelený skřet všude?
« Odpověď #15 kdy: 03. 12. 2017, 12:15:39 »
Roluju, roluju, roluju, roluju, a on tu je FURT!

Po p..... na lehátku...
Co kdyby místo nekonkrétního krákorání udal místo činu. Takhle je to jako napsat fixem na záchodky v Horní lhotě, že mi tam ukradli kabelku s netbookem a doufat, že se tím někdo bude zabývat (natož že se najde!)

Jár reklamy na webech nikde nevidím (což zachovává duševní zdraví, od té doby nechápu, jak někdo může vlézt na počítač, kde není adblock/ublock v době kdy většina webů je zaplevelená), ani na těch, které tlačí reklamy přes proxy na doméně daného webu (jak se to řekně odborně? - prostě) ve zdrojovém kódu stránky je inline script, který testuje na blokátor a podle toho  javascriptově nastaví cookie adb a adb. key – což při příštích requestech způsobí, že všechny srágory potečou z domény webu a jako bonus budou URL zakódovaná, takže se nezjistí, které URL je  obrázek ylustrační nebo obrázek zeleného trpaslíka z reklamy natož zda je to script nebo obrázek.
Na to stačí jednoduchá věc:
- zablokovat cookies : buď konkrétní cookies s názvem adb a adb.key (poradíte vhodný doplněk, který takto umí globálně blokovat cookies s daným jménem) a nebo zablokovat cookies na daném webu kompletně
-nebo vypnout inline javascript na daném webu. 2 kliky přes u block. To možná web rozbije, pokud je to moderní responsive angulární slátanina. Což se dá udělat filtrem do ublocku  (ale nefunguje to v chrome)
Kód: [Vybrat]
||novinky.cz##script:contains(adb.key)

Je to strašně jednoduché:
1. dát na router filtr DNS (jako pojistku pro největší šmejdy *.imedia.cz, (www.|ssl.|)google(syndication|analytics|ads), doubleclick.*, performax atd)
2. do browseru dát ublock a nastavit základní chování. Nastavit advanced mód (umožní  "dynamic filtering") + subscribnout sady filtrů. Haxoři si v okénku ublock zakázat cokoliv 3rd party a selektivně povolovat dané domény ( něco-cdn.com pro každý druhý web, pak cloudfront,googleapis globálně),

Pavouk106

• 2 325
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #16 kdy: 03. 12. 2017, 12:24:40 »
Já Ti řeknu proč - protože lidi jsou úplně blbí, nakupujou u nich i přes jejich "slevy" (který už bohužel začaly používat i ostatní) a jejich nabubřelou reklamní kampaň a tím jim cpou další a další prachy na reklamu.
Nevím, jestli z tvé teorie plyne že Alza měla první nesmyslné slevy a ostatní se přidali? To bych asi netvrdil. Ale kdybych nenakupoval ve slevách tak nic nekoupim protože slevené je naprosto všechno.
... jsem schopnej obětovat peníze navíc za nákup jinde ... Ale nebudu je finančně podporovat v jejich reklamní kampani
Já osobně mám adb-lock, a na televizi nekoukám. Reklamu na skřeta potkávám jen vyjímečně. Běžně tam nakupuji protože prostě obchod je obchod a nakupovat dráž jen kvůli reklamě? pro někoho to slysl dává, ale na mé vrtačce to nic nemění a vrtáky byly zdarma ... .
Nechci tvrdit, že byli první, ale byli první velcí, kdo to tak začal (ve velkém) dělat. Přesně jak píšeš, bez slevy nenakoupíš. Bohužel ne jen na Alze, ale všude.

Já na TV občas koukám, není nic neobvyklého, když Alza má tři reklamy v jednom reklamním bloku. Na webu ad-block napoužívám ze dvou důvodů: 1. chápu, že weby, které čtu, reklama živí (a bez ní by dost možná nebylo co číst), 2. kde je jí moc, tam nelezu vůbec.

Pro mě má smysl dát někde víc jen kvůli tomu, abych uškodil jinýmu obchodu. Je to můj způsob, jak tomu obchodu říct, že ho mám plný zuby a nebudu v něm nakupovat. Když nejsi spokojenej s doktorem, můžeš k němu buď dál chodit a prskat, nebo ho vyměnit (i za dražší alternativu).

Vladimír Postřel

« Odpověď #17 kdy: 03. 12. 2017, 12:51:25 »
2. kde je jí moc, tam nelezu vůbec.
To jako vlezeš na web, necháš se zavalit tunou reklam, otravných a šmírujících a až pak se rozhodneš tam nejít příště? Ono to není jen o reklamě, "která" zahltí plochu stránky, ale o těch šmírujích a "anylyzačních" scriptech, které "něco dalají" na pozadí, ale nejsou vidět. Ale pak se lidi diví, proč jim vyskakuje reklama na vložky nebo na monitor, který koupil před týdnem. Mě, kdyby se ukázal ksicht soudruha filipa nebo reklama na loterii nebo lichvu na nějaké stránce, cítil bych se i jako spoluviník.

Pavouk106

• 2 325
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #18 kdy: 03. 12. 2017, 13:20:44 »
To jako vlezeš na web, necháš se zavalit tunou reklam, otravných a šmírujících a až pak se rozhodneš tam nejít příště? Ono to není jen o reklamě, "která" zahltí plochu stránky, ale o těch šmírujích a "anylyzačních" scriptech, které "něco dalají" na pozadí, ale nejsou vidět. Ale pak se lidi diví, proč jim vyskakuje reklama na vložky nebo na monitor, který koupil před týdnem. Mě, kdyby se ukázal ksicht soudruha filipa nebo reklama na loterii nebo lichvu na nějaké stránce, cítil bych se i jako spoluviník.
Ano, přesně tak. Ano, vyskakujou mi reklamy na věc, kterou jsem koupil před týdnem. Ano, jsem šmírovanej. Kdyby si každej nahodil adblock, není na netu za půl roku co číst. Však si přečti, jak dopadl Linux Journal (tady na Root.cz to píšou) a proč - nešel do "moderní" reklamy, ale nikdo jinej mu peníze na provoz nedal. A že vidím reklamu na dámský spodní prádlo a trička z nějakýho eshopu, na jehož odkaz jsem kliknul tady v diskuzi (když ho tu někdo konkrétně zmínil kvůli už nevím čemu, nejspíš nevhodnosti nebo se mu rozsypal layout)? Tak koukám v reklamě denně na prsatý holky, který jsou celkem spoře oděný. Mě to neva. Kupovat tam nic nebudu a alespoň na mě neskáče ten zelenej hajzl...

« Odpověď #19 kdy: 03. 12. 2017, 14:32:16 »
Pro siláky, kteří pro mne objevili emeriku a informovali mne o adblockech, ublockech a podobných mi neznámých věcech bych rád dodal, že:

1. Snažím se toho na rootu blokovat co nejmíň.

2. A za to jsem odměněný tím, že ten zelený zm.d je na jedné stránce asi 10x, vlevo, vpravo, a některý z nich je napozicovaný tak, že i když s tou stránkou roluju, tak se ten zelený blivajz pořád drží v obraze.

Ku.va drát.

PS: A pro ty pomalejší: reklamní srač..y v tv tu opravdu neřeším.

Pavouk106

• 2 325
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #20 kdy: 03. 12. 2017, 15:35:13 »
PS: A pro ty pomalejší: reklamní srač..y v tv tu opravdu neřeším.
To buď rád, tam ho bývá taky dost... Vesele ho ignoruj, nenakupuj u nich a říkej si, že ze svý strany pro to děláš maximum :) Pokud budeš stále mít pocit marnotratnosti, můžeš pokračovat stejně jako já - když mi známý pošle "Vyber mi z těchhle dvou notebooků" dva odkazy na Alzu, tak mu jeden vyberu a pošlu mu zpět odkaz (třeba) na CZC. Stejně to dělám osobně - "Mám si v Alze vzít tenhle nebo tenhle mobil?" dávám odpověď "Na Alze žádnej, kup tenhle jinde". Úplně slyším "Ale tam je ve slevě", tak mu to najdu jinde ještě levnější (někdy i bez slevy).

Jo, reklama není vždy jen dobrý sluha...

hdhdhf

« Odpověď #21 kdy: 03. 12. 2017, 18:37:08 »
Pro mě má smysl dát někde víc jen kvůli tomu, abych uškodil jinýmu obchodu. Je to můj způsob, jak tomu obchodu říct, že ho mám plný zuby a nebudu v něm nakupovat.
Jen ze tomu gigantu je naprosto jedno ze nejaky Pepik nakupuje jinde a ani se to nedozvi. Tak ze jestli tim tomu obchodu neco rikas ... .

Pavouk106

• 2 325
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #22 kdy: 03. 12. 2017, 20:01:50 »
Pro mě má smysl dát někde víc jen kvůli tomu, abych uškodil jinýmu obchodu. Je to můj způsob, jak tomu obchodu říct, že ho mám plný zuby a nebudu v něm nakupovat.
Jen ze tomu gigantu je naprosto jedno ze nejaky Pepik nakupuje jinde a ani se to nedozvi. Tak ze jestli tim tomu obchodu neco rikas ... .
Pokud si tohle, co jsi napsal, řekne každý (a bude u nich dál nakupovat), nikdy jim to nedojde. Je to jako nelézt na weby s nesnesitelnou reklamou, sám člověk nic nezmůže. Já jsem ten krok udělal, je řada na ostatních, kterým to vadí.

mistrphp

« Odpověď #23 kdy: 03. 12. 2017, 20:56:00 »
To jako vlezeš na web, necháš se zavalit tunou reklam, otravných a šmírujících a až pak se rozhodneš tam nejít příště? Ono to není jen o reklamě, "která" zahltí plochu stránky, ale o těch šmírujích a "anylyzačních" scriptech, které "něco dalají" na pozadí, ale nejsou vidět. ...
... Však si přečti, jak dopadl Linux Journal (tady na Root.cz to píšou) a proč - nešel do "moderní" reklamy, ale nikdo jinej mu peníze na provoz nedal. ... Mě to neva. ...
Blokovače trakerů a reklam jsou absolutně nezbytná věc.

Vem takové mrtve.cz kde mi ghostery blokují 10! trakerů a analitiky a 12! reklam s tím že tam pořád něco zbulo. A třeba na kořenu.cz to blokuje 4! analitiky a 8! reklam. Takový weby ti ožerou všechna mobilní data a video reklamama otráví život.

Jasně, jsou weby s přijatelnou reklamou, ale kdo by to přebíral?

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 03. 12. 2017, 22:04:57 »
Konecne, konecne jsem se take dockal. Asi proto, ze jsem zapomnel vypnout JS a vlezl na Root. Doufam, ze to tazateli ozrejmi, proc je vsude ta zelena prisera. Muze za to JS.

mlátit slámu do prázdna

« Odpověď #25 kdy: 03. 12. 2017, 23:39:58 »
1. Snažím se  blokovat reklamu co nejvíc
2. za to jsem odměněn, že jsem reklamu naspoled viděl v televizi, avšak ne vždy všechny fungují napoprvé na 100%. Ale stejně drtivá většina webů jsou (hyper)text a obrázky. Akorát ty facebooky bych zakázal, tam si člověk bez javascript a f.b. purity neškrtne.

*** Jestli za půl roku nebude co číst, tak začnu chodit do knihovny ***

Mám vystaráno, vytírat se mnou nebudou, jsem vysmátý

Jedna rada na závěr

youtube.com*adunit
youtube.com/*/log_interaction
youtube.com/api/stats
youtube.com/pagead
youtube.com/ptracking

?

« Odpověď #26 kdy: 03. 12. 2017, 23:55:26 »
Ještě by to chtělo nějaký filtr na ježka...

Lama

« Odpověď #27 kdy: 04. 12. 2017, 00:42:38 »

Ano, přesně tak. Ano, vyskakujou mi reklamy na věc, kterou jsem koupil před týdnem. Ano, jsem šmírovanej. Kdyby si každej nahodil adblock, není na netu za půl roku co číst. Však si přečti, jak dopadl Linux Journal (tady na Root.cz to píšou) a proč - nešel do "moderní" reklamy, ale nikdo jinej mu peníze na provoz nedal. A že vidím reklamu na dámský spodní prádlo a trička z nějakýho eshopu, na jehož odkaz jsem kliknul tady v diskuzi (když ho tu někdo konkrétně zmínil kvůli už nevím čemu, nejspíš nevhodnosti nebo se mu rozsypal layout)? Tak koukám v reklamě denně na prsatý holky, který jsou celkem spoře oděný. Mě to neva. Kupovat tam nic nebudu a alespoň na mě neskáče ten zelenej hajzl...

A v čem je problém? Dejme tomu, že by za půl roku nebylo na netu co číst. Myslíš, že by tento stav byl trvalý? Já myslím, že ne. Nastala by jedna ze dvou možností, předně lidem by došlo, že bez peněz to nejde a buď by začli více platit, nebo by museli více akceptovat reklamu.

Myslim si, že z takového krizového vývoje by se poučili všichni. Provozovatelé by si uvědomili, že ani s reklamou se to nesmí přehánět, čtenáři zas, že portály ty peníze potřebujou.

Co se tyce toho Journalu, tak pokud prodávají pod cenou, tak holt zkrachují. A když čtenáři nejsou ochotni platit plnou cenu, tak asi nanebízejí dostatečně exkluzivní obsah na to, aby se vyplatilo za to platit. Dost možná ty věci o kterých psali bylo možno dohledat i jinde a třeba i zadarmo.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 04. 12. 2017, 00:50:25 »
Myslim si, že z takového krizového vývoje by se poučili všichni.

Urcite: https://www.databazeknih.cz/knihy/pouceni-z-krizoveho-vyvoje-278450

Citace
Co se tyce toho Journalu, tak pokud prodávají pod cenou, tak holt zkrachují. A když čtenáři nejsou ochotni platit plnou cenu, tak asi nanebízejí dostatečně exkluzivní obsah na to, aby se vyplatilo za to platit. Dost možná ty věci o kterých psali bylo možno dohledat i jinde a třeba i zadarmo.

Ja tyhle casopisy kdysi i kupoval. Jenze dneska se vsechno da vyguuglovat, takze jaksi uz neni duvod. Akorat z nich byla hromada CD, kterymi jsem pak plasil na zahrade ptaky.

« Odpověď #29 kdy: 04. 12. 2017, 01:27:16 »
Nejde nastavit adblock tak, aby nikdo nepoznal, že je reklama blokovaná? Občas by to za mne na nějakou extra otravnou a hodně opakující se reklamu mohlo i kliknout a všichni bychom mohli být spojení.
Dobré by bylo, kdyby šlo též nastavit, co nemám rád a těm by to mohlo klikat častěji. Totiž za každý klik se platí a zelenej šmejd má peněz dost.