Jak v ublocku přeřvat !important css pravidlo ?

oni

Jak v ublocku přeřvat !important css pravidlo ?
« kdy: 29. 11. 2017, 18:17:29 »
Zdravím, na jednom zlobivém webu dávají
Kód: [Vybrat]
<style type="text/css" rel="stylesheet" media="all">
body, .affiliate.top {background-image: url("http://xboxweb.cz/splašky.jpg") !important;  }
</style>
Zkoušel jsem pravidlo do ublocku (static filtry)
Kód: [Vybrat]
xboxweb.cz##body:style(background-image: none !important; background-repeat: repeat-y ;)Jenže první pravidlo neprojde (je škrtlé) a platí stále pravidlo definované výše?
 Nevíte jak na to? Jde mi o to přepsání samotné bacgrkound-image, i když by stačilo definovat xboxweb.cz##body:style(background-size: 1px 1px)
Případně existují jiné doplňky (typu Stylish), které počítají s vychcaností typu !important? I když bych nejradši zustal u jediného doplňku pro "korekci webů" ublock.

A pak by mě zajímalo, jde nějak v ublocku definovat  síťový filtr (tedy že blokuje requesty) na základě  DOM/CSS kontextu? Jde mi právě o obrázky typu body:background-url("./adresa_k_obrázku_jehož_url_se_nijak_výrazně_neliší_od_obrázků_v_článku.jpg")


j

Re:Jak v ublocku přeřvat !important css pravidlo ?
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2017, 19:23:49 »
A nebylo by jednodussi proste zablokovat adresu, na ktery je ten obrazek?

oni

Re:Jak v ublocku přeřvat !important css pravidlo ?
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2017, 19:46:03 »
Každopádně jsem na to přišel lepším workaroundem(specifičtější selektor má vyšší prioritu):
Kód: [Vybrat]
html>body:style()
Jak je psáno v poznámce,  URL obrázku se nedá zablokovat, protože jeho url nijak "nevybočuje" z ostatních obrázků (dokážu si představit, že na serveru jsou reklamy i normální obrázky v různých složkách, ale nějakým "reverzním" symlinkem/junction jsou smíchány do stejné složky z pohledu URL mappingu), a navíc se s každým reloadem mění, tudíž by se zablokovaly reklama, která se už příště nezobrazí a nebo filtr s sebou vezme i další obrázky...
... A to jsem prosím i na svethardware definoval i takovéhle kousky(regexp):
Kód: [Vybrat]
/\.svethardware\.cz/.+/\d+/img/[^-]+\.jpg/$domain=svethardware.cz,image
Holt to vypadá, že weby snad začínají používat umělou inteligenci na maskování reklam a až to opravdu budo udělat, to bud terno. Ale zachrání nás kuba 'H4X0R' čížek z živě.cz, který napsal na google plus esej o blokování reklamy pomocí strojového učení.