VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0

VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« kdy: 28. 11. 2017, 14:59:40 »
Zdravím, přátelé,

mám dotaz, je možné (arch linux) v současné době bežet na eth0 a wlan0?

Nastíním situaci.... Mám notebook ve kterém si poustím virtualní Windows (VmWare/Virtualbox nevím co tam ještě hodím) a rád bych docílil toho, že notebook bude brat internet z eth0 (jiný IP rozsah/poskytovatel) a virtuální Windwos budou brát internet z wifi (dejme tomu korporatni sit).

Je možné takto nastavit Arch?

Zkoušel jsem hledat, ale nic jsem nenašel (neříkám, že blbě nehledám :) )

Děkuji
« Poslední změna: 28. 11. 2017, 15:11:39 od Petr Krčmář »
Když chceš, dokážeš vše!


adam

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2017, 15:19:13 »
Ve vboxu das virtualni masine bridge na wlan a melo by to delat to co ches

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #2 kdy: 28. 11. 2017, 15:44:31 »
Ve vboxu das virtualni masine bridge na wlan a melo by to delat to co ches

Jde mi o to mít oba interfaces aktivni ve stejnou dobu ... Proste abych na ntb mohl delat na netu cokoliv z jednoho pripojeni a na virtualnu cokoliv z druheho pripojeni
Když chceš, dokážeš vše!

v

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #3 kdy: 28. 11. 2017, 15:50:13 »
s vboxem to používám celkem často a žádný problém jsem zatím nezaznamenal a s host OS to vlastně ani moc nesouvisí

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #4 kdy: 28. 11. 2017, 15:54:24 »
s vboxem to používám celkem často a žádný problém jsem zatím nezaznamenal a s host OS to vlastně ani moc nesouvisí

Jakto že nesouvisí?

já host OS budu mít připojen pres eth0 a budu "brouzdat na netu" a zaroven ve stejny čas chci mít wlan0 do virtualu a v nem ve stejny cas brouzdat take
Když chceš, dokážeš vše!


v

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #5 kdy: 28. 11. 2017, 15:56:43 »
s vboxem to používám celkem často a žádný problém jsem zatím nezaznamenal a s host OS to vlastně ani moc nesouvisí

Jakto že nesouvisí?

já host OS budu mít připojen pres eth0 a budu "brouzdat na netu" a zaroven ve stejny čas chci mít wlan0 do virtualu a v nem ve stejny cas brouzdat take
použití dvou rozhraní zároveň není nic zvláštního

Ivan Nový

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #6 kdy: 28. 11. 2017, 16:34:54 »
Zdravím, přátelé,

mám dotaz, je možné (arch linux) v současné době bežet na eth0 a wlan0?

Nastíním situaci.... Mám notebook ve kterém si poustím virtualní Windows (VmWare/Virtualbox nevím co tam ještě hodím) a rád bych docílil toho, že notebook bude brat internet z eth0 (jiný IP rozsah/poskytovatel) a virtuální Windwos budou brát internet z wifi (dejme tomu korporatni sit).

Je možné takto nastavit Arch?

Zkoušel jsem hledat, ale nic jsem nenašel (neříkám, že blbě nehledám :) )

Děkuji

Nic nenajdete, protože to nikdo neřeší, protože to funguje automaticky a nikdo nemá potřebu to řešit.

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #7 kdy: 28. 11. 2017, 17:05:31 »
Zdravím, přátelé,

mám dotaz, je možné (arch linux) v současné době bežet na eth0 a wlan0?

Nastíním situaci.... Mám notebook ve kterém si poustím virtualní Windows (VmWare/Virtualbox nevím co tam ještě hodím) a rád bych docílil toho, že notebook bude brat internet z eth0 (jiný IP rozsah/poskytovatel) a virtuální Windwos budou brát internet z wifi (dejme tomu korporatni sit).

Je možné takto nastavit Arch?

Zkoušel jsem hledat, ale nic jsem nenašel (neříkám, že blbě nehledám :) )

Děkuji

Nic nenajdete, protože to nikdo neřeší, protože to funguje automaticky a nikdo nemá potřebu to řešit.

Ty Jo tak to budu asi hloupý, ale mě to proste nejde, eth0 odpojí wlan0 a obráceně ....
Když chceš, dokážeš vše!

v

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #8 kdy: 28. 11. 2017, 17:19:37 »
Ty Jo tak to budu asi hloupý, ale mě to proste nejde, eth0 odpojí wlan0 a obráceně ....
možná když popíšete jaký máte problém, tak vám někdo poradí, zatím jste ani neřekl jaký virtualizační SW používáte

nm

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #9 kdy: 28. 11. 2017, 17:20:21 »
Ty Jo tak to budu asi hloupý, ale mě to proste nejde, eth0 odpojí wlan0 a obráceně ....

Jaky pouzivas network manager? Napr. WICD se chova tak jak popisujes.

Mig

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #10 kdy: 29. 11. 2017, 14:31:39 »
A co mas za stroj? HP laptopy casto delaji, ze maji exkluzivni interface a je v BIOSu treba nutne povolit, ze oba mohou byt aktivni v jeden okamzik - jedna se o o nastaveni HW a HW kill switch.

Mig

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #11 kdy: 29. 11. 2017, 15:25:06 »
A co mas za stroj? HP laptopy casto delaji, ze maji exkluzivni interface a je v BIOSu treba nutne povolit, ze oba mohou byt aktivni v jeden okamzik - jedna se o o nastaveni HW a HW kill switch.

Mig

Jedná se o DELL Latitude
Když chceš, dokážeš vše!

samalama

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #12 kdy: 29. 11. 2017, 16:25:19 »
cez eth sa pripojit "klasicky" do siete (napr. dhcp) a wlan pripojit do wifi siete len na L2 vrstve (nic ine tam netreba). virtualnu sietovku dat do bridge s wlan a nastavit na nej IP z wifi siete...

beno

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #13 kdy: 29. 11. 2017, 17:09:52 »
Uplne konkretna situacia:
Pouzivam Lenovo T450s, Debian 9 a ako virtualizacny stroj VirtualBox 5.31, v nom bezim korporatny image Win7 Ent.
Fyzicky mam drotovy ethernet zapojeny do korporatnej siete a vo VirtualBoxe mam jeden adapter (bridget) napojeny na drotovy ethernet (v mojom pripade enp0s25), zakazany promiskuitny mod.
V Debiane mam drotovy interface zakazany a pouzivam iba wi-fi do vyvojovej siete. Pouzivam Network Manager.

Tymto bez problemov bezim na dvoch roznych IP naraz - Windowsy v korporatnej sieti, Linux vo vyvojovej sieti. Kazdy adapter je len v jednom prostredi. Aj ked ja to bezim na Debiane, osobne si myslim, ze s verziou OS to nema nic spolocne a malo by to bezat aj na Archu.

beno

Re:VMware/VirtualBox - souběžné zapojení eth0 a wlan0
« Odpověď #14 kdy: 29. 11. 2017, 17:10:42 »
Uplne konkretna situacia:
Pouzivam Lenovo T450s, Debian 9 a ako virtualizacny stroj VirtualBox 5.31, v nom bezim korporatny image Win7 Ent.
Fyzicky mam drotovy ethernet zapojeny do korporatnej siete a vo VirtualBoxe mam jeden adapter (bridget) napojeny na drotovy ethernet (v mojom pripade enp0s25), zakazany promiskuitny mod.
V Debiane mam drotovy interface zakazany a pouzivam iba wi-fi do vyvojovej siete. Pouzivam Network Manager.

Tymto bez problemov bezim na dvoch roznych IP naraz - Windowsy v korporatnej sieti, Linux vo vyvojovej sieti. Kazdy adapter je len v jednom prostredi. Aj ked ja to bezim na Debiane, osobne si myslim, ze s verziou OS to nema nic spolocne a malo by to bezat aj na Archu.