Mikrotik - DHCP leases pro VPN

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mikrotik - DHCP leases pro VPN
« kdy: 23. 11. 2017, 21:20:49 »
Ahoj,
na Mikrotiku mam nekolik DHCP poolů a jeden z nich pro VPN interface. Adresy z tohoto poolu se nedostanou do Leases listu, pomocí kterého by jsem měl možnost IP adresy zafixovat(vždy dané stanici přiřadit stejnou IP).
Ano je mi jasné, že VPN tunel standardně nepropustí MAC klientů, ale existuje způsob jak to řešit?

díky
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mikrotik - DHCP leases pro VPN
« Odpověď #1 kdy: 23. 11. 2017, 21:30:04 »
zkusil jsem vytvorit pro kazdy profil solo Pool, uvidime po restartu, ale tipuji ze to bude fungovat.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

spacek

Re:Mikrotik - DHCP leases pro VPN
« Odpověď #2 kdy: 23. 11. 2017, 23:28:50 »
Myslím, že to fungovat nebude. Máš na mysli, co připojený vpn user, to jiný pool?

M.

Re:Mikrotik - DHCP leases pro VPN
« Odpověď #3 kdy: 23. 11. 2017, 23:34:40 »
A jaký typ VPN? Protože pro většinu snad funguje něco jako:
/ppp secret set  <username> remote-address=1.2.3.4

Re:Mikrotik - DHCP leases pro VPN
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2017, 00:11:26 »
na Mikrotiku mam nekolik DHCP poolů a jeden z nich pro VPN interface. Adresy z tohoto poolu se nedostanou do Leases listu, pomocí kterého by jsem měl možnost IP adresy zafixovat(vždy dané stanici přiřadit stejnou IP).
Ano je mi jasné, že VPN tunel standardně nepropustí MAC klientů, ale existuje způsob jak to řešit?

U Mikrotiku lze nastavit IP u profilu uživatele a pak VPN server binding. Není to tedy přes DHCP (to je na L2, VPN je L3), ale dosáhnete tím kýženého výsledku.