Používáte někdo 4K 42 palců monitor. Jaké to je?

asi bukvice

Re:Používáte někdo 4K 42 palců monitor. Jaké to je?
« Odpověď #45 kdy: 03. 12. 2017, 14:28:40 »
Boční bys právě neměl, protože u 32" se ti vejdou 3 zdrojáky vedle sebe, tak asi jich nepotřebuješ 5 :D Výška také naroste, proto se ti dolů vejdou další věci včetně třeba DB.


dustin

Re:Používáte někdo 4K 42 palců monitor. Jaké to je?
« Odpověď #46 kdy: 03. 12. 2017, 14:54:13 »
U 32" se mi sotva vejdou akorát dva editory vedle sebe, chci je vidět celé a opravdu nepíšu 80 znaků na řádek. Velikost fontu mám defaultní v idee, neměnil jsem ji a akorát na to z těch 70cm vidím. Menší nechci, nebudu si namáhat a ničit oči.

Výška je na hraně, protože když se dole zobrazí panel debugu, už se v horních editorech hůř edituje a musím debug panel zavírat (opět naštěstí jsou na vše zkratky, ale je to otrava).

Boční monitory jsou pro mě klíčové, protože na jednom z nich vidím výstup po spuštění - prohlížeč, na druhém jsou další  zásadní panely idei - výstup find, struktura, projekt, změněné soubory. Vše z toho potřebuji permanentně zobrazené, nebudu pořád něco z toho přepínat. Idea si naštěstí veškeré rozložení pamatuje.

Terminály na servery ve firmě/na hostingu, prohlížeč pro brouzdání, mailový klient, office atd. jsou na dalších plochách, kde mi většinou stačí středový monitor (kromě terminálů - mám rád maximalizovaný na klávesovou zkratku).

Věř mi, že ergonomii svého pracoviště řeším dost důkladně a zkoušel jsem řadu variant. Každý to má jinak.

petr

Re:Používáte někdo 4K 42 palců monitor. Jaké to je?
« Odpověď #47 kdy: 03. 12. 2017, 17:55:35 »
30" a boční monitory by byl taky dobrý setup. V mém případě jsem chtěl radši jeden větší, protože mám na stole 2 kompy a už je to celkem tak tak. A jako bonus si můžu postit film na celkem velké ploše :)

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Používáte někdo 4K 42 palců monitor. Jaké to je?
« Odpověď #48 kdy: 03. 12. 2017, 18:49:19 »
zajímavé, že vývojáři se kloní k více monitorům a k co nejvíce viditelným věcem zároveň.

Pokud připravuji fotky k tisku, dvě 42 mi jsou občas málo a uvítal bych i třetí. Pokud sleduji monitoring a dashboardy, 30 s 4K je pro mě ideální, nemusím tolik otáčet hlavu a vejde se na obrazovku spousta grafů. Pokud píši, stačí mi 13 notebook. Pokud pragramuji, daleko více než monitor je pro mě důležitější prostředí, mám raději klid, klidně venku na lavičce na notebooku, primárně dělám ve vimu se spoustou maker, hodně věcí na obrazovce mě spíše rozptyluje, jakmile ale aplikaci jdu testovat, opět uvítám více monitorů se spoustou grafů, debuggerů a profilerů.

K informaci jaké monitory používáte je strašně důležité také uvést jakou činnost na tom děláte, bez toho to je půl informace.