Ako ste zvládli dieťa?

alex

Ako ste zvládli dieťa?
« kdy: 23. 11. 2017, 13:30:56 »
Ako ste zvladli prichod noveho potomka do rodiny? Rozmyslali ste nad tym, co bude s vami, resp. s vasimi IT planmi? Ja tak nad tym rozmyslam, ze ked pride dieta, tak uz to nebude take, vymenit si hocikedy pracu, budem musiet zotrvat aj v srackovej firme, lebo bude treba uzivit rodinu, to znamena, ze ziadne zaujimave projekty a po veceroch ziadna sebarealizacia ci vzdelavanie. Ako ste boli na tom vy?
« Poslední změna: 24. 11. 2017, 08:29:31 od Petr Krčmář »


ByCzech

  • *****
  • 1 849
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #1 kdy: 23. 11. 2017, 13:43:56 »
LOL, já četl dieta

alex

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #2 kdy: 23. 11. 2017, 13:57:12 »
:D
Myslel som dítě

ByCzech

  • *****
  • 1 849
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #3 kdy: 23. 11. 2017, 14:02:57 »
:D
Myslel som dítě

Ano to mi pak došlo, proto mi to přišlo tak legrační :D

Cm

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #4 kdy: 23. 11. 2017, 14:08:13 »
Jo, jde to. Nejhorších je těch prvních 20-25 let. Pak je to v pohodě.  ;D


alex

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #5 kdy: 23. 11. 2017, 14:10:08 »
Ano, ked uz sa vie same o seba postarat, ale to uz rodicia maju 40-50 rokov a uz nie su tie kapacity take.

TomBA

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #6 kdy: 23. 11. 2017, 14:39:44 »
Doporučujem ti najmama.sk a modrykonik.sk

alex

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #7 kdy: 23. 11. 2017, 14:45:04 »
Tam mi asi moc IT ludi neodpovie, hlavne tie mamicky :D

tajnej

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #8 kdy: 23. 11. 2017, 14:48:44 »
Jen lopaty mají dítě před 40. Vše tím sice zahodíš, ale můžeš si zbytek života lhát, že to za to stálo 8)

fahacz

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #9 kdy: 23. 11. 2017, 14:50:10 »
Úplně normálně, připravil jsem si playbook, poté deployment do testovacího prostředí -> spustil testy, pokud OK, tak do produkce s tím a otevřít bugzillu a fixovat a fixovat a fixovat, lze to i škálovat, pak fixujete bugy jen jednou, slyšel jsem i o lidech co mají více testovacích prostředí, jo to musí být masakr. ;-).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #10 kdy: 23. 11. 2017, 14:57:41 »
Vzhledem k tomu, ze svet je jiz prelidnen, lze problem resit i adopci ditete napriklad desetileteho, cimz se cely proces zkrati skoro o polovinu.

IíýÝR

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #11 kdy: 23. 11. 2017, 15:14:35 »
Ako ste zvladli prichod noveho potomka do rodiny?
Zatím to řeším kondomem a předsevzetím, že do mých 35 let je na potomka brzo. Přítelkyně je o tři roky mladší a už začíná pomalu ale jistě vyšilovat, táhne jí už na třicet. Buď to skončí rozchodem, nebo počká ještě čtyři roky a bude po mém.

Jinak mám prachy a business na prvním místě, o děti se nemám čas starat a aby to tak zůstalo na tchýni, to raději nebudu mít žádné (do 35).

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #12 kdy: 23. 11. 2017, 15:22:21 »
Dietu zvládám jakž takž.
Urban legend: děcka nemáte na krku jen do 20-25. Ale až do smrti. Často své.

Fernet

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #13 kdy: 23. 11. 2017, 15:27:04 »
Ako ste zvladli prichod noveho potomka do rodiny? Rozmyslali ste nad tym, co bude s vami, resp. s vasimi IT planmi? Ja tak nad tym rozmyslam, ze ked pride dieta, tak uz to nebude take, vymenit si hocikedy pracu, budem musiet zotrvat aj v srackovej firme, lebo bude treba uzivit rodinu, to znamena, ze ziadne zaujimave projekty a po veceroch ziadna sebarealizacia ci vzdelavanie. Ako ste boli na tom vy?

Pro mě bylo narození syna před 3 lety nakopnutí k tomu, abych na sobě začal více makat a během těch 3 let jsem 2x vyměnil práci a svůj plat ztrojnásobil.  Večerní vzdělávání nebyl problém, ono to dítě spí docela dost, takže jsem každý večer minimálně hodinku mohl studovat a k tomu se vždy v práci našla taky chvilka. 
Ono to zní možná jako klišé, ale ten nárůst motivace, když vidíte toho drobka, kterému chcete zajistit štastné dětství a co nejlepší start do života, je přímo extrémní.

okiogmeio

Re:Ako ste zvladli dieta?
« Odpověď #14 kdy: 23. 11. 2017, 16:26:22 »
Mysli na ty krásný zážitky, který s nima zažiješ!
Jako třeba?
Až vyrostou a vypadnou z domu:)

Ne, je to záhul, ale stojí to za to. Ty mrňata ještě neznají všechny souvislosti, tak z nich padají boží hlášky a asociace. Nebude čas na ptákoviny, ale aspoň budeš líp rozlišovat co za něco stojí, a na co se...

"Umění žít spočívá v tom, správně se rozhodnout, na co se vys*at."

Jsou takový haluzáci, kterým prcek prospí celý den a ani o capartech neví, a pak jsou záškodníci, kteří moc nespí, budí se, pořád něco vymýšlejí, totálně vyšťaví všechny okolo, ale o to víc to stojí za to. (nijak jsem po capartech dřív netoužil, neřešil to, cizí "odstrkoval klackem" co s tím mám dělat, ale vlastní je nejednou něco úplně jinýho)

Není mi 35 ale už na sobě občas cítím, jak stárnu, dřív šly některý věci líp, a není na co čekat - radši si ten první půlrok-rok pekla odbýt co nejdřív, dokud má člověk co nejvíc sil a nevadí mu se měsíc nevyspat, než pak trpět ve 40... to musí být na mašlu...