Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov

_r3450n_

Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« kdy: 09. 03. 2010, 15:47:28 »
Dobry den,
Rad by som sa opytal ako je to s pridavanim prispevkov do blogov.
Je vsetko v moci toho kto pise dany blog, alebo su na to urcene neake pravidla?
Nedavno som si totiz vsimol jeden clanok kde je prehliadac Opera ocierneny a zhodeny pod zem a nieje na to mozne reagovat.
1. Vysledky testov z ktorych autor vychadza su za pomerne kratke obdobie.
2. Zo strany Opery tam nieje jedina kladna informacia.
3. Je tam pekny graf ako sa za tri tyzdne presedlalo na novu verziu Chrome, ale rad by som videl aj porovnanie z Opery 9.x na 10.x, alebo este lepsie z Opery 10.0 na 10.1 to zabralo vdaka autoaktualizacii asi tak 3 dni.
Cely clanok je neobjektivny a zaujimalo by ma co k tomu autora viedlo. Napisal snad neaky sfanatizovany Operak nieco skarede o Chrome? Pochybujem. Operaci "tohle nemaji zapotrebi" a moje doporucenie pre autora je "Pokud nemuzete poslouchat kritiku na svoje clanky, tak je radeji nepiste. Dekuji.".
Vdaka za objektivnu odpoved,
_r3450n_


Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #1 kdy: 10. 03. 2010, 13:02:45 »
Je to blog autora a je na něm, jak bude přistupovat k tomu, co na něm píše a jestli dá možnost reagovat. Musí dodržovat kodex blogera, ale je to obsah té osoby. Bloger jde s kůží na trh sám. Ne každý chce číst komentáře ostatních, stačí mu, že si řekl svoje.

_r3450n_

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #2 kdy: 11. 03. 2010, 11:12:51 »
Diki bohu to neni vas pripad :)

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #3 kdy: 11. 03. 2010, 12:00:52 »
No, já taky u některých blogpostů filtruju komentáře. Ne proto, že bych nedával prostor protinázorům, ale mažu zbytečné výkřiky a osobní napadání. To tam opravdu mít nechci. Protinázory napsané slušně ale naopak vítám. Je to na každém blogerovi zvlášť.

_r3450n_

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #4 kdy: 11. 03. 2010, 12:28:11 »
To je pochopitelne a ceni se to, protoze vyradite z diskuze zbytecne vulgarizmy, hadky, narazky a drzite tak diskuzi u temata.
Rozdil vidim vsak v tom, ze vase clanky nejsou zavadejici a jsou stavene tak, aby si clovek udelal nazor sam protoze, popisujiou pro i proti, pro obe strany (pokud je to mozne).
Clanek na ktery se odkazuju, je ale z uplne jineho testa. Na chrome je tam jen pro a na operu jenom proti a pokud na to neni moznost reagovat, tak je to spis jako reklama jako clanek.


_r3450n_

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #5 kdy: 11. 03. 2010, 13:55:06 »
Jen dodam, ze z autorovho nejnovejsiho clanku (Big Bang Theroy) je snad kazdemu jasne, ze je vuci opere zaujatej. Samozrejme tam taky neni nic dovoleno. Ach jo... Moct mu tak polozit par otazek...
Treba jako, co ho vede k teto reklamizaci jeho produkce? Nekdo mu snad za to plati, nebo mu opera neak ublizila?
Podle pohledu na jeho kontakty, bych se vsak musel registrovat do neake priblble socialni site a to rozhodne nemam v planu.
Samozrejme, ze bych si mohl zalozit svuj blog a psat informace opacneho charakteru, ale root.cz neni na to aby se tady lidi hadali jako male deti, ale aby si predavali objektivni informace. Proto to radsi resim timto zpusobem.

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #6 kdy: 11. 03. 2010, 14:28:32 »
Zrovna Martin Hassman asi není zaujatý proti prohlížeči Opera. A hlavně ten příspěvek není jeho, uvádí tam původního autora, jen ten obsah převzal. A je to vtip, ne útok proti Opeře.

_r3450n_

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #7 kdy: 11. 03. 2010, 14:52:58 »
Jako vtip bych to klidne bral, az na tu poznamku autora.
I kolegovi se z toho jezi vlasy kdyz to cte.

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #8 kdy: 11. 03. 2010, 15:09:38 »
Aha, toho jsem si nevšiml. Ale je to jeho blog a jeho názor. Existuje způsob, jak s tím veřejně polemizovat: založte si blog a napište do něj zápisek "Proč používám prohlížeč Opera a vyhovuje mi". Tím se dá hezky rozproudit veřejná debata. Lidé už dnes nejsou zvyklí reagovat na článek protičlánkem, ale zbytečně se hádají v diskusích. Myslím že kvalitní článek z hlediska uživatele Opery by zaujal.

_r3450n_

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #9 kdy: 11. 03. 2010, 15:20:35 »
No prave te blogove honicce na "nejlepsi" browser jsem se chctel vyhnout, ale asi to bude jedinej zpusob jak informace o browsrech na rootu trochu objektizovat :-\

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #10 kdy: 11. 03. 2010, 15:21:44 »
Pozor, tohle není "na Rootu", tohle je v blogu. V tom je podstatný rozdíl. V článcích se snažíme být podstatně objektivnější, pokud je to tedy možné.

_r3450n_

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #11 kdy: 11. 03. 2010, 15:39:42 »
Samozrejme (to uz jsem psal sam, vcetne hlasky "pokud je to mozne") :) blogy nejsou clanky od redaktoru, ale jsou na servru jako takovym a jsou prece jenom neco vic jako nazory k clankum, nebo zpravicky.
Oznaceni blog vypovida o tom, ze to mohl psat buh vi kdo a proc, ale pokud je blog doplnen grafama a statistikama, tak pusobi jako overena informace. Na druhou stranu, pokud tam neni povoleno pridavani prispevku, tak pusobi docela neduveryhodne.

asdf

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #12 kdy: 16. 03. 2010, 18:33:14 »
Off-topic:

Zaujal ma dolu text "K tomuto spotu není povoleno přidávání komentářů." Ziadny spot tam nevidim, tak ma napadlo ci to nie je len blby preklad vety typu "No comments are allowed at this spot", co by samozrejme spravne bolo "Na tomto mieste nie je povolene pridavanie komentarov"?

Re: Dotaz na blogy bez moznosti pridavania prispevkov
« Odpověď #13 kdy: 16. 03. 2010, 20:06:43 »
Řekl bych, že "spot" je zkrácená podoba pojmu "blogspot", což je terminus technicus označující článek na blogu. Tak to alespoň vnímám já. Je na mé úvaze něco špatně?