Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dělám v práci skoro dva roky, řeším linuxovou administraci, jsem na to vlastně sám, a platově je to asi v pohodě, i když bych jinde mohl mít o něco víc, ale zase nějak zvlášť moc ne.

Jsem hodně zkušenej, každý říkám, že mi ty věci strašně rychle jdou a že jsem odborník, ale já se cítím nevyužitý. Reálně pracuji 2 hodiny denně, sem tam se stavím v práci, jinak dělám z domova - no dělám, spíše čumím na telku, jsem na netu, a když někdo něco napíše do mailu, že chce, nebo někdo zavolá tak to řeším.

Jako každej mi to závidí, ale pro mě je to smrt. Fakt se děsně nudím, kolikrát jsem uvažoval u práce i podnikat, ale přijde mi, že to nejde. Sice mám hodně volného času, ale je to takové nevyzpytatelné, jednou za čas se v práci něco vysere, nastane nějaký projekt, a musím se tomu více věnovat, a přijde mi, že se v takové náladě, kdy člověk čeká, jestli mu někdo z práce nezavolá, tak se prostě u toho blbě přemýšlí a pracuje nad jinými projekty.

Nemám rodinu, ani přítelkyni, a zatím se to netváří, že by se něco v tomhle ohledu změnilo, má to na mě dost tristní dopad, přestávám o sebe pečovat, začal jsem přibírat, trošku víc jsem začal hulit (víte co), a vlastně se cítím, že jsem v životě nenaplněnej a nudím se, a mega mi schází možnost se nějak realizovat.

V práci toho moc nenakecáme, a většina meetingů je spíše čirá politika v korporátu. Jsem z toho dost v zadeki.

Stává se vám to taky v tolika pracích, že upadnete do rutiny, flákárny, a pak to má negativní dopad i na váš soukromý život. Fakt nechci každý rok nebo dva měnit práci, zaměstnavatelé mě kvůli tomu nemají rádi, ale teď tak nějak cítím, že každý mi závidí pohodičku a že nic nedělám, a jak to mám super, a já se cítím nepotřebný a v zadeki.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #1 kdy: 18. 11. 2017, 16:15:49 »
Poridte si zahradu a nejake dalsi konicky. Jako vedlejsak muzete pestovat bio ovoce a zeleninu.

qes

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #2 kdy: 18. 11. 2017, 16:19:37 »
Boha jeho...

Najdi si volnočasové aktivity, přítelkyni, zapoj se do open source aktivit, vytvoř si vlastní projekt, vzdělávej se, cvič, běhej, choď na hory, do posilovny...

Nemám zdaleka tak dobrou práci, jako ty, ale věř mi, že vím, co s volným časem. Jen je někdy problém se k tomu dokopat.

qes

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #3 kdy: 18. 11. 2017, 16:24:51 »
A možná bych prodal tu televizi.

jk

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #4 kdy: 18. 11. 2017, 16:55:03 »
Presne. Je to o zvycich a zajmech.

Obcas v podobnem duchu ctu, jak se lidi sesypavaji z toho, ze jsou nezamestnani a "nemaji do ceho pichnout".

Pred lety jsem mel podobny problem a proste jsem zacal do sveho programu postupne zarazovat veci dulezite pro dusevni hygienu: cviceni, kratka prochazka, meditace. Dneska je delam naprosto automaticky.

Podobne napr. cetba: pro zacatek 30 minut denne ze seznamu knizek a clanku, ktere jsem si kdy chtel precist... Dalsi temata pridavam stylem "chci se neco dozvedet o (strelim) ruske klasicke literature, tak lup tam 5 nejdoporucovanejsich veci" nebo podle doporuceni podobne smyslejicich lidi na redditu. Takhle jsem se dostal k vecem, ktere by me nikdy nenapadly.

Podle toho se pak da i ruzne prispivat do projektu, na weby (wiki)...

Trochu s tim souvisi tohle povidani (divna forma stranou): https://www.youtube.com/watch?v=kI5FYpwZMXU


borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #5 kdy: 18. 11. 2017, 17:05:02 »
Odpověď na otázku v nadpise závisí, jestli si musíš vymýšlet výkazy práce. Moc jsem nepochopil, jak přítelkyně a koníčky vyplní čas v pracovní době.

jk

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #6 kdy: 18. 11. 2017, 17:08:16 »
Ja to pochopil tak, ze ma vetsinou home office.

?

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #7 kdy: 18. 11. 2017, 17:22:27 »
Mít práci za slušný peníze a přitom mít poustu volnýho času, který lze reálně využít, to je sen. Ve spoustě zaměstnání se můžeš většinu pracovní doby flákat, ale pokud se flákáš v kanclu, je to ztracenej čas. Pokud se můžeš flákat doma, nebo okolo domu, no tak to je fajn.

Začni něco dělat, něco tvořit, něco se učit a podobně. Čučet na telku, hrát hry na počítači a podobně, to je jen zabíjení času.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #8 kdy: 18. 11. 2017, 17:45:57 »
Začni něco dělat, něco tvořit, něco se učit a podobně.

Jo, to jsem zkoušel, třeba jsem si v práci pouštěl různé kurzy apod. Problém je, že vlastně ať se člověk naučí cokoliv, tak když to v praxi reálně nepoužívá, tak je to učení jen taková ztráta času, jak se dívat na televizi.

Dost také trpím samotou, v práci si s programátory moc nepokecám, doma taky ne, přijde mi, že jsem furt sám, a vlastně všechny ty aktivity, co tu byly navrhované - třeba procházky, apod., to už mám odzkoušené, že po čase samotného přestane bavit.

Strašně závidím kamarádovi realitnímu makléři, kteřímu furt volaj různí zájemci, klienti, atd. a on jakoby furt něco řeší.

V zásadě mě baví řešit reálné velké problémy, dělal jsem v jedné práci, kde jsem tehdy pracoval tak za 5 lidí v jednom, skoro jsem se ani nevyspal, ale pocitově jsem byl šťastnější, protože jsem furt něco řešil.

Paradoxně když mám víc práce v práci, tak pak v osobním životě i mám tak nějak víc energie a cítím se víc naplněný.

Zajímalo by mě, jestli někdo kdo tu radí, jak je super mít job, kde se nerealizujete, ale nemusíte tak nějak nic dělat, jestli si to někdo tady doopravdy zkusil, nebo o tom, jak celé dni nic nebudete dělat máte jenom romantické představy.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #9 kdy: 18. 11. 2017, 17:53:03 »
Mili rodice, zde vidite exemplarni priklad toho, k cemu vede zaplavovani deti nepricetnym mnozstvim hracek a aktivit. Detem musi byt dana moznost nudit se, aby byly vynalezave, vymyslely si vlastni hry a naucili se zachazet s volnym casem. Poku tuto moznost nemaji, konci jako dospeli, kteri neumi s volnym casem zachazet a upadaji do depresi, zatimco tloustnou pred televizi.

@tazatel: S programatory si clovek moc nepokeca. Furt zvaneji o pocitacich a programovani.

?

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #10 kdy: 18. 11. 2017, 18:15:27 »
No jo, ale jestli všechno krachuje na nedostatku kontaktu s lidma, je třeba jít mezi lidi. Jestliže můžeš pracovat od počítače, vem si laptop a jdi si sednout alespon do kavárny/knihovny/studenský putyky a podobně. Alespoň je šance, že s někým prohodíš pár slov, případně že najdeš někoho i na ty další činnosti, který nejsou v jednom nejzábavnější. U televize ale určitě nikoho nepotkáš.

@tazatel: S programatory si clovek moc nepokeca. Furt zvaneji o pocitacich a programovani.
Otázkou je, jestli na tom tazatel není podobně, protože to je potom těžké.

Jenda

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #11 kdy: 18. 11. 2017, 18:16:13 »
1) Jsou i možnosti živnosti, kde nevadí, když zrovna v danou chvíli nemůžeš, protože hasíš průser jinde. Například vývoj, kde se jenom chce, aby to za měsíc bylo, a je fuk, kdy na tom budeš dělat.

2) Nebaví tě něco stavět (hardware) či programovat jen tak (open-source projekty)?

3) Najdi si kamarády. Nepíšeš, odkud jsi, ale pokud je v okolí hackerspace, začal bych tam.

qes

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #12 kdy: 18. 11. 2017, 18:32:08 »
Dost také trpím samotou, v práci si s programátory moc nepokecám, doma taky ne, přijde mi, že jsem furt sám, a vlastně všechny ty aktivity, co tu byly navrhované - třeba procházky, apod., to už mám odzkoušené, že po čase samotného přestane bavit.

Zkus chodit na hory, třeba s pár programátorama. Obecně se dá říct, že pokud se vyhneš takovým těm vyloženě turistickým destinacím, potkáš zajímavé lidi, se kterýma si pokecáš. Tihle lidi taky mají svoje akce, zkus se jich zúčastnit. Např.
https://www.treking.cz/sluzby/kalendarakci.htm
https://www.spolecneaktivity.cz/turisticke
http://www.lysahora.cz/akce/ukaz.phtml?id=273969

Pokud nejsi línej a chceš si zkusit, na co máš, zkus tohle:
http://www.beskydskasedmicka.cz/b7/
Vřele doporučuji.

Btw. Odkud rámcově jsi? Třeba je tady na diskusi pár lidí, kteří mají podobný problém a neví, co s časem.

V zásadě mě baví řešit reálné velké problémy, dělal jsem v jedné práci, kde jsem tehdy pracoval tak za 5 lidí v jednom, skoro jsem se ani nevyspal, ale pocitově jsem byl šťastnější, protože jsem furt něco řešil.

Fajn, tak si nějaké vymysli. Mohl bych ti napsat pár věcí, které mám jako osobní cíle "až se k nim někdy dostanu", ale určitě přijdeš sám lépe než já na to, co by linuxová komunita hodně potřebovala a bavilo tě to. Kdo ví, třeba časem seženeš i nějaké sponzory, pokecáš si s nima, a případně ti to hodí i nějaké prachy. Pokud se, jako já, necítíš na komerci, tak si prostě budeš jenom tak programovat a tisíce lidí včetně mě, kteří to neumí na tvé úrovni z toho budou padat na zadek a budeš pro ně užitečný. Nebo si snad myslíš, že Linux a všechny ty aplikace kolem jsou zbytečné? Mi Linux dal tolik, že to snad ani nikdy v životě komunitě nebudu moci vrátit zpátky. Řekl bych, že tady můžeš být sakra užitečný.

Zajímalo by mě, jestli někdo kdo tu radí, jak je super mít job, kde se nerealizujete, ale nemusíte tak nějak nic dělat, jestli si to někdo tady doopravdy zkusil, nebo o tom, jak celé dni nic nebudete dělat máte jenom romantické představy.

Už jsem byl v takové situaci. :-) Seznam literatury, který jsem se v té době rozhodl přečíst nemám přečtený doteď, nemluvě o dalších osobních cílích, které aktuálně mám před sebou.

jk

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #13 kdy: 18. 11. 2017, 18:51:32 »
Jo, to jsem zkoušel, třeba jsem si v práci pouštěl různé kurzy apod. Problém je, že vlastně ať se člověk naučí cokoliv, tak když to v praxi reálně nepoužívá, tak je to učení jen taková ztráta času, jak se dívat na televizi.
Neni to ztrata casu, je to trenink mozku a pokud se ucis neco fakt noveho, rozsirujes si obzory.

Muze to byt fakt cokoliv: vyroba vlastnich potravin, nejaka prakticka dovednost nebo klidne filosofie.

Dost také trpím samotou, v práci si s programátory moc nepokecám, doma taky ne, přijde mi, že jsem furt sám
Co je za problem jit mezi lidi? Nejake priklady: pred tydnem jsem pomahal v neziskovce zamerene na vzdelavani, onehda jsem sel na hromadnou prevazne studentskou akci cisteni parku.

vlastně všechny ty aktivity, co tu byly navrhované - třeba procházky, apod., to už mám odzkoušené, že po čase samotného přestane bavit.
Smyslem prochazky, jak jsem ji zminil vedle cviceni a meditace, neni ze te to ma "bavit".

Je to zdrave pro telo: ve zdravem tele zdravy duch, u cviceni endorfiny... a jde o to "byt v momentu", vnimat sebe a svet kolem sebe, mit cistou hlavu.

V zásadě mě baví řešit reálné velké problémy, dělal jsem v jedné práci, kde jsem tehdy pracoval tak za 5 lidí v jednom, skoro jsem se ani nevyspal, ale pocitově jsem byl šťastnější, protože jsem furt něco řešil.

Zajímalo by mě, jestli někdo kdo tu radí, jak je super mít job, kde se nerealizujete, ale nemusíte tak nějak nic dělat, jestli si to někdo tady doopravdy zkusil, nebo o tom, jak celé dni nic nebudete dělat máte jenom romantické představy.
Ano, posledni dva roky jsem zustaval u prace, ktera nikam nevede (projekt pomalu umira), staci se na to sem tam na hodinku podivat.

Mezitim jsem chodil na univerzitu na prednasky ze vseho mozneho od analyzy dat po filosofii a pravo. Bavil jsem se s clovekem z lekarske fakulty, ktery shani externisty, kteri rozumi strojovemu uceni a pomohli by s implementaci nejakych veci. Za mesic mam domluveny sponzoring prace na dost zajimavem open-source projektu, je to strihnute podporou uzivatelu (technici).

Re:Job snů a nebo peklo na zemi, aneb flákárna v práci
« Odpověď #14 kdy: 18. 11. 2017, 21:07:12 »
Stává se vám to taky v tolika pracích, že upadnete do rutiny, flákárny, a pak to má negativní dopad i na váš soukromý život. Fakt nechci každý rok nebo dva měnit práci, zaměstnavatelé mě kvůli tomu nemají rádi, ale teď tak nějak cítím, že každý mi závidí pohodičku a že nic nedělám, a jak to mám super, a já se cítím nepotřebný a v zadeki.

Můj kamarád, admin, se takto děsně nudil a postupoval podobně. Pak začal ze Silk Road objednávat různé "dobroty". Dnes je už třetím rokem na heroinu, má kompletně rozpadlou osobnost a velmi snížené šance návratu do běžného (nebo aspoň zravého) života.

Bacha na to.