Ako natáčať jazdu na mobil?

Ako natáčať jazdu na mobil?
« kdy: 07. 02. 2011, 17:33:43 »
Ahojte

Mám už po niekoľký raz spor s Dopravným podnikom (MHD).
Už druhý krát čo som sa sťažoval na inbecilitu a mentálne vyšinutie ich šoférov mi odpovedali akurát to, že to je tvrdenie proti tvrdeniu a kým nemám videozáznam, som za debila vždy ja. Idiot ma skoro zabil a on zadre, že on si nič také nepamätá a nikdy nič také nespravil. A napriek tomu, že si to šofér nepamätá, vraj som situáciu spôsobil ja (grrrrr)

Mňa teda zaujíma, ako techniky poriešiť nahrávanie jazdy - na bicykli aj autom. Sú na to nejaké špeciálne držiaky na mobily? Alebo sa musím zahrať na kutila (to mi fakt nejde)?
Našiel som toto http://www.gsm-shop.sk/prislusenstvo/nabijacky/nabijacia-sada-nokia-na-bicykel-dc-14 myslíte, že by mi to pomohlo?
// ešte som našiel http://www.htcshop.sk/univerzalny-drziak-pre-pda-telefon-na-bicykel.html
« Poslední změna: 07. 02. 2011, 17:58:21 od rooobertek »


rob

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #1 kdy: 07. 02. 2011, 20:09:49 »
Nemusi mit clovek povoleni k zaznamu nebo tak neco( nebo certifikovany zarizeni), aby vubec obstal ten zaznam v pripade soudni sporu ?! Nejde jen o nahravani jizdy, ale treba i jednani s policii.

Jenda

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #2 kdy: 07. 02. 2011, 20:37:15 »
Jedná se o DP v Praze? Řidiči jejich autobusů mají ve zvyku předjíždět tak, že předjížděné vozidlo skoro líznou (osobní zkušenost).

Natáčet veřejné prostranství by IANAL mělo být OK. Co se týče zařízení: je tu superlevná věc: http://www.dealextreme.com/p/usb-rechargeable-av-300kp-pinhole-spy-keychain-camera-w-tf-slot-44188, ale bohužel neumí rotaci záznamu. Mrkni na něco z http://www.dealextreme.com/c/spy-cameras-812?page=1&pagesize=52&pagesort=price, třeba něco z těch levných rotaci umět bude.

Jenda

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #3 kdy: 07. 02. 2011, 20:39:52 »
Jo aha, a jestli chceš fakt na mobil, tak asi budeš muset kutit. Základ držáku na řídítka můžeš vzít v nějakého světla, zbytek budeš muset dobastlit. Ale dá se to, jednu dobu jsem takhle na držáku od světla vozil navigaci (navigace má díru na šroub, do držáku na světlo jsem udělal kompatibilní díru a už to bylo :-)).

eL

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #4 kdy: 07. 02. 2011, 20:52:34 »
Narhavat si veci, ktere se tykaji verejneho zajmu, se urcite smi. Rovnez vam nikdo nemuze zakazat si nahravat policajta nebo jinou verejnou osobu pri vykonu funkce. Natacet na verejnosti obecne lze, ale asi uz tu muze byt hranice - rozhodne se nesmi zasahovat do soukromi lidi, takze natacet holku pod sukni by uz asi bylo moc, natacet ridice MHD pri praci vam rozhodne nemuze nikdo zakazat.
Dneska se do auta prodavaji takovy kamerky, ktery permanentne nataci a zaznam automaticky rotuje, takze je tam vzdy ulozeno poslednich x minut/hodin. Vidam to v cim dal vic autech, casto na tom sviti ledka, tak je to videt vecer ve zpetnym. Treba zde http://www.e-xenony.cz/kamera-do-auta/


Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #5 kdy: 07. 02. 2011, 21:55:41 »
Citace
natacet ridice MHD pri praci vam rozhodne nemuze nikdo zakazat
I tady jsou asi určitá omezení (co se týká slušnosti), pokud mu navíc budete kecat do řízení, můžete dopadnout jako v brněnské MHD Petr Šeda (známá nahrávka jeho stížnosti, stačí zagooglit).

Jenda

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #6 kdy: 08. 02. 2011, 01:40:40 »
Citace
natacet ridice MHD pri praci vam rozhodne nemuze nikdo zakazat
I tady jsou asi určitá omezení (co se týká slušnosti), pokud mu navíc budete kecat do řízení, můžete dopadnout jako v brněnské MHD Petr Šeda (známá nahrávka jeho stížnosti, stačí zagooglit).
Jó, když jsem tam byl na LinuxAltu, tak jsem si na to hned vzpomněl :-). Jel jsem totiž jedničkou z Ondrouškovy na Semilasso.

Tazatel chce pravděpodobně natáčet provoz zvenku, takže hlasové spojení s řidičem asi moc fungovat nebude.

Jenda

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #7 kdy: 08. 02. 2011, 01:42:28 »
Narhavat si veci, ktere se tykaji verejneho zajmu, se urcite smi. Rovnez vam nikdo nemuze zakazat si nahravat policajta nebo jinou verejnou osobu pri vykonu funkce. Natacet na verejnosti obecne lze, ale asi uz tu muze byt hranice - rozhodne se nesmi zasahovat do soukromi lidi, takze natacet holku pod sukni by uz asi bylo moc, natacet ridice MHD pri praci vam rozhodne nemuze nikdo zakazat.
Dneska se do auta prodavaji takovy kamerky, ktery permanentne nataci a zaznam automaticky rotuje, takze je tam vzdy ulozeno poslednich x minut/hodin. Vidam to v cim dal vic autech, casto na tom sviti ledka, tak je to videt vecer ve zpetnym. Treba zde http://www.e-xenony.cz/kamera-do-auta/
No jo, ale dva litry :-(. A pokud to chce mít i na kole, měl by shánět něco do USB - přecijen 12 V se na kole sežene hůř než 5.

iko

  • ***
  • 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #8 kdy: 08. 02. 2011, 07:33:13 »
Henta kamera sa da kupit na ebay za 500 korun s prisavkou a nabijackou na 12V.

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #9 kdy: 08. 02. 2011, 09:47:54 »
Podľa mňa telefón a lepiaca páska by mali postačiť :)

Smokie

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #10 kdy: 08. 02. 2011, 10:13:37 »
Podľa mňa telefón a lepiaca páska by mali postačiť :)
Staci niekolko otrasov alebo prudsich zmien smeru a telefon leti na zem... Paska nie je vseudrzatelna

Jose.D

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #11 kdy: 12. 02. 2011, 21:59:57 »
no, po Praze na biku obcas jezdim.. A naopak se mi zda ze MHD ridici se k cyklistum chovaji docela v poho.. Ale je to mozna pripad od pripadu.

Gazda

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #12 kdy: 13. 02. 2011, 10:20:38 »
Na tento účel môžem na základe vlastnej skúsenosti odporučiť Archos Helmet Cam. Pripína sa na prilbu a dá sa použiť aj na lyžiach, v aute, etc. Neviem, či Archos toto zariadenie ponúka aj k svojim aktuálnym modelom. Ja mám starší Archos 405 s 30 GB (mechanickým) diskom. Tých 30 GB stačí na takých 20 hodín záznamu, takže potrebu automatickej rotácie nepociťujem.
Ak Archos takéto zariadenie v súčasnosti neponúka, iste existujú alternatívy. Stačí pogoogliť Helmet Cam.
Toľko k technickej stránke problému.

@rooobertek: Vašej snahe fandím. Dokumentujete Vaše snahy niekde na verejne prístupnom mieste? Napr. staznosti.sme.sk alebo natankuj.sme.sk ? Ak áno, prosím postnite link. Ď.

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #13 kdy: 13. 02. 2011, 13:39:11 »
Díky všetkým za rady. Skúsim toho viac, začnem najlacnejšími riešeniami :)

@Gazda: Zatial riešim reklamáciu. Písal som na Ministerstvo dopravy, aby som si overil fakty. Podľa odpovede sa rozhodnem, či začnem roznášať DPB v zuboch alebo si budem nadávať len popod nos. Každopádne bol som ich občasným zákazníkom, ale ich zhovadilú organizáciu nepodporím už ani 50 centami za lístok. Radšej pôjdem autom alebo bicyklom. Tiež im určite spravím peknú reklamu, pri najmenšom môjmu najbližšiemu okoliu.

TkTz

Re: Ako natáčať jazdu na mobil?
« Odpověď #14 kdy: 13. 02. 2011, 18:04:44 »
Ahoj, mobil to sice neni ale tvuj problem by mozna vyresilo GoPRO (http://gopro.com/products/?gclid=CJCx0NLNhacCFYMI3wodFnDqdQ) je to mini kamera . ktera nahrava HD a je pouzivana napriklad freeskiery pro nataceni jejich "skoku" ve first person pohledu ... idealni na umisteni treba na prilbu (pri jizde na kole)
PS: osobne si nemyslim , ze na mobil poridis nejaky DOBRY kompromitujici zaber ... holt to  neni zarizeni primarne urceno k nataceni :)