Rozeznání vláken jader procesoru

vlkodlak

Rozeznání vláken jader procesoru
« kdy: 04. 11. 2017, 07:36:51 »
Dobrý den.
Potřebuji poradit, zda-li je možné v Linuxu zjistit jaká vlákna u hyperthreadingu patří jednotlivým jádrům procesoru.
« Poslední změna: 06. 11. 2017, 14:01:00 od Petr Krčmář »


MP

Re:rozeznání vláken jader procesoru
« Odpověď #1 kdy: 04. 11. 2017, 08:15:50 »
Jde. Napr pres NUMA* prikazy. Vice viz google.

Neviditelný

Re:rozeznání vláken jader procesoru
« Odpověď #2 kdy: 04. 11. 2017, 08:45:09 »
Např. cat /proc/cpuinfo | egrep -e "processor|core id" vrátí dvojice záznamů processor a core id. Každá dvojice říká, které fyzické jádro přísluší danému logickému procesoru.

Re:rozeznání vláken jader procesoru
« Odpověď #3 kdy: 04. 11. 2017, 11:18:07 »
Asi je to offtopic poznámka, omlouvám se. Poctivě jsem se díval po svých linuxových serverech, ale mám všude HT vypnutý. V zásadě HT nepřináší mnoho výkonu navíc, a zejména u serverů naopak výkon ubírá právě kvůli prakticky nemožně spravovatelné afinitě.

Takže ačkoliv Vám neumím dát odpověď na otázku, určitě bych vypnutí HT zvážil.

vlkodlak

Re:rozeznání vláken jader procesoru
« Odpověď #4 kdy: 04. 11. 2017, 11:43:27 »
Hezké... Jak jednoduché...

cat /proc/cpuinfo | egrep -e "processor|core id"

Perfektní nakopnutí správním směrem. Zřejmě stárnu, neb nevím jak jsem to mohl mít
celou dobu takto před očima a nevidět to.

Děkuji všem. Problém vyřešen.


andy

Re:rozeznání vláken jader procesoru
« Odpověď #5 kdy: 04. 11. 2017, 15:44:00 »
Asi je to offtopic poznámka, omlouvám se. Poctivě jsem se díval po svých linuxových serverech, ale mám všude HT vypnutý. V zásadě HT nepřináší mnoho výkonu navíc, a zejména u serverů naopak výkon ubírá právě kvůli prakticky nemožně spravovatelné afinitě.

Takže ačkoliv Vám neumím dát odpověď na otázku, určitě bych vypnutí HT zvážil.
To platilo mozno pre prve implementacie. Presnejsie, zavisi od workloadu. Pre db a web servery jednoznacne zapnut (intenzivne IO). Pre nejake renderfarmy, skor vypnut, ale otestoval by som to (intenzivne vypocty, skoro ziadne io).