Email klient Office 365

Email klient Office 365
« kdy: 03. 11. 2017, 11:03:47 »
Ahoj,

jakého používáte emailového klienta na linuxu pro přístup na Office365? Nejlépe přes exchange protokol, imap nebude povolený.


Re:Email klient Office 365
« Odpověď #1 kdy: 03. 11. 2017, 11:26:08 »
Ahoj,

jakého používáte emailového klienta na linuxu pro přístup na Office365? Nejlépe přes exchange protokol, imap nebude povolený.

Obávám se, že jediné spolehlivé bude používat Outlook Web App.
Pokud používáte licence E3 a výš, a podnik je vyžaduje např. kvůli DPL a GDPR compliance, nemáte dokonce ani jinou možnost, protože jinak to narušíte.

Chmatos.

Re:Email klient Office 365
« Odpověď #2 kdy: 30. 11. 2017, 07:50:21 »
Děkuji, skutečně je to tak. Zkoušel jsem více klientů, buďto jsou placení a stejně mi nevyhovovala ani zkušební verze "hiri", nebo tečou maily přes jejich servery "nylas, mailspringL. "Evolution" někdy nesynchronizoval, házel chyby. To samý "thunderbird" přes imap, přes ten nedokážu ani přetáhnout staré maily.

Shrnuto, rychle jsem si zvykl na webový Outlook.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Email klient Office 365
« Odpověď #3 kdy: 30. 11. 2017, 08:51:25 »
To samý "thunderbird" přes imap, přes ten nedokážu ani přetáhnout staré maily.

Tak jestli MS pouziva nejaky MS IMAP, tak jako jinde MS Kerberos nebo MS WebDAV, tak se neni co divit, ze to nefunguje.

Re:Email klient Office 365
« Odpověď #4 kdy: 30. 11. 2017, 22:55:05 »
Děkuji, skutečně je to tak. Zkoušel jsem více klientů, buďto jsou placení a stejně mi nevyhovovala ani zkušební verze "hiri", nebo tečou maily přes jejich servery "nylas, mailspringL. "Evolution" někdy nesynchronizoval, házel chyby. To samý "thunderbird" přes imap, přes ten nedokážu ani přetáhnout staré maily.

Shrnuto, rychle jsem si zvykl na webový Outlook.

ja taky, ale taky je potreba to reportovat upstream a kompilovat pak z dev vetve, me to funguje


Honza

Re:Email klient Office 365
« Odpověď #5 kdy: 30. 11. 2017, 23:18:00 »
Nechte si ty e-maily přeposílat jinam, a odtamtud si to stahujte třeba i přes ten IMAP.
Stejně jako se to dělalo před deseti lety...